Search
Asset 2

نویسنده آمریکایی: چگونه در زمان بحران سپاسگزار و سخاوتمند باشیم

president-donald-trump-2-700x420-1-590x354
(Courtesy of Jeff Holler)

 

جف هالر بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه Capital chart room، نویسنده و سخنران است.

جف هالر، برنامه ریز مالی و رئیس  یک شرکت مدیریت سرمایه می‌گوید: « ترس و نگرانی‌‌‏هایی را که این روزها مردم بخاطر بحران کرونا تجربه می‌کنند، درک می‌کنم. بسیاری از افراد در دنیا در حال حاضر دچار ترس و وحشت شده‌‌‏اند؛ زیرا امنیت و آرامش خاطر خود را در داشتن ثروت‌‌‏های مادی می‌بینند.» وی در طی وقایع اخیر دچار ضرر مالی شده است، اما به خاطر دیدگاهش درباره پول و دارایی، نگرانی و اضطرابی ازآینده ندارد.

هالر اغلب به مراجعان جوان توصیه می‌کند که برای استقلال مالی خود برنامه ریزی کنند و قبل از هر چیز دیگری، ابتدا این موضوع را خاطرنشان می‌کند که پول و ثروت‌‌‏های مادی را مانند کالایی که به امانت در اختیارشان گذاشته شده در نظر بگیرند.

هالر می‌‌‏گوید: « اولین توصیه‌ای که می‌کنم این است که نگاه ما به پول، ثروت و دارایی‌‌‏های مادی‌‌‏مان طوری باشد که به استعدادها و ظرفیت‌‌‏های خدادادی‌‌‏مان نگاه می‌‌‏کنیم. یعنی  نعمت و برکتی که از طرف خداوند به ما داده شده و خداوند مالک آنهاست و نه ما. نقش ما اینست که موقتا از آنها بهره برداری کنیم.»

بنابراین در میان ضرر و زیانهای ناشی از این بحران، هالر و همسرش روحیه خود را حفظ کرده اند، زیرا سپاسگزار و قدردان نعمت‌ها و داشته هایشان هستند.

وی ادامه می‌‌‏دهد: « هنوز خانه، سلامتی خود، سلامتی فرزندان را داریم. موهبت‌های بسیاری برای سپاسگزار بودن داریم و همیشه شکرگزار خدا هستیم. به طور کلی، در این وقفه و فاصله اجتماعی که این روزها پدیدار شده یکی از کارهایی که مردم می‌توانند انجام دهند این است که مدتی تفکر و تعمق کنند درباره اینکه چگونه انسان بهتری باشند. » او به واقعیت‌‌‏هایی اشاره می‌‌‏کند که چطور در این روزها افرادی« به دیگران می‌بخشند » درحالیکه برخلاف آنان عده‌‌‏ای دیگر« احتکار می‌کنند ».

هالر و همسرش در طی این زمان از این فرصت استفاده کردند تا کمک‌های مالی بیشتری به موسسات خیریه اهدا کنند.

وی توضیح می‌‌‏دهد: « خدمتکاران، کارگران، پیشخدمت‌ها،… اولین کسانی هستند که وقتی کارفرمای شان در حال تعدیل نیرو است برکنار می‌شوند و بیشترین رنج را از این نزول اقتصادی متحمل می‌شوند. » بنابراین خطاب به این قشر از مردم  می‌‌‏گوید که از ارتباط با ادارات محلی برای دریافت کمک دریغ نکنند.

مطالب دیگر:

سه روش رایج درمانی برای معالجه بیماری‌ها و بهبود سلامتی

تأثیرات مثبت مدیتیشن روی ذهن انسان چیست؟

حجم سوزاندن اجساد و تحویل خاکستر مردگان، فراتر از آمار رسمی مرگ و میر ویروس در چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی