Asset 2

نتایج نظرسنجی: اکثر رای‌دهندگان جمهوری‌خواه می‌گویند رهبران باید «بیشتر شبیه» ترامپ باشند

نظرسنجی جدید نشان داد که ۷۳ درصد رای‌دهندگان جمهوری‌خواه می‌گویند که رهبران باید «بیشتر شبیه» دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق باشند. ریاست
(Alex Wong-Getty Images)

یک نظرسنجی جدید نشان داد که ۷۳ درصد رای‌دهندگان جمهوری‌خواه می‌گویند که رهبران باید «بیشتر شبیه» دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق باشند.

براساس یک نظرسنجی از راسموس ریپورتز، همچنین مشخص شد که ۴۲ درصد از رای‌دهندگان گفته‌اند که «روند استیضاح اخیر علیه ترامپ تفاوت زیادی در نظر آنها درباره رئیس جمهور سابق ایجاد نکرده است.»

۲۹ درصد «از کل رای‌دهندگان گفتند که استیضاح، نظرشان را درباره ترامپ بدتر کرده است، در حالی که ۲۸ درصد گفته‌اند که پس از استیضاح دوم ترامپ، نظر بهتری نسبت به او پیدا کرده‌اند»

راسموسن، که برخی آن را متمایل به جمهوری‌خواهان می‌دانند، اغلب در طول دوره ریاست جمهوری ترامپ مورد استناد قرار می‌گرفت.

یافته‌های این نظرسنجی، مشابه نتایج سایر نظرسنجی‌هاست که نشان می‌دهد جمهوری‌خواهان هنوز ترامپ را بسیار مطلوب می‌دانند.

در اوایل ماه، نظرسنجی سی‌بی‌اس نیوز نشان داد که در صورتی ترامپ، فرماندهی کل قوا سابق، حزب سیاسی جدیدی را تشکیل دهد حدود ۷۰ درصد جمهوری‌خواهان به آن می‌پیوندد یا درباره‌اش فکر می‌کنند. علاوه بر این، ۴۶ درصد از پاسخ‌دهندگان جمهوری‌خواه بیان کردند که معتقدند وفادار ماندن حزب به ترامپ «بسیار مهم» است، ۲۷ درصد گفتند که «تا حدی مهم» است. پانزده درصد گفتند وفاداری جمهوری خواهان به ترامپ «خیلی مهم نیست» و ۱۲ درصد گفتند که اصلاً مهم نیست.

در همین حال، نظرسنجی دیگری چند روز بعد نشان داد که ۳۶ درصد جمهوری‌خواهان ترامپ را بهترین رئیس جمهور تاکنون ایالات متحده آمریکا خوانده‌اند، در حالی که ۱۸ درصد رئیس جمهور رونالد ریگان را بهترین رئیس جمهور، ۱۳ درصد آبراهام لینکلن را بهترین رئیس جمهور و ۱۱ درصد جورج واشنگتن را بهترین رئیس جمهور می‌دانند.

برطبق مطالعه‌ای از اکونومیست- یوگاو: «تغییر در رتبه‌بندی‌های حزب جمهوری‌خواه از سال ۲۰۱۸، زمانی که آخرین نظرسنجی انجام شد، قابل توجه است. در سال ۲۰۱۸، جمهوری‌خواهان ریگان را با ۳۶ درصد در رتبه اول و ترامپ  را با ۱۰ درصد در رتبه دوم قرار دادند. اکنون، با توجه به نظرسنجی مواضع معکوس شده‌اند و درصدی از جمهوری‌خواهانی که ترامپ را به عنوان بهترین رئیس جمهور معرفی می‌کنند سه برابر شده و به ۳۶ درصد رسیده است، دو برابر تعداد افرادی که هنوز رونالد ریگان (۱۸ درصد) را انتخاب می‌کنند.

جمهوری‌خواهانی که در جریان محاکمه استیضاح ترامپ، علیه او رای دادند، با انتقاداتی از سوی حزب خود روبرو شده‌اند. پنج نفر از هفت سناتور حزب جمهوری‌خواه که به محکومیت ترامپ رأی دادند، توسط اعضای حزب خود مورد سرزنش قرارگرفتند.

نظرسنجی راسموسن بین ۱۶ فوریه و ۱۷ فوریه انجام شد و از ۱۰۰۰ رای‌دهنده نظرسنجی شد. حاشیه خطا مثبت یا منفی ۳ درصد است.

مطالب دیگر:

 سنای آریزونا لایحه‌ای را برای افزایش اختیارات قانون‌گذاران ایالتی در بررسی انتخابات تصویب کرد

ترامپ در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران درباره آینده حزب جمهوری‌خواه صحبت خواهد کرد

پکن می‌خواهد سیاست ایالات متحده را با استفاده از مسئله تغییرات اقلیمی تحت تأثیر قرار دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی