logo_eet

نظرسنجی تازه اپک‌تایمز: حزب کمونیست چین در میان اکثر آمریکایی‌ها منفور است

(Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)
(Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)

طبق یک نظرسنجی آنلاین، که توسط اپک‌تایمز انجام شده است، حزب کمونیست چین به طور گسترده‌ای در میان مردم آمریکا منفور است.

این نظرسنجی که در ماه اوت انجام شد، نشان داد که ۶۳ درصد از آمریکایی دیدگاه نامطلوبی نسبت به حزب کمونیست چین دارند و فقط ۷ درصد اعلام کردند که نظر مساعدی دارند.

در این میان نوزده درصد از پاسخ دهندگان هیچ نظری در مورد حزب کمونیست چین نداشتند و یازده درصد نیز هرگز نام حزب کمونیست چین را نشنیده‌اند.

نتایج این نظرسنجی، با افکارسنجی اخیر مرکز تحقیقات پیو مطابقت دارد که به موجب آن نظرات آمریکایی‌ها در میان شیوع بیماری همه‌گیر اخیر  نشان داده شد.

نظرسنجی ماه ژوئیه موسسه پیو نشان داد که ۷۳ درصد از پاسخ دهندگان نظرات نامطلوبی درباره رژیم دارند، که هفت درصد بیشتر از نظرسنجی قبلی آن موسسه در ماه مارس است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که به دنبال انتخاب مجدد در انتخابات نوامبر است، و رقیب وی، جو بایدن، از حزب دموکرات، هر دو در پی یک برنامه سختگیرانه برای پکن هستند.

دولت ترامپ در ماه‌های اخیر به مبارزات و اعمال فشار خود علیه رژیم در چندین جبهه از جمله موضوع سرقت فناوری و تحقیقات آمریکایی‌ها توسط چین، تجاوزات نظامی چین در دریای جنوب چین و نقض حقوق بشر در سین کیانگ و هنگ کنگ سرعت بخشیده است.

بر اساس نظرسنجی اپک تایمز، جمهوری خواهان (۶۹.۲ درصد) و مستقلین بیشتر از دموکرات‌ها (۵۳.۵ درصد) دیدگاه نامطلوبی نسبت به حزب کمونیست چین داشتند. همچنین دموکرات‌‏ها (۲۲ درصد) بیشتر از جمهوری خواهان (۲/۱۲ درصد) نظری درباره رژیم چین ندارند.

در همین حال، طبق نظرسنجی ژوئیه موسسه پیو، بخش بزرگی از آمریکایی ها (۷۸ درصد) شیوع ویروس کرونا را در نتیجه عملکرد حزب کمونیست چین می‌دانند. نیمی از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی نیز معتقدند که واشنگتن باید پکن را مسئول این امر بداند. حتی اگر به بهای بدتر شدن روابط با چین باشد.

ترامپ بارها و بارها رژیم چین را به دلیل پنهانکاری در شیوع این ویروس و ایجاد همه‌گیری جهانی مورد انتقاد قرار داده است. در مصاحبه اخیر وی با فاکس‌نیوز، ترامپ گفت که اگر آنها رفتار صحیحی با ما نداشته باشند، مایل است از اقتصاد چین جدا شود.

ترامپ به عنوان بخشی از پیشنهادهای انتخاباتی خود، متعهد شده است که به اتکای آمریکا به چین پایان دهد و در دوره دوم ریاست جمهوری خود ۱ میلیون شغل تولیدی را بازگرداند. در همین حال، بایدن همچنین قول داده است که زنجیره‌های مهم تامین کالا را به ایالات متحده بازگرداند.

مطالب دیگر:

شرکت‌های آمریکایی زنجیره‌های تأمین را به خارج از چین منتقل می‌کنند

نگرانی بین‌المللی درباره یک وکیل حقوق بشر که در چین ناپدید شده است

بقایای اجساد زندانیان در محصولات چینی آرایشی حاوی کلاژن

اخبار مرتبط