logo_eet

فرماندار تگزاس با صدور فرمان اجرایی هر نهادی را از واکسیناسیون اجباری منع کرد

(Montinique Monroe/Getty Images)
گرگ ابوت، فرماندار تگزاس
(Montinique Monroe/Getty Images) گرگ ابوت، فرماندار تگزاس

گرگ ابوت، فرماندار تگزاس روز دوشنبه فرمان اجرایی را صادر کرد که هر نهادی از جمله کارفرمایان خصوصی را از واکسیناسیون اجباری منع می‌کند.

ابوت با صدور این فرمان اجرایی گفت: «واکسن کووید۱۹ ایمن، مؤثر و بهترین دفاع ما در برابر ویروس است، اما باید داوطلبانه باقی بماند و هرگز اجباری نباشد.»

در فرمان اجرایی آمده است: «هیچ نهادی در تگزاس نمی‌تواند هیچ کارمند یا مصرف‌کننده‌ای را که بر اساس اعتقاد شخصی یا مذهبی، یا به دلایل پزشکی، از جمله بهبود قبلی از کووید۱۹ با چنین واکسیناسیونی مخالفت می‌کند، مجبور به دریافت واکسن کند.»

ابوت در این فرمان نوشت: «بدین وسیله من تمام قوانین مربوطه را تا حدی که برای اجرای این ممنوعیت لازم است تعلیق می‌کنم.»

رئیس جمهور جو بایدن در ماه سپتامبر دستورالعملی صادر کرد که شرکت‌های خصوصی با بیش از ۱۰۰ کارمند را مجبور می‌کند تا کارگران خود را واکسینه کنند یا  به صورت هفتگی آزمایش دهند. به محض اجرایی شدن این فرمان، شرکت‌ها به ازای هر تخلف ۱۳،۶۰۰ دلار جریمه می‌شوند.

در آن زمان، ابوت حرکت بایدن را «حمله به مشاغل خصوصی» خواند و گفت که «تگزاس در حال حاضر برای متوقف کردن این غصب قدرت تلاش می‌کند»، و به بیش از ده‌ها ایالت در مقاومت در برابر این دستور ملحق شد.

در متن آخرین فرمان اجرایی ابوت، GA-40، آمده است: «در نمونه دیگری از اقدامات فدرال که پا را فراتر از حدود خود گذاشته است، دولت بایدن اکنون بسیاری از نهادهای خصوصی را مجبور به اعمال واکسیناسیون اجباری کووید۱۹ می‌کند و باعث اختلال در نیروی کار می‌شود که ادامه بهبود تگزاس از فاجعه کووید۱۹ را تهدید می‌کند.»

او افزود : «تعداد بی‌شماری از تگزاسی‌ها از از دست دادن معیشت خود می‌ترسند زیرا به دلایل باورهای شخصی یا اعتقاد مذهبی، یا به‌دلایل پزشکی، از جمله بهبودی قبلی ازکووید۱۹، واکسن کووید را دریافت نمی کنند.‌»

فرماندار در فرمان اجرایی خود خاطرنشان کرد که قانونگذار تگزاس «معافیت‌هایی را در نظر گرفته است که به مردم اجازه می‌دهد به دلایل اعتقادی یا پزشکی از واکسیناسیون اجباری خودداری کنند.»

ابوت قبلاً در ماه ژوئن قانونی را امضا کرد که نهادهای دولتی و مشاغل خصوصی را از شرط ارائه مدرک دریافت واکسن کووید۱۹ به عنوان شرط خدمات یا ورود ممنوع می‌کند. مشاغلی که از قانون پیروی نکنند، نمی‌توانند وارد هیچگونه قرارداد دولتی شوند و واجد شرایط دریافت کمک هزینه نیستند.

مطالب دیگر:

شرکت مِرک خواستار صدور مجوز برای قرص ضدویروس کووید۱۹ شد

اسناد افشاشده: رژیم چین برای مقابله دوباره با شیوع احتمالی کرونا در مقیاس وسیع، آماده می‌شود

چرا برخی از افراد هر روز بین ساعت ۳ تا ۵ صبح از خواب می‌پرند؟

اخبار مرتبط