Search
Asset 2

نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی باعث سلامتی و سرزندگی می‌‏شود

نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی باعث سلامتی و سرزندگی
نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی باعث سلامتی و سرزندگی (Shutterstock*)
نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی باعث سلامتی و سرزندگی
نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی باعث سلامتی و سرزندگی (Shutterstock*)

اغلب به بیمارانم توصیه می‌‏کنم که از نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی استفاده نمایند. طب‌‏فشاری، همان فشار اعمال شده به یک نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی است. در محل کارم اساتید طب‌‏سوزنی نیز بر این نقطه تاکید می‌‏کنند. این نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی در مراحل درمانی بسیار متداول بوده و قطعا یکی از گزینه‌‏های مورد انتخاب من است. علت آن چیست؟

این نقطه در ارتقا و بهبود کلی سلامتی و نشاط بسیار حائز اهمیت است و برای درمان تقریبا تمام مشکلات گوارشی، افزایش میزان انرژی، تقویت سیستم ایمنی در جهت غلبه بر سرماخوردگی، سرفه و آنفولانزا بسیار مناسب است. بنابراین هر کسی می‌‏تواند از مزایای این نقطه‌‏ی معروف بهره‌‏مند شود.

پای راست، دست راست، نقطه‌‏ی زوسانلی
پای راست، دست راست، نقطه‌‏ی زوسانلی (Shutterstock*)

بهترین راه برای پیدا کردن نقطه‌‏ی زوسانلی: در قسمت جلوی پایین پای شما، به اندازه یک کف دست پایین‌‏تر از کاسه‌‏ی زانو قرار دارد. با فاصله‌‏ی عرضی یک انگشت در جایی که یک برآمدگی روی ساق پای خود احساس می‌‏کنید یا همان استخوان درشت نی، نقطه‌‏ی زوسانلی قرار گرفته است که می‌‏توانید محل آن‌‏را در عکس ببینید.

در زمان نیاز به تقویت کردن خود و ناراحتی معده این نقطه را لمس کنید. برای به‌‏دست آوردن احساسی خوش‌‏آیند هر روز آن را تکرار کنید. حتی بهتر اینست‌‏که به متخصص طب سوزنی خود رجوع کرده و از وی بخواهید در آنجا سوزن فرو کند.

نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی باعث سلامتی و سرزندگی
نقطه‌‏ی طب‌‏سوزنی زوسانلی باعث سلامتی و سرزندگی (Shutterstock*)

خانم جنیفر دوبوسکی در سال ۲۰۰۲ در ایلینویز شیکاگو مدرک خود را در رشته‌‏ی طب‌‏سوزنی دریافت کرد. وی مدرک کارشناسی خود را در رشته‌‏ی علوم حرکت‌‏شناسی از دانشگاه ایلینویزشیکاگو اخذ کرد و سپس مدرک فوق لیسانس خود را در رشته‌‏ی علوم طب‌‏سوزنی در جنوب غرب بولدر در کلورادو دریافت نمود. در طول دوره‌‏ی تحصیل، دوره کارآموزی را در یکی از بیمارستان‌‏های چین به پایان رساند. وی تحقیقاتی درباره‌‏ی طب چینی انجام داده و سخنرانی‌‏هایی نیز در این خصوص ارائه کرده است. او صاحب وب‌‏لاگ پربیننده‌‏ای درباره‌‏ی سلامت و طب شرقی در شیکاگو است که همیشه آن را به‌‏روزرسانی می‌‏کند. «ماجراجویی‌‏ها در طب چینی» عنوان اولین کتاب دوبوسکی است. آدرس وب‌‏سایت او www.tcm007.com  است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی