logo_eet

نوزادی با قلبی خارج از بدنش چگونه دوام آورد

Aki-386-640x359

به طرز عجیبی، این نوزاد با قلبی که در خارج از بدنش پمپاژ می‌‌‏کرد به دنیا آمد.

اما با تلاش ۶۰ پزشک که بر روی نجات زندگی‌‌‏اش کار می‌‌‏کردند، این نوزاد مقاوم به طور معجزه آسایی دوام آورد.

پدر نوزاد می‌‌‏گوید: «خیلی ترسناک بود … مطمئن نبودم هرگز بتوانم دخترم را در حالی که زنده است در آغوش بگیرم.»

والدین موافقت کرده بودند که کودک، درست پس از زایمان قبل از آنکه حتی بتوانند او را در آغوش بگیرند، تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

مادرش می‌‌‏گوید: «همانطور که نوزادم را از کنارم می‌‌‏بردند، نگاهی کردم و می‌‌‏خواستم فریاد بزنم «صبر کنید، نظرم عوض شد، نبریدش.»

مادری که ۲۰ هفته پیش از به دنیا آمدن نوزاد، تحت معاینه مداوم قرار گرفته بود و نوزادی به نام «کیه‌‌‏رن» که با مشکل قلبی بسیار نادری به دنیا آمد.

مادر می‌‌‏گوید: «دکتر به ما شُش‌‌‏ها را نشان داد و جایی که قلب قرار می‌‌‏گیرد. بعد حدود هفت سانتی‌‌‏متر سمت چپ جای قلب را نشان داد، جایی که قلب نوزاد من داشت رشد می‌‌‏کرد. آن لحظه بود که بلند گفتم، قلبش خارج از قفسه سینه‌‌‏اش رشد کرده؟»

پزشکان به «کتلین» و «برایان ویتز»، پدر و مادر نوزاد که اهل نورث داکوتا در آمریکا هستند گفتند که احتمال زنده ماندن نوزاد خیلی کم است. ۹۰ درصد نوزادان با این بیماری پس از سه روز و ۹۵ درصد طی یک هفته می‌‌‏میرند.

برایان می‌‌‏گوید: «تا مدتی خیلی سرخورده بودیم. هیچ کس فکر نمی‌‌‏کند که این اتفاق ممکن است برایش روی دهد. به تمام احتمالات فکر می‌‌‏کردیم … چه اتفاقی می‌‌‏افتد؟ آیا فرزندمان خوب می‌‌‏شود؟ آیا راهی برای حل مشکل وجود دارد؟ اتفاقی که بیش از حد غیر عادی است و اصلا نمی‌‌‏دانی که چه چیزی ممکن است اتفاق بیافتد.»

«پس از اینکه کمی خودمان را جمع و جور کردیم، تصمیم گرفتیم به کودکمان فرصتی برای زندگی بدهیم. حدود هزار کیلومتر را رفتیم تا به کلینیکی در «مینه سوتا» برسیم.»

مطالب دیگر:

برداشت غیر قانونی اعضای بدن چیست؟

کودک مبتلا به اوتیسم که مکان مرگ خود را از چند سال پیش نقاشی کرده بود

دو قلو‌‏های دختر به هم چسبیده با کبد مشترک بعد از عمل

در آنجا پزشکان مدل سه بعدی از کیه‌‌‏رن تهیه کردند که برای عمل سریع بعد از تولد نوزاد آماده باشند. مدل سه بعدی نشان می‌‌‏داد که کیه رن چه شکلی است و موقعیت ارگان‌‌‏های بدنش هنگام تولد چگونه است.

۶۰ پزشک دور هم جمع شدند و برای تولد نوزاد آماده شدند. عمل سزارین یک ساعت و نیم طول کشید و پزشکان ۵ ساعت تلاش کردند تا عمل جاگذاری قلب را کامل کنند.

پس از عملی که به طور معجزه آسایی موفقیت آمیز بود، دختر کوچک باید برای مراقبت‌‌‏های ویژه به مدت چهار ماه در بیمارستان نگهداری می‌‌‏شد و پدر و مادرش پس از یک هفته از تولد وی توانستند برای اولین بار او را در آغوش بگیرند.

پس از چهار ماه کیه‌‌‏رن آماده رفتن به خانه بود و بیمارستان پرواز اختصاصی برای کودک ترتیب داد تا او را به نورث داکوتا ببرند.

برایان می‌‌‏گوید: «باور نمی‌‌‏کردیم … دختر ما حتی شش ماه هم نداشت؛ اما برایش هواپیمای خصوصی گرفته بودند … اما او تمام پرواز را خوابید.»

کیه‌‌‏رن، چند عمل جراحی دیگر ییش روی دارد، ولی پدر و مادرش مثبت و پر انرژی هستند و معتقدند که دخترشان مقاوم است؛ آنقدر مقاوم که بتواند با قلبی شکسته دوام بیاورد.

مطالب دیگر:

برگزاری جشن روز جهانی فالون دافا در نیویورک

ماجرای راز کهن کشیدن دندان بدون درد و خونریزی

آیا شما شوخ طبع هستید؟ خودتان را با این تست بیازمایید

اخبار مرتبط