Search
Asset 2

نشستن می‏کُشد

(DeanDrobot/iStock)
(DeanDrobot/iStock)
   (DeanDrobot/iStock)
(DeanDrobot/iStock)

تحقیقات نشان می‌‌‏دهد که نشستن یک عامل خطر است که منجر به ضعف سلامتی و بروز مرگ زود هنگام خواهد شد، حتی اگر شما به‌‌‏صورت منظم ورزش کنید.

بر‌‌‏اساس نظریه دکتر مارکولا، برخی از مطالعات اخیر نشان می‌‌‏دهند که حتی اگر شما از اندام بسیار خوبی برخوردار باشید و هفته‌‌‏ای پنج بار و هر بار حدود نیم تا یک ساعت ورزش کنید، در‌‌‏صورتی‌‌‏که تمام زمان استراحتتان را بنشینید، تناسب ایده‌‌‏آل اندامتان را از دست می‌‌‏دهید. حتی ممکن است در معرض افزایش خطر مرگ زودهنگام قرار بگیرید. آل اندام

بنابر پیشنهاد دکتر جوآن ورنیکوس « مدیر سابق بخش علوم زیستی ناسا، نویسنده نشستن می‌‌‏کشد و حرکت درمانی »، ما می‌‌‏توانیم با اثرات منفی نشستن مقابله کنیم. براساس نظر ایشان نکته کلیدی، واکنش متقابل و متناوب با جاذبه زمین است « غلبه مکرر بر جاذبه زمین با بلند شدن از حالت نشسته به‌‌‏صورت متناوب ». بر‌‌‏همین اساس گفته‌‌‏می‌‌‏شود که بلند شدن مکرر به تعداد ۳۵ باردر هر نوبت، اندکی سودمندتر از تنها یکبار بلند شدن و ایستادن بعد از هر ۲۰ دقیقه خواهد‌‌‏بود.

از طرفی از جا بلند شدن باعث تحریک و افزایش فعالیت لیپوپروتئین لیپاز می‌‌‏شود که به سوخت چریبهای بدن کمک می‌‌‏کند.

هنگامی که می‌‌‏خواهید بنشینید از صندلی صاف و بدون دسته استفاده کنید که بتوانید به راحتی حرکت و جنب و جوش داشته باشید. سپس به صورت منظم برای مدت کوتاهی بلند شده و چند حرکت ساده ورزشی مانند پریدن یا بشین و پاشو انجام دهید. درمحل کار تیم کلین، یکی از راه های مورد علاقه کارکنان برای اینکه در محل کار جنب و جوش داشته باشند استفاده از ریباندر « یک وسیله ورزشی دایره ای شکل با خاصیت ارتجاعی برای بالا و پایین پریدن » است.

اپک ‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی