logo_eet

سناتور گراهام: انتخاب اوباما و هریس یعنی نژادپرستی در دستگاه‌های ما جایی ندارد

نژادپرستی سنانور لیندزی گراهام روز یکشنبه در واکنش به صحبت‌های جو بایدن مبنی بر وجود  «نژادپرستی سازمان یافته» آمریکا انتخاب باراک اوباما
سناتور لیندزی گراهام، نماینده جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

سنانور لیندزی گراهام روز یکشنبه در واکنش به صحبت‌های جو بایدن مبنی بر وجود  «نژادپرستی سازمان یافته» در آمریکا، گفت که انتخاب باراک اوباما به عنوان رییس جمهور و کامالا هریس به عنوان معاون اول ریاست جمهوری، خلاف صحبت‌های بایدن را اثبات می‌کند.

صحبت‌های جو بایدن در روز ۲۰ آوریل پس از محکومیت درک چاوین، افسر سابق پلیس شهر مینیاپولیس که در ماه می سال گذشته باعث مرگ جورج فلوید شده بود، واکنش سناتور گراهام را در پی داشت.

بایدن در این سخنرانی نژادپرستی سازمان یافته در آمریکا را «لکه ننگین برای روح ملت، زانویی بر گردن اجرای عدالت برای سیاه‌پوستان آمریکایی، وحشتی عمیق و درد و رنجی روزمره برای تیره‌پوستان آمریکا» توصیف کرد.

گراهام در مصاحبه خود با کریس والاس در فاکس نیوزساندی، با اشاره به ریاست جمهوری باراک اوباما از ژانویه سال ۲۰۰۹ تا ژانویه ۲۰۱۷  و همچنین انتخاب هریس، معاون اول بایدن که سیاهپوست و اهل آسیای جنوبی است، گفت:

«به نظر من اینطور نیست. ما برای دو دوره به یک رییس جمهور آمریکایی آفریقایی تبار رای دادیم. معاون اول رییس جمهور فعلی ما آفریقایی- آمریکایی است. سیستم ما نژادپرست نیست. آمریکا کشور نژادپرستی نیست. حملاتی که به پلیس می‌شود و منتقدانی که خوستار اصلاحات در نیروی پلیس هستند…. چطور بگویم، با اینکه آمریکا هنوز نیازمند یک سری اصلاحات است، اما هنوز هم بهترین مکان در جهان است و جو بایدن تلاش زیادی می‌کند تا جایگاه این کشور را پایین بیاورد. امیدوارم او از این کارهایش دست بکشد.»

گراهام افزود: «چاوین ۴۵ ساله بخاطر مرگ فلوید توسط هیئت منصفه به جرایم قتل عمد درجه ۲، قتل غیرعمد درجه ۲ و قتل عمد درجه ۳ محکوم شد. چاوین یک فرد بدرفتار در جامعه بوده است.»

ماه می سال گذشته، جورج فلوید ۴۶ ساله بخاطر استفاده از یک اسکناس ۲۰ دلاری تقلبی در یک فروشگاه دستگیر شده و پس از مقاومت برای سوار شدن به خودروی پلیس،  چاوین او را بر روی زمین خوابانده و برای ۹ دقیقه با زانوی خودش بر گردن و کمر او نشست. فلوید پیش از رسیدن آمبولانس بخاطر خفگی جان باخت.

چاوین، افسر خاطی پلیس به تحمل ۴۰ سال حبس در زندان محکوم شده است. مطابق قوانین ایالت مینسوتا، اگر تمامی جرم‌های صورت گرفته در قالب یک عمل اتفاق افتاده باشند، محکومین فقط برای «جرایم شدید» خود زندانی خواهند شد.

مطالب دیگر:

گزارش حقوق بشر: تمرین‌کنندگان فالون گونگ هنوز به‌دلیل ایمانشان در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارند

 سناتور پاول: «نمایش» ماسک زدن مقامات کاخ سفید، مردم را از واکسن زدن دلسرد می‌کند

پس از اینکه بایدن کشتار ارامنه را نسل‌کشی نامید، ترکیه سفیر ایالات متحده را احضار کرد

اخبار مرتبط