logo_eet

رهبران اتحادیه اروپا با ممنوعیت ۹۰ درصدی نفت روسیه تا پایان سال موافقت کردند

(Kenzo Tribouillard/Pool/AFP via Getty Images)
(Kenzo Tribouillard/Pool/AFP via Getty Images)

رهبران اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشستی با محوریت کمک به اوکراین، موافقت کردند که به‌عنوان بخشی از تحریم‌های جدید علیه مسکو اکثر واردات نفت روسیه را تا پایان سال تحریم کنند.

این تحریم، نفت روسیه را که از طریق دریا وارد می‌شود، پوشش می‌دهد، و اجازه می‌دهد تا برای واردات از طریق خط لوله، معافیت موقت صادر شود، اقدامی که برای وارد کردن مجارستان محصور به خشکی در تصمیمی که مستلزم اجماع بود، حیاتی بود.

چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا گفت که این توافق بیش از دو سوم واردات نفت از روسیه را پوشش می‌دهد. اورسولا فون در لاین، رئیس شعبه اجرایی اتحادیه اروپا گفت که این اقدام تنبیهی «تا پایان سال حدود ۹۰ درصد از واردات نفت از روسیه به اتحادیه اروپا را کاهش خواهد داد.»

میشل گفت که رهبران همچنین موافقت کردند که ۹ میلیارد یورو (۹.۷ میلیارد دلار) کمک به اوکراین برای حمایت از اقتصاد این کشور جنگ‌زده ارائه کنند. مشخص نیست که آیا این پول به صورت کمک بلاعوض یا وام خواهد بود.

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا در توییتر نوشت: «همانطور که او دیروز به درستی گفت، روسیه واردکنندگان دیگری خواهد یافت.»

بسته جدید تحریم‌ها همچنین شامل مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر برای افراد می‌شود. در عین حال بزرگترین بانک روسیه، Sberbank، از سوئیفت، سیستم جهانی عمده نقل و انتقالات مالی محروم خواهد شد. اتحادیه اروپا قبلاً چندین بانک کوچک‌تر روسی را از سوئیفت حذف کرده بود. سه پخش کننده بزرگ رادیو و تلویزیون دولتی روسیه از انتشار محتوای خود در اتحادیه اروپا منع خواهند شد.

مطالب دیگر:

با پزشکانی که به دلیل زیر سوال بردن واکسن کرونا مجازات یا تهدید شده‌اند آشنا شوید (بخش ۱)

شوهر نانسی پلوسی در حین رانندگی در مستی دستگیر شد

گروه‌های حامی اعتراض به خرید توییتر توسط ایلان ماسک، با بنیاد سوروس و بیل گیتس در ارتباط هستند

اخبار مرتبط