Asset 2

 وکلای ترامپ: ۴۰ هزار نفر در نوادا دو بار رأی داده‌اند

متهم شدن دونالد ترامپ در دادگاه
(Erin Schaff/Pool/Getty Images)

یکی از وکلای کمپین انتخاباتی ترامپ گفت که تیم وی در حال تشکیل دادخواستی است و ادعا می‌کنند که چهل هزار نفر، دو بار در نوادا رأی داده‌اند، که در صورت صحت این ادعا، احتمالاً برتری جو بایدن در این ایالت را نقض می‌کند.

وکیل ترامپ، جسی آر بینال، روز چهارشنبه در گفتگو با فاکس بیزینس گفت که آنها شواهدی درباره «تقلب واقعی رای‌دهندگان» از جمله «هزاران مورد» در نوادا پیدا کرده‌اند که به دادگاه ایالتی ارائه می‌شود.

وی اظهار داشت چهل هزار مورد افرادی که دو بار در انتخابات رأی داده‌اند وجود دارد.

وی برای ادعای خود منبعی مانند سوگندنامه یا افشاگر را ارائه نداد، اما گفت وکلا شواهد را به دادگاه ارائه می‌دهند. مشخص نیست که عمده آرای متهم به تقلب در این ایالت در کدام حوزه و شهر ریخته شده است.

بینال که به دفاع از سرلشکر بازنشسته مایکل فلین میز کمک کرده است گفت که برخی از افرادی که می‌گفتند از طریق پست رأی داده‌اند هرگز برگه رأی گیری دریافت نکردند و رأی ندادند.

دفتر وزیر داخله نوادا باربارا سگاوسکه هنوز به درخواست اپک تایمز برای اظهار نظر پاسخ نداده است. سگاواسکه از زمان انتخابات ۳ نوامبر اظهارات عمومی کمی منتشر کرده است.

چند هفته پیش، دفتر «جو گلوریا»، مسئول ثبت آرا در کلارای ایالت نوادا، در پاسخ به ادعای کلاهبرداری به آسوشیتدپرس گفت که «شکایات کمپین ترامپ دارای ادله نادرست است.»

در اوایل این هفته، جمهوری خواهان نوادا، شکایتی را ارائه کردند که ادعا می‌کرد افرادی که دیگر در این ایالت به طور قانونی زندگی نمی‌کنند رأی داده‌اند.

بعدا مشخص شد که آدرس و کد پستی در این دادخواست متعلق به تعدادی از خانواده‌های نظامی و دانشجویانی است که از نظر قانونی قادر به رای دادن در نوادا هستند.

اما در مثالی دیگر، یک تحلیلگر داده، به نام دوروتی مورگان، گفت که جهشی غیر قابل توضیح در ثبت نام رای دهندگان با آدرس‌های غیرمعمول و اطلاعات ناقص وجود دارد.

مورگان گفت که او متوجه مواردی عجیب در ثبت نام رای دهندگان در مورد جنسیت و سن آنها شده، و یا در ثبت آدرس‌ها متوجه ثبت آدرس قمارخانه‌ها و اماکن عمومی به عنوان آدرس پستی خانه‌ها شده است.

وی افزود «این تحقیق بیش از ۱۳۰۰۰ رأی دهنده را پیدا کرد که اطلاعات ثبت نام کنندگان رأی دهنده هیچ جنسیت و تاریخ تولدی را نشان نمی‌داد.»

مطالب دیگر:

پخش غیرقانونی پول و هدایا بین مردم در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

تیم ترامپ به اظهارنظر ویلیام بار، دادستان کل پاسخ می‌دهد

کارشناس داده: بی‌نظمی در رأی‌گیری در پنسیلوانیا و جورجیا

مدیر پروژه آمیستاد: نزدیک به ۲۸۰هزار رای در مسیر نیویورک به پنسیلوانیا «ناپدید شده است»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی