logo_eet

ترامپ: خبرنگاران از بایدن سؤال‌هایی ساده و بی‌دردسر پرسیدند

نرم دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه گفت که خبرنگاران در کاخ سفید در اولین کنفرانس مطبوعاتی جو بایدن، از بایدن سوالاتی
(Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه گفت که خبرنگاران در کاخ سفید در اولین کنفرانس مطبوعاتی جو بایدن، از بایدن سوالاتی عجیب، بی‌دردسر و نرم پرسیدند.

وی در گفتگو با فاکس نیوز گفت «سؤالات عجیبی بودند و به طرز بسیار جالبی پرسیده شد. مثل توپ‌های نرم بیس‌بال بود، مثل اینکه شما توپ‌های نرم را پرتاب می‌کنید. هیچ کس چنین چیزی را ندیده است.»

در جریان کنفرانس مطبوعاتی بایدن، حدود ۳۰ سوال توسط خبرنگاران رسانه‌های پرسیده شد، و به نظر نمی‌رسید هیچ سوالی از سوی رسانه‌های متمایل به محافظه‌کاران مطرح شده باشد. ترامپ خاطرنشان کرد که حتی فاکس نیوز هم سوالی نپرسید.

او افزود «واقعاً تماشای آن بسیار غم انگیز است. آنها به او سوالات ساده‌ای می‌دادند. متوجه شدم که پیتر دوسی، خبرنگار فاکس نیوز نتوانست سوالی بپرسد. هیچ سوال دشواری وجود نداشت، و اگر خبرنگاران می‌خواستند چنین سوالی را امتحان کنند، آنها آماده بودند که میکروفن را قطع کنند.» «ببینید، همه چیز مسخره است. شما آن را می‌دانید و من نیز همینطور.» جلسات مطبوعاتی بایدن به حدود ۲۵ خبرنگار محدود شده بود.

ترامپ پیش‌تر با اشاره به رسانه‌هایی مانند نیویورک تایمز، NBC ، CNN  و… خاطرنشان کرد که این رسانه‌های اصلی اخبار بد در مورد دموکرات‌ها را پوشش نمی‌دهند.

وی با اشاره به موج گسترده مهاجران غیرقانونی در مرز، افزود «اگر به گزارش‌های NBC ،ABC ، ​​CBS، و البته CNN و MSNBC  نگاه کنید، این اخبار را پوشش نمی‌دهند.» «این اتفاقی بزرگ است که کشور ما را نابود خواهد کرد.»

ترامپ در مصاحبه روز پنجشنبه گفت که ترجیح می‌دهد در توییتر نباشد. او سال‌ها از پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی استقبال می‌کرد. ولی توییتر به دنبال آشوب‌های ششم ژانویه در پایتخت، حساب ترامپ را در اوایل ژانویه به طور دائم به حالت تعلیق درآورد. ترامپ می‌گوید اکنون ترجیح می‌دهد بیانیه‌ها را منتشر کند.

ترامپ درمورد اینکه آیا قصد دارد در سال ۲۰۲۴ کاندیدای ریاست جمهوری شود یا خیر، درمورد برنامه‌های خود توضیح بیشتری نداد.

بایدن روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که قصد دارد برای انتخاب مجدد به همراه معاون خود هریس در انتخابات ۲۰۲۴ شرکت کند.

مطالب دیگر:

 بایدن و اوباما در مورد مسائل مختلف دائما با هم در تماس هستند

 اتحاد آمریکا، اروپا و ناتو برای مقابله با تجاوزگری چین

برگزاری نخستین کنفرانس مطبوعاتی بایدن، و دفاع او از سیاست مهاجرتی‌ دولت

اخبار مرتبط