Search
Asset 2

نماینده پارلمان کانادا: ابعاد معنوی شن یون غنی و ژرف است

«گارنت گنویس»، عضو پارلمان آلبرتای کانادا، از شرکت کنندگان اجرای پنجم ژانویه شن‌‏یون در تورنتو، این نمایش را غنی و معنوی توصیف کرد. (NTDTV)
«گارنت گنویس»، عضو پارلمان آلبرتای کانادا، از شرکت کنندگان اجرای پنجم ژانویه شن‌‏یون در تورنتو، این نمایش را غنی و معنوی توصیف کرد. (NTDTV)
«گارنت گنویس»، عضو پارلمان آلبرتای کانادا، از شرکت کنندگان اجرای پنجم ژانویه شن‌‏یون در تورنتو، این نمایش را غنی و معنوی توصیف کرد. (NTDTV)

«گارنت گنویس» عضو پارلمان آلبرتای کانادا، یکی از شرکت کنندگان حاضر در اجرای پنجم ژانویه نمایش زیبای «شن‌‏یون» در تورنتو بود.

او که همچون دیگر حضار از دیدن نمایش به وجد آمده بود، در گفتگو با تلویزیون ان‌‏تی‌‏دی درباره این نمایش گفت: «تجربه‌‏ای عالی بود. واقعا از آن لذت بردم. رقص‌‏ها شگفت‌‏انگیز بودند. رقص‌‏ها هم از لحاظ دوره‌‏های مختلف تاریخی و هم از لحاظ فرهنگ‌‏های متفاوت در چین، تنوع زیادی داشتند.»

بیشتر بخوانید: « شن‌‌‌‏یون » زیبا دوباره به انتاریو بازگشت !

زوج ایرانی کانادایی : به ایرانیان توصیه می‌‌‌‏کنیم که شن یون را ببینند

او افزود: «بسیار فوق‌‏العاده است که می‌‏توانیم این نوع از نمایش باستانی و فرهنگ زیبای چین را ببینیم و البته غم‌‏انگیز است که امروزه شاهد سرکوب این فرهنگ در چین توسط رژیم کمونیست هستیم، اما مطمئنا خوشبخت هستیم که می‌‏توانیم آن را اینجا در تورنتو تجربه کنیم.»

گنویس با اشاره به مهارت بی‌‏نظیر صفحه دیجیتالی پس‌‏زمینه، بیان کرد: «این نمایش واقعا جذاب و زیباست و هرگز جایی هم‌‏پایه این تعامل میان رقصندگان و جلوه‌‏های انیمیشنی را ندیده‌‏ام، آن به گونه‌‏ای است که در زمان‌‏هایی خاص رقصندگان به سمت پرده نمایش می‏پرند و به آسمان پرواز می‌‏کنند و سپس پرواز به صورت دیجیتالی در پرده نمایش انجام می‌‏شود. این کار بسیار عالی صورت گرفته، هرگز چنین اثری را ندیده‌‏ام.»

این نماینده پارلمان پیچیدگی موجود در هر جنبه از نمایش به خصوص در رقص‌‏ها را باور نکردنی توصیف کرد و اظهار داشت که واضح است که رقصندگان هر حرکت را به دقت تمرین می‌‏کنند.

گنویس همچنین گفت: «یقینا بعد معنوی‌‏ای که رقص‌‏ها همراه خود دارند، بسیار جالب است. … کمونیسم فلسفه‌‏ای بسیار مادی‌‏گرا است که می‌‏گوید همه ما فیزیکی هستیم؛ اما این نمایش به روشنی نشان می‌‏دهد که چقدر میان این فلسفه و فرهنگ سنتی چینی تضاد وجود دارد. نمایشی که بسیار منعکس کننده حسی است که در اینجا واقعیت معنوی عمیق‌‏تری وجود دارد و این تضاد کاملا مشهود است. فکر می‌‏کنم نمادگرایی غنی موجود در رقص‌‏ها و ژرفای آن، شاید عمیق‏تر از آن باشد بتوان آن را در نگاه اول کاملا درک کرد؛ اما غنایی آشکار وجود دارد که سبب می‌‏شود شخص بخواهد عمیق‌‏تر در آن فرو رود و بیشتر درباره‌‏اش بیاموزد.»

آقای گنویس گسترش فرهنگ سنتی چینی که بعد معنوی انسان را به رسمیت می‌‏شناسد را پیام شن‌‏یون برشمرد و از اقدامات شن‌‏یون در جهت انتشار این پیام ابراز خوشحالی کرد.

او گفت: «هرکسی که فرصت و امکان دیدن این نمایش را دارد، ترغیب می‌‏کنم که بیاید و ببیند. ما اینجا در تورنتو هستیم. من ساکن تورنتو نیستم، عضو پارلمان آلبرتا هستم، اما توانستم به اینجا بیایم و دریافته‌‏ام که این نمایش در بسیاری از مناطق سراسر کشور به اجرا در می‌‏آید.»

مطالب دیگر:

انرژی چی در بدن وجود دارد و فقط باوری معنوی نیست

کوتاهی دولت چین در نجات سرنشینان نفت‌کش ایرانی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی