Asset 2

هزاران تن از نیروهای گارد ملی تا اواسط ماه مارس در واشگتن دی‌سی باقی می‌مانند

۲۰ هزارنفر از نیروهای گارد ملی من از همه آمریکایی‌ها می‌خواهم تا به کاهش تنش و حفظ آرامش کمک کنند. متشکرم. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در
(Stefani Reynolds/Getty Images)

سخنگوی سازمان این تأییدیه را به اپک تایمز داد که حداقل ۵،۰۰۰ تن از نیروهای گارد ملی تا اواسط ماه مارس در واشنگتن باقی خواهند ماند.

سرگرد مت مورفی به اپک تایمز گفت: «در حالی که ما همچنان به کار خود ادامه می‌دهیم تا الزمات لازم برای کنترل نهایی اوضاع پس از تحلیف را برآورده کنیم، از گارد ملی خواسته شده است که با ۷۰۰۰  نیرو از سازمان‌های اجرای قانون فدرال پشتیبانی کند و تا اواسط ماه مارس به ۵۰۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.»

او افزود: «ما در حال ارائه کمک‌هایی در زمینه‌هایی از قبیل امنیت، ارتباطات، پزشکی، تدارکات و پشتیبانی ایمنی به سازمان‌های ایالتی، منطقه و فدرال هستیم.»

ارتش ایالات متحده به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

ده‌ها هزار تن از نیروهای گارد ملی برای مراسم تحلیف رئیس جمهور جوبایدن به پایتخت کشور اعزام شدند. بیش از ۲۶هزار نفر در تاریخ ۲۰ ژانویه مشغول انجام وظیفه بودند.

سازمان‌ها گفتند که مأموران گارد ملی هیچ حادثه امنیتی را تجربه نکردند و فقط سه نفر در روز تحلیف در واشنگتن دستگیر شدند.

از روز پنجشنبه حدود ۱۰،۶۰۰ تن از نیروهای گارد در حال انجام وظیفه بوده‌اند. مقامات در حال برنامه‌ریزی برای نحوه بازگشت بقیه نیروها به ایالت های خود بوده‌اند.

یکی از پرسنل گارد ملی در روز پنجشبه گفت که پیش‌بینی می‌شود که تقریباً ۷۰۰۰ تن از نیروهای گارد ملی تا پایان ماه کمک کنند.

کریستوفر رودریگز، یک مقام امنیت داخلی در ناحیه کلمبیا در همان روز گفت که شهر خواستار پشتیبانی مداوم از گارد از طریق مدیریت ترافیک و کنترل جمعیت تا ۳۰ ژانویه شده است زیرا ما پیش بینی می‌کنیم یک رویداد ویژه امنیت ملی دیگر در این کشور در جلسه مشترک کنگره رخ خواهد داد.

وی گفت که تعداد نیروهای مورد نیاز هنوز در حال محاسبه است.

سه فرماندار روز جمعه گفتند که  خواستار بازگشت نیروهای خود هستند.

مطالب دیگر:

سیندی پاول در پی «مبارزه برای حقوق مطابق با قانون اساسی»

خدمت‌رسانی لابی هتل ترامپ به‌عنوان محل استراحت برای افسران پلیس روز تحلیف

یک فعال اجتماعی: ساکت کردن مردم و مجبور کردن آنها به «پذیرش گناه» راهی به‌سوی اتحاد نیست

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی