Search
Asset 2

نُه موزه در تورنتو که تا پایان نوامبر بازدید رایگان دارند

نُه موزه در تورنتو که تا پایان نوامبر بازدید رایگان دارند
Via @TOhistoricsites

 نُه موزه در تورنتو که تا پایان نوامبر بازدید رایگان دارند
Via @TOhistoricsites

شاید به‌‌‌‏طور معمول کمتر برای تماشای موزه، دیدنی‌‌‌‏های شهرمان و یا هر جای توریستی و تفریحی دیگر وقت می‌‌‌‏گذاریم، اما وقتی بازدید از جاهای دیدنی برای مدت کوتاهی رایگان باشد، موضوع فرق می‌‌‌‏کند و این گذشت و گذار خالی از لطف نیست.

پس بد نیست به شهروندان تورنتو این خبر را بدهیم که نُه موزه تا ۳۰ نوامبر به طور رایگان پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

در این روزهای باقی‌‌‌‏مانده می‌‌‌‏توانید از این فرصت برای سیاحت در گذشته تاریخی تورنتو بهره ببرید و درباره برخی مکان‌‌‌‏های تاریخی این شهر بیشتر بدانید.

طبق اعلام شهرداری تورنتو، این برنامه رایگان را شرکت مدیریت سرمایه گذاری «مکنزی اینوِستمنتز» Mackenzie Investments به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس خود تدارک دیده است.

این موزه‌‌‌‏ها عبارتند از:

  1. کُلبرن لاج Colborne Lodge: موزه‌‌‌‏ای تاریخی که در خانه‌‌‌‏ای متعلق به سال ۱۸۳۶ واقع شده است. برنامه‌‌‌‏هایی نظیر رویدادهای فصلی، کارگاه‌‌‏های مهارت آموزی و … هم در آن برگزار می‌‌‌‏شود. این موزه در «تورنتو های پارک» قرار دارد.
  2. سایت تاریخی ملی فورت یورک Fort York National Historic Site: مکانی تاریخی مربوط به استقرار نظامیان در گذشته است. این مجموعه توسط ارتش بریتانیا و نیروهای شبه نظامی کانادا در اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ ساخته شد و در غرب مرکز شهر تورنتو قرار دارد.
  3. موزه گیبسون هاوس Gibson House Museum: این خانه روستایی در سال ۱۸۵۱ به سبک گرجستانی ساخته شده و متعلق به دیوید گیبسون و خانواده‌‌‌‏اش بوده است. این خانه در گیبسون پارک واقع است.
  4. مکنزی هاوس Mackenzie House: خانه اولین شهردار تورنتو «ویلیام لاین مکنزی» در دهه ۱۸۶۰ است که در مرکز شهر نزدیک تئاترها و ایاتون سنتر Eaton Centre و میدان یونگ دانداس Yonge-Dundas Square واقع است.
  5. مارکت گالری Market Gallery: این مکان تاریخی آثار مختلفی در ارتباط با هنر، فرهنگ و تاریخ تورنتو به نمایش گذاشته است. این گالری در طبقه دوم بازار تاریخی سنت لارنس Lawrence قرار دارد.
  6. موزه و مسافرخانه مونتگومری Montgomery’s Inn: این مسافرخانه قدیمی یادآور سبک زندگی روستایی مردم این منطقه در قرن ۱۹ میلادی است و در توماس ریلی پارک Thomas Riley Park قرار دارد.
  7. موزه اسکاربرو Thomas Riley Park: این موزه در امتداد مسیر پیاده روی زیبای از تامسون مموریال پارک Thomson Memorial Park قرار گرفته و آن هم داستان زندگی مردمان قرن ۱۹ را روایت می‌‌‌‏کند.
  8. موزه اسپادینا Spadina Museum: خانه‌‌‌‏ای بسیار بزرگ با ۵۵ اتاق که تماما به سبک سال ۱۹۲۰ بازسازی شده است. این موزه در ۲۸۵ Spadina Road واقع است.
  9. تادموردن میلز Todmorden Mills: این مجموعه خانه‌‌‌‏ها که نقش مهمی در صنعتی شدن تورنتو ایفا کردند در Don Valley قرار دارد.

مطالب دیگر:

سفر در زمان : شما هم گوشی آیفون را در دست بومی آمریکایی در این نقاشی قدیمی می‌‌‏بینید؟

چرا تمرین معنوی و آرامش بخش فالون دافا در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد (ویدئو)

شش پیشگویی نوستراداموس که به آرامی به وقوع می‌‌‌‌‏پیوندند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی