logo_eet

گشایش سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، صبح سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب کار خود را آغاز می‌کند.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه «انتیمو چزرو» معاون وزیر میراث و فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری ایتالیا به عنوان سخنران در راس یک هیات فرهنگی حضور پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، «آلفرد چرتی» رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران می‌گوید در میان چهره‌های ایتالیایی حاضر در نمایشگاه تهران می‌توان به «والری ماگرلی»، شاعر و مترجم و منتقد ادبی،‌ «مارکو کارلو پاستونزی»، «کلینا جیا مازوکو»، «میشلا مورجیا»، ‌«مارسلو ناردیس»، «اوگو اورنزو نوولی»، «الساندرو باربرو»، «میشلا مورجیا»، «میشل سرا ارانتی»، «اوگو لورنزو نوولی»، «بئاتریس ماریا ماسینی» و «جیانی بیاندیلو» به عنوان نویسنده اشاره کرد.

غرفه‌ ایتالیا که امسال به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه حضور دارد توسط لیلا عراقیان و علیرضا بهزادى، مؤسسین شرکت دیبا، طراحی شده است. این دو معمار که طراح پل طبیعت هستند پیشتر برنده جایزه معماری آقاخان در سال ۲۰۱۶ شده‌اند.

هچنین رئیس نمایشگاه کتاب بلگراد با سه ناشر بزرگ و دو نویسنده مشهور صربستان و نیز سردبیر ضمیمه فرهنگی مهم‌ترین روزنامه صربستان پولیتیکا در نمایشگاه کتاب تهران شرکت خواهند کرد. صربستان برای نخستین‌بار در غرفه‌ای در بخش خارجی نمایشگاه کتاب تهران آثارش را به نمایش خواهد گذاشت.

در بخش ناشران داخلی هومان حسن‌پور، مدیر کمیته ناشران داخلی معتقد است که تعداد ثبت‌نام‌کنندگان دو هزار و ۶۴۳ نفر است . هزار و۸۰۳ غرفه در این بخش برپا خواهد شد. در این دوره دو هزار و ۲۶۶ متقاضی به صورت مستقیم و ۳۷۵ متقاضی به صورت نمایندگی ثبت‌نام کردند. همچنین در این بخش ۲۴۰هزار عنوان کتاب به نمایش گذاشته خواهد شد.

هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بیش و پیش از معامله تجاری صنعت گران حرفه چاپ و نشر، ارتقای این صنعت با تاکید برماهیت فرهنگی و ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است.

این نمایشگاه با ۲۹ دوره برگزاری یکی از معتبرترین نمایشگاه های بین المللی کتاب درآسیا و خاورمیانه است. حضور سالانه بیش از ۲ هزارو ۴۰۰ ناشر داخلی و ۶۰۰ ناشر خارجی و بازدید بیش از ۴ میلیون نفر از این نمایشگاه  اعتبار فوق العاده‌ای به آن بخشیده است و به لحاظ بازدید کننده آن را در صدر جهانی قرار داده است.

اخبار مرتبط