Search
Asset 2

رودی جولیانی پس از تعلیق مجوز وکالتش: «آمریکا دیگر آمریکا نیست»

نیویورک رودی جولیانی، که وکالت شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به عهده داشت، روز ۲۴ ژوئن به انتقاد شدید از تصمیم مقامات نیویورک در
رودی جولیانی، وکیل سابق دونالد ترامپ، و شهردار سابق نیویورک (Rey Del Rio/Getty Images)

رودی جولیانی، که وکالت شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به عهده داشت، روز ۲۴ ژوئن به انتقاد شدید از تصمیم مقامات نیویورک در لغو پروانه وکالتش پرداخت.

او به تلویزیون نیوزمکس گفت «آمریکا دیگر امریکا نیست. ما دیگر در یک کشور آزاد زندگی نمی‌کنیم.» «ما در ایالتی زندگی می‌کنیم که تحت کنترل حزب دموکرات است، و توسط اندرو کومو، و شهردار نیویورک بلازیو، و دیگر دموکرات‌ها کنترل می‌شود.»

او ادامه داد «ما دو استاندارد داریم.» «شکی نیست، اگر من نماینده هیلاری کلینتون بودم، قهرمان آنها حساب می‌شدم.»

دادگاه تجدیدنظر دادگاه عالی ایالت نیویورک در ۲۴ ژوئن به این نتیجه رسید که جولیانی آگاهانه ادعاهای نادرستی درباره انتخابات سال ۲۰۲۰ داشته و پروانه وکالت او را به حالت تعلیق درآورد.

دادگاه گفت «نتیجه می‌گیریم که شواهد غیرقابل بازگشتی وجود دارد که نشان می‌دهد او به عنوان وکیل دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق و کمپین انتخاباتی او، در رابطه با تلاش ناموفق ترامپ در انتخاب مجدد خود به دادگاه‌ها، قانون گذاران و عموم مردم اظهارات گمراه‌کننده‌ای ارائه داده است.»

جولیانی، شهردار سابق شهر نیویورک به نیوزمکس گفت که او وکالت را دوست دارد و از این تصمیم خوشحال نیست.

جولیانی به عنوان وکیل ترامپ، پس از پایان انتخابات ۳ نوامبر پیگردی قانونی را شکل داد مبنی بر اینکه از طریق تقلب در انتخابات برای شکست ترامپ، او از پیروزی در چندین ایالت میدان نبرد، از جمله نوادا، ویسکانسین، میشیگان، پنسیلوانیا و جورجیا محروم شده است.

به عنوان بخشی از این تلاش، جولیانی با نمایندگان مجلس در چندین ایالت صحبت کرد و از آنها خواست که از قدرت قانونی خود استفاده کرده و مانع از صدور گواهینامه انتخاب کنندگان ریاست جمهوری شوند. در نهایت هیچ یک از این ایالات اقدامی انجام ندادند. کنگره ایالات متحده جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تأیید کرد.

در بیانیه‌ای پس از تصمیم دادگاه، وکلای جولیانی، ضمن بی‌سابقه خواندن تصمیم دادگاه، به اپک‌تایمز گفتند ما معتقدیم موکل ما خطری برای منافع عمومی ندارد. ما بر این باوریم که پس از بررسی کامل مسائل در جلسه استماع، آقای جولیانی به عنوان عضوی با ارزش در حرفه وکالت، بازگردانده می‌شود. حرفه‌ای که سال‌های زیادی با بیشترین ظرفیت خود در آن خدمت کرده است.»

ترامپ از تصمیم دادگاه انتقاد کرده است و گفته است «آیا می‌توانید باور کنید که نیویورک می‌خواهد رودی جولیانی، یک میهن پرست بزرگ آمریکایی را از حق وکالت خود محروم کند، تنها به این دلیل که او با آنچه قبلا ثابت شده است، یعنی اینکه انتخابات برگزار شده، یک انتخابات جعلی است، مبارزه کرده است؟»

 ترامپ در بیانیه‌ای، این اقدام را «آزار و اذیت مخالفان سیاسی» توصیف کرد.

مطالب دیگر:

مدیر عامل نایکی می‌گوید این برند متعلق به چین و برای چین است

ترامپ در جمع هوادارانش در اوهایو: بچه‌های بی‌گناه به‌خاطر سیاست‌های مرزی «احمقانه» به‌خطر می‌افتند

دیدگاه: جنگ بر سر قانون اساسی باعث دوقطبی شدن کشور می‌شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی