Search
Asset 2

نمایش آثار هنرمندان اتریشی و ایرانی

موزه هنرهای معاصر اصفهان
موزه هنرهای معاصر اصفهان

این سو و آن سو عنوان نمایشگاهی از آثار هنرمندان اتریش و ایرانی است که ۱۳ و ۱۴ بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش دانشجویان ایران، عنوان این نمایشگاه برگرفته از اصطلاح‌های RTL و  LTR است که در دنیای انفورماتیک، جهت نوشتار را از راست به چپ و بالعکس تعیین می‌کند و در اینجا دریچه‌ای به هنری نوین است.

این مجموعه با هدف برقراری ارتباط میان فرهنگ‌ها و گفتمان جهانی و ایجاد تعامل و رشد شکوفایی فرهنگی تشکیل شده است. در این مجموعه ۳۲ هنرمند آثار خود را به صورت نقاشی، طراحی، ویدئوآرت، عکس و هنر مفهومی ارئه خواهند داد.

در این نمایشگاه هنرمندان ایرانی جنبه‌های دیگری از خود را به مردم آن سوی دنیا معرفی می کنند و با جنبه‌های دیگری از ازهنرمندان اتریشی آشنا می‌شوند. نقاط ارتباطی و تماس بین هنرمندان اتریش و ایران نشانگر گستره‌ای شگفت‌انگیز از جنبه‌هایی است که ما را با دیگری پیوند می‌دهد و همچنین از آن متمایز می‌کند.

یاشار صمیمی مفخم، کیوریتور و یکی از هنرمندانی که آثار خود را در نمایشگاه ارائه کرده معتقد است، پروژه‌ای را به اسم «نان و نمک» به‌عنوان سنبل سنتی تعریف کردیم، چراکه این فرهنگ در کشور ما و خیلی از کشورهای دیگر وجود دارد که بعد از دوستی، حرمت‌ها حفظ می‌شود و امیدوارم در این پروژه‌ها، فعالیت‌های هنری نقش نان و نمک را به‌خوبی ایفا کند.

پیتر آسمن ـ یکی دیگر از کیوریتور این نمایشگاه نیز معتقد است، انتخاب هنرمندان براساس یک هم‌فکری با هنرمندان اتریشی بوده است و ما از آن‌ها دعوت کردیم که هر کدام مایل هستند، در چنین نمایشگاهی که در حال برگزاری است، شرکت کنند و هنرمندانی که انتخاب کردیم هنرمندانی بودند که دوست داشتند یک پروژه درباره ایران انجام دهند که در این نمونه‌ها می‌توانم به اثر خانم ماریون اشاره کنم که وقتی به او توضیح دادم که لغت پارادایس به معنی بهشت، از ایران وارد فرهنگ شده است و معنای باغ هم می‌دهد، خانم ماریون تازه متوجه فرش ایرانی که در خانه دارد، شد که به‌شکل زمینی فردوس است.

این نمایشگاه در تابستان و پاییز ۱۳۹۵، در کشور اتریش (گالری فوروم در شهر ولس و آرت مارک در وین) و در ایران در بنیاد لاجوردی برگزار شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی