logo_eet

استعفای نماینده جمهوری‌خواه کنگره و پذیرفتن مدیرعاملی شرکت رسانه‌ای ترامپ

نونس به گفته شرکت رسانه‌ای ترامپ، نماینده دوین نونس (جمهوری‌خواه کالیفرنیا)، عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، کنگره را ترک می‌کند تا به یک
نماینده دوین نونز، یک جمهوریخواه از کالیفرنیا و عضو رده بندی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان (Andrew Harrer/POOL/AFP via Getty Images)

به گفته شرکت رسانه‌ای ترامپ، نماینده دوین نونس (جمهوری‌خواه کالیفرنیا)، عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، به زودی کنگره را ترک می‌کند تا به یک شرکت رسانه‌ای تحت حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بپیوندد.

گروه رسانه و فناوری ترامپ (TMTG) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نونس مجلس نمایندگان ایالات متحده را ترک خواهد کرد و در ژانویه ۲۰۲۲ نقش جدید خود را به عنوان مدیر اجرایی شرکت TMTG آغاز خواهد کرد.»

TMTG، یک استارت‌آپ رسانه‌های اجتماعی، و شرکت چک سفید آن، روز شنبه اعلام کردند که یک میلیارد دلار از یک گروه ناشناس از اهداکنندگان و سرمایه‌گذاران دریافت کرده‌اند. ماه‌ها قبل از آن، ترامپ اعلام کرد که پلتفرمی به نام «حقیقت اجتماعی» ایجاد خواهد کرد که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ رسما راه‌اندازی شود.

این خبر حاوی نظرات ترامپ و نونس، نماینده ۱۰ دوره‌ای کنگره بود که خروج او از مجلس را تایید کرد.

نونس در تایید این اقدام گفت: «زمان بازگشایی اینترنت و پذیرفتن جریان آزاد ایده‌ها و بیان بدون سانسور فرا رسیده است. «ایالات متحده آمریکا رویای اینترنت را به واقعیت تبدیل کرد و این یک شرکت آمریکایی خواهد بود که این رویا را بازسازی خواهد کرد. بسیار مفتخر هستم که رئیس جمهور ترامپ از من خواسته است که مأموریت و تیم کلاس جهانی را که به این وعده عمل می‌کند، رهبری کنم.»

نونس همچنین به رای دهندگان گفت که در پایان سال ۲۰۲۱ کنگره را ترک خواهد کرد.

این نماینده جمهوری‌خواه کنگره گفت: «اخیراً فرصت جدیدی برای مبارزه برای مهمترین موضوعاتی که به آنها اعتقاد دارم به من ارائه شد. می‌نویسم تا به شما اطلاع دهم که تصمیم گرفته‌ام این فرصت را دنبال کنم و بنابراین مجلس نمایندگان را در پایان سال ۲۰۲۱ ترک خواهم کرد…مطمئن باشید، من به هیچ وجه از مبارزه جمعی خود دست نکشیده‌ام – فقط از راه‌های دیگر آن را دنبال خواهم کرد.»

در دوران تصدی ترامپ در کاخ سفید، نونس یکی از متحدان اصلی او در کنگره بود و از رئیس جمهور در برابر ادعاهای دموکرات‌ها مبنی بر تبانی او با دولت روسیه در جریان انتخابات ۲۰۱۶ دفاع کرد. نونس همچنین از فرمانده کل قوا به‌طور محکم و استوار دفاع کرد زیرا کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری آدام شیف، دموکرات کالیفرنیا، تحقیقات استیضاح ترامپ را در اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز کرد.

اوایل سال جاری، به دنبال ممنوعیت افراد برجسته در توییتر، نونس به نیوزمکس گفت که محافظه‌کاران به جایگزین‌هایی برای پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی، که مدت‌ها متهم به هدف قرار دادن افراد راست‌گرا هستند، نیاز دارند.

نونس خاطرنشان کرد: «ما باید به رسانه‌های اجتماعی بازگردیم و از گوگل‌ها، فیک‌بوک‌ها و توییترها دوری کنیم…فکر می‌کنم این اتفاق می‌افتد. من امروز موهایم را کوتاه کردم و همه در مورد چالش‌های رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های قدیمی صحبت می‌کردند.»

مطالب دیگر:

ژنرال نیروی فضایی آمریکا هشدار داد چین با دو برابر سرعت آمریکا در حال توسعه توانایی‌های فضایی خود است

زنی استرالیایی «اردوگاه» قرنطینه دولت را به «زندان» تشبیه کرد

اپیدمیولوژیست دانشگاه ییل: کووید۱۹ یک پاندمی با ترس «ساختگی» به دست مقامات بود

اخبار مرتبط