Asset 2

نیویورک تایمز: تجاوز سیستماتیک نیروهای امنیتی حکومت اسلامی به زنان معترض

irans jail

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی برای مرعوب کردن زنان شرکت کننده در اعتراضات و منصرف کردن آنان از ادامه این راه، به‌صورت سیستماتیک زنان و دختران بازداشتی را مورد آزار جنسی و تجاوز قرار می‌دهند.

بر همین اساس نیویورک‌تایمز با انتشار گزارشی از استفاده سازماندهی شده ماموران امنیتی جمهوری اسلامی از حربه «تجاوز» برای تحمیل عفاف و ساکت کردن معترضان زن خبر داد.

این روزنامه در ادامه نوشت: «یکی از ریاکاری‌های جمهوری اسلامی این است که بر اساس گزارش‌های موثق، دختران معترض به حجاب اجباری را به اتهام «بی‌عفتی» بازداشت و سپس به آن‌ها تجاوز جنسی می‌کند.»

نیویورک‌تایمز به سخنان هادی قائمی، مدیر کمپین حقوق بشر در ایران، درباره معصومه، دختری ۱۴ساله، استناد کرده است که در محله‌ای فقیرنشین در تهران با برداشتن روسری از سر، از طریق دوربین‌های مدرسه شناسایی و بازداشت شد، اما کمی پس از بازداشت، به دلیل پارگی شدید واژن به بیمارستان منتقل شد و آنجا جان باخت.

در ادامه این گزارش آمده است که مادر این دختر که قصد افشای این حادثه را داشت، ناپدید شده است.

پیش‌تر سی‌ان‌ان نیز یک گزارش طولانی و با اتکا به شهادت شاهدان عینی، به موضوع تجاوز و آزار جنسی دختران و زنان معترض ایرانی توسط عوامل حکومت جمهوری اسلامی پرداخته بود.

سی‌ان‌ان در این گزارش عنوان کرده بود که مستندات زیادی در مورد آزار جنسی از سوی ماموران جمهوری اسلامی جمع‌آوری کرده است. سی‌ان‌ان می‌گوید برای رسیدن به این نتیجه حساب‌های کاربری بسیاری را چه در داخل و چه در خارج ایران چک کرده و از فیک نبودن آن‌ها اطمینان حاصل کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش مفصل خود به نقل از شاهدان عینی نوشته که در مواردی ماموران برای باج‌خواهی و بسته نگه‌داشتن دهان قربانیان و احتمالاً برای منصرف کردن آن‌ها از ادامه اعتراض، از صحنه آزار جنسی فیلم تهیه کرده‌اند.

اخبار مرتبط