Asset 2

 مشاور کمپین ترامپ: شواهد خاصی را در جلسه ششم ژانویه ارائه خواهیم داد

نمایندگان مجلس  مشاور کمپین ترامپ: شواهد خاصی را در جلسه ششم ژانویه ارائه خواهیم داد ماده ۲ قانون اساسی کاملاً روشن می‌کند که قانونگذاران ایالت
(Al Drago/Getty Images)

جِیسون میلر، مشاور کمپین انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ گفت که اگر نمایندگان مجلس و سنا به آرای کالج انتخاباتی ایالت‌ها اعتراض داشته باشند، می‌توانند شواهد را در جریان بحث بالقوه کنگره ارائه دهند.

از روز چهارشنبه، به نظر می رسد که حداقل یک عضو سنا، یعنی سناتور جاش هالی، و تعدادی از نمایندگان مجلس نمایندگان به آرای انتخاباتی در جلسه مشترک کنگره اعتراض کنند. هالی با اشاره به تلاش‌های قبلی دموکرات‌ها برای انجام این کار در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۴ و ۲۰۱۶، اعلام کرد که با نتایج مخالفت خواهد کرد. پس از اعتراض، یک بحث چند ساعته رخ خواهد داد.

میلر گفت شواهدی که می‌تواند در کنگره ارائه شود، با آنچه که کمپین انتخاباتی ترامپ طی چند هفته گذشته در دادگاه ها ارائه کرده متفاوت است.

میلر در گفتگو با نیوزمکس با اشاره به طرح دعوی توسط نماینده لویی گومرت، علیه معاون رئیس جمهور مایک پنس، گفت «ما هفته آینده در برابر مردم آمریکا فرصتی خواهیم داشت تا این پرونده‌ها را ارائه دهیم، همه این شواهد کلاهبرداری را…» میلر به مطبوعات گفت که قانون شمارش انتخاباتی ۱۸۸۷ به معاون رئیس جمهور، که رئیس سنا است، اجازه می‌دهد که جلسه مشترک کنگره را ریاست کند.

میلر به نیوزمکس گفت که امیدوار است حداقل یک سناتور و نماینده با هم همراه شوند تا با نتایج مخالفت کنند و اجازه دهند دو ساعت بحث شود.

میلر گفت در صورت بروز چنین اتفاقی، تیم دونالد ترامپ، در تلاش است شواهد تقلب یا بی‌نظمی رای دهندگان را در انتخابات ۳ نوامبر ارائه دهد، از جمله تغییرات قانون مربوط به برگه‌های رای‌گیری از طریق پست در ویسکانسین، چمدان‌های رای در جورجیا، و جلوگیری از نظارت بازرسان در آریزونا و میشیگان.

میلر گفت «اینها انواع خاصی از شواهد است که ما می‌خواهیم در صحنه ملی به مردم آمریکا ارائه دهیم و اجازه نمی‌دهیم سیاستمداران محلی آن را پنهان کنند.»

هفته‌های پیش، تیم ترامپ به سرپرستی رودی جولیانی یک فیلم نظارتی از استیت فارم سنتر در شهر فولتون جورجیا ارائه داد که نشان می‌داد چمدان‌های رأی از زیر میز بیرون آورده می‌شوند و شبانه به دور از چشم ناظران شمارش رأی انجام می‌شود.

حزب جمهوری خواه جورجیا گفت که آنها پاسخ‌ها و اظهارات متناقض و نادرستی از مقامات شهرستان فولتون در مورد آنچه در شب انتخابات اتفاق افتاده دریافت کرده‌اند و مقامات بعداً تایید کردند که شمارش آرا تا ساعات اولیه صبح ادامه داشته است. مقامات انتخابات ایالتی، در پاسخ به این ویدئو گفتند که هیچ چیز غیرمعمولی در مورد صندوق‌های رای‌گیری و روند جدول بندی آرا در شهرستان فولتون رخ نداده است.

میلر در توضیح درباره ویسکانسین گفت: «ماده ۲ قانون اساسی کاملاً روشن می‌کند که قانونگذاران ایالتی و مجالس قانونگذاری ایالتی به تنهایی سیستم‌های رأی گیری برای هر ایالت، کدها و نحوه انجام آنها را تنظیم می‌کنند.» وی گفت «آنچه ما در اینجا داریم این است که بیش از بیست هزار رأی داریم که بدون قاعده ریخته شده‌اند.»

مطالب دیگر:

ترامپ: مطالعه‌ای جدید ۲۸۹ هزار رأی مازاد در شش ایالت را نشان می‌دهد

جاش هالی اولین سناتوری است که متعهد شد نتایج کالج الکترال را به‌چالش بکشد

اختلاف نظر درباره اختیارات معاون رئیس ‌جمهور برای شمارش یا رد آرای کالج الکترال

اخبار مرتبط