logo_eet

نخستین نوزادان متولد شده تورنتو در سال ۲۰۱۸ چه کسانی بودند؟

humber_river_twins.jpg.size.custom.crop.850x535

درست در لحظه تحویل سال نو میلادی و نقش بستن فشفشه‌‌‌‌‏ها وآتش‌‌‌‌‏بازی‌‌‌‌‏ها در آسمان تورنتو، سه کودک در این شهر متولد شدند.

طبق گزارش تورنتو استار، در لحظه تحویل سال ۲۰۱۸، یک نوزاد دختر در بیمارستان سنت مایکل و دو نوزاد دوقلوی دختر و پسر در بیمارستان هامبر ریور، به دنیا آمدند.

«شیلو دلامینی»، نام دختر کوچولویی است که درحالی که مادرش از پنجره بیمارستان آتش‌‌‌‌‏بازی‌‌‌‌‏های رنگارنگ جشن سال نو در میدان ناتان فیلیپس را تماشا می‌‌‌‌‏کرد، متولد شد و شادی خانواده‌‌‌‌‏اش را دوچندان کرد.

«هلنگیو خوزا» مادر شیلو می‌‌‌‌‏گوید: «هنگامی که نوزادم متولد شد، از پنجره آتش‌‌‌‌‏بازی‌‌‌‌‏ها را می‌‌‌‌‏دیدم، ساعت را که نگاه کردم ۱۲ نیمه شب بود. بسیار زیبا بود. احساس کردم مثل این که آتش بازی برای من و نوزادم بود.»

هر دو بیمارستان سنت مایکل و بیمارستان هامبر ریور، با هم مدعی شدند که نخستین تولد سال ۲۰۱۸ و درست در لحظه تحویل سال، در بیمارستان آنها اتفاق افتاده است.

مطلب دیگر:  « شن‌‌‌‏یون » زیبا دوباره به انتاریو بازگشت !

پزشک متخصص اطفال بیمارستان سنت مایکل گفت که همه در واحد‌‌‌‌‏های کاری خود درباره این که بخشی از اتفاق نخستین نوزاد سال باشند، هیجان‌‌‌‌‏زده بودند.

دکتر «جیلیان بِکِر» گفت:« گمان نمی‌‌‌‌‏کنم که از سال ۲۰۱۳ تاکنون این اتفاق در اینجا افتاده باشد. این خانواده منظره‌‌‌‌‏ای عالی از محل جشن در مرکز تورنتو داشتند و در حالی که نوزاد متولد می‌‌‌‌‏شد، فشفشه‌‌‌‌‏ها نورافشانی می‌‌‌‌‏کردند. آن همه سرو و صدا واقعا جالب بود»

او افزود که لحظه تولد نوزاد زمانی معین می‌‌‌‌‏شود که کل بدن نوزاد بیرون آمده باشد.

خوزا هم گفت که پیش‌‌‌‌‏از تولد دخترش به دلیل شدت درد زایمان هیچ توجهی به زمان نداشته است، اما هنگام تولدش با دیدن فشفشه‌‌‌‌‏ها بسیار هیجان زده شده و پس‌‌‌‌‏از آن دیگر دردی احساس نکرده است.

او گفت: «در آینده به فرزندم خواهم گفت که چقدر خوشبخت بودیم.»

شیلو، که وزنش حدود ۳.۵ کیلوگرم بود، در نخستین روز سال نو لباسی صورتی بر تن داشت و اغلب اوقات خواب بود. به عقیده مادرش، شیلو کودکی خوب است چراکه زیاد گریه نمی‌‌‌‌‏کند.

پدرش «امبالی دلامینی» هم اظهار داشت که در مدت رخ‌‌‌‌‏داد تولد، درکنار خوزا ایستاده و تمام وقت به سلامت همسرش و فرزندش فکر می‌‌‌‌‏کرد، اما به این نیز می‌‌‌‌‏اندیشید که «آیا ممکن است که این کودک نوزادی متولد در سال نو باشد؟ »

در حالی که شیلو در مرکز شهر تورنتو متولد شده بود، مادری در بیمارستان هامبر ریور هم دوقلویی به دنیا آورد.

نوزاد پسری به نام فیلیپ در نیمه شب یکم ژانویه ۲۰۱۸، با عمل سزارین متولد شد. هفت ثانیه بعد هم خواهرش ویکتوریا پا به این دنیا نهاد.

«جو گورمون»، سخنگوی بیمارستان گفت: «وزن فیلیپ حدود ۲ کیلوگرم و وزن ویکتوریا حدود ۲.۶ کیلوگرم بود.»

«پرود پاپا سرگن گاورو»، پدر دوقلوها گفت که بیشتر شب را با نگرانی از وضعیت سلامتی همسرش « نادیرا تیجر» و نوزادانشان گذرانده، اما به خاطر زمان تولد آنها، بسیار خوشحال و شگفت‌‌‌‌‏زده شده است.

او گفت: «وقتی دوقلوها سالم به دنیا آمدند بیشتر و بیشتر خوشحال شدم، چون می‌‌‌‌‏دانستم که همسرم می‌‌‌‌‏خواست آنها در سال نو متولد شوند.»

مطالب دیگر:

جنایت برداشت اعضای بدن در چین چگونه صورت می گیرد

آرزوی موفقیت جاستین ترودو، رهبران و سیاستمدارانِ کانادا برای رقص و موسیقی کلاسیک چینی شن یون

از ماجراهای پس از کریسمس : دختر کوچولوئی که با بابا‌نوئل ملاقات کرد و آرزویش برآورده شد

اخبار مرتبط