Search
Asset 2

مسیر یک مدیر هالیوودی، از «تغذیه اژدها» تا بیدار کردن مردم

هالیوود کریس فنتون، مدیر باسابقه هالیوود و نویسنده کتاب «تغذیه اژدها»، روز سه شنبه گفت که هالیوود رژیم کمونیستی چین را چنان قوی و فربه کرده
کریس فنتون، مدیر با سابقه هالیوود  (Courtesy of Chris Fenton)

کریس فنتون، مدیر باسابقه هالیوود و نویسنده کتاب «تغذیه اژدها»، روز سه شنبه گفت که هالیوود رژیم کمونیستی چین را چنان قوی و فربه کرده است که اکنون از کنترل خارج شده است.

فنتون به جنی چانگ، مجری برنامه تلویزین ان‌تی‌دی گفت «فقط چند سال بعد فهمیدم که نه تنها بیش از حد به اژدها، که چین است، غذا می‌دادیم، بلکه این کار را به گونه‌ای انجام می دادیم که اژدها را چنان قوی می‌کرد که در برهه‌ای از آینده، ما هرگز قادر به کنترل آن نخواهیم بود و امروز در جایگاه کنونی هستیم.»

فنتون دلیل نامگذاری کتابش را خاطره‌ای دانست که در طول سفری که طی بیست سال تجارت و مبادلات فرهنگی که بین آمریکا و چین داشته است، زمانی که او سعی داشت مارول را به کار روی مرد آهنین ۳ ترغیب کند چراکه ناچار به جلب رضایت حزب کمونیست چین جهت ورود به بازار چین بود. در آن زمان همسر فنتون به او گفت که کمی بیش از حد «به اژدها غذا می‌دهد.»

فنتون به همسرش گفت: «باید اطمینان حاصل کنیم که حزب کمونیست چین در مورد محصول و خدمات و نحوه ارسال آن به مردم آنجا راضی است. این تنها راهی است که می‌توانیم به آن بازار دسترسی پیدا کنیم.»

زمانی که  مدیر کل وقت تیم بسکتبال هوستون راکتس آمریکا، در توییتی از معترضان طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ حمایت کرد، اتحادیهٔ ملی بسکتبال آمریکا (ان‌بی‌ای)، هدف خشم حزب کمونیست چین قرار گرفت و در نتیجه مشاغل چینی ارتباط خود را با لیگ ان‌بی‌ای قطع کردند و پخش کننده تلویزیونی دولتی چین پخش بازی‌ها را متوقف کرد.

فنتون گفت ان‌بی‌ای، برای دسترسی به بازار، به حزب کمونیست چین احترام می‌گذاشت. «خدای من، طی ۲۰ سال گذشته در همه اینها شریک بوده‌ام. این وحشتناک است.»

فنتون معتقد است برای مبارزه با اژدها، تلاش همه آمریکایی‌ها، صرف نظر از وابستگی سیاسی آنها لازم است.

او افزود «همه ما باید درمورد موضوعی دور هم جمع شویم که فکر می‌کنم می‌توانیم در مورد آن توافق کنیم: این یک مسئله امنیت ملی است، یک مسئله امنیت اقتصادی است، این حقوق بشر است، و این مسائل عدالت است.»

مطالب دیگر:

تلاش رهبر جمهوری‌خواهان مجلس برای حذف سوآلول از کمیته اطلاعاتی مجلس

اعضای حزب جمهوری‌خواه لایحه‌ای را برای کنترل برنامه‌های قانون‌گذاری بایدن به مجلس ارائه می‌کنند

از تجاوز چین به آزادی هنگ‌کنگ حمایت نکنید

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی