Asset 2

 سرویس مخفی، تطابق تاریخ‌ سفرهای هانتر بایدن با ایمیل‌ها را تأیید کرد

معاملات تجاری با چین بنابر گزارش اسوشیتدپرس در روز چهارشنبه و با استناد به فردی آگاه به مسائل مالی و حقوقی، تحقیقات و کاوش‌های وزارت دادگستری
(Alex Wong/Getty Images)

گزارش‌های منتشر شده از سوی سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا، که اوایل سال جاری توسط محققان سنا به دست آمد، حاکی از مطابقت تاریخ‌ها، مکان‌ها و افراد ذکر شده در ایمیل‌هایی است که گفته می‌شود متعلق به هانتر بایدن پسر جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات‌ها است.

موضوع صحت ایمیل‌ها که هفته پیش توسط نیویورک پست منتشر شد، توسط اف‌بی‌آی در حال بررسی است. روزنامه نیویورک پست در مقاله‌ای یکسری ایمیل‌های هانتر بایدن، پسر جو بایدن رقیب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را منتشر کرد که بین هانتر و چند همکارش در چین و اوکراین رد و بدل شده بود. تطابق تاریخ‌ها در ایمیل‌ها و گزارش‌های مربوط به جزئیات مربوطه سرویس مخفی قابل توجه است.

در یکی از ایمیل‌های ادعایی، که بعد از نیمه شب ۱۳ آوریل ۲۰۱۴ نوشته شده است، هانتر بایدن به دوان آرچر، شریک تجاری خود نوشته است که او روز بعد به هوستون سفر خواهد کرد. گزارش های سرویس مخفی که توسط کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا به دست آمده نشان دهنده سفر هانتر بایدن در ۱۳ تا ۱۴ آوریل ۲۰۱۴ است.

در یک ایمیل ادعایی دیگر، وادیم پوزارسکی، مدیر ارشد شرکت گاز اوکراینی بوریسما، در ۱۲ مه ۲۰۱۴ به بایدن و آرچر، درباره مذاکرات در هنگام بازدید از دریاچه کومو و بحث‌های بیشتر اشاره شده است.

در حالی که ایمیل تاریخ سفر را ذکر نمی‌کند، گزارش های سرویس مخفی شامل ورود بایدن به آن مکان در ۳ تا ۶ آوریل ۲۰۱۴ است.

در یک ایمیل ادعایی دیگر، آرچر در ۱۲ مه ۲۰۱۴ نوشت که او همراه با بایدن در دوحه در قطر است. سوابق سرویس مخفی شامل سفر بایدن به دوحه، در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ مه ۲۰۱۴ است.

همسویی در تاریخ و مکان برای اولین بار توسط کارکنان کمیته‌های امنیت داخلی و امور مالی سنا مشاهده شده است. سناتور رون جانسون، و سناتور چاک گراسلی،  در تاریخ ۲۰ اکتبر در این خصوص نامه‌ای به مدیر سرویس مخفی ایالات متحده نوشتند و خواستار ثبت سوابق مربوطه شدند.

رودی جولیانی، وکیل شخصی رئیس جمهور دونالد ترامپ، اوایل این ماه نسخه ای از هارد دیسک هانتر بایدن  را در اختیار نیویورک پست قرار داد.

ایمیل‌‌‌‏های ادعایی منتشر شده توسط نیویورک پست نشان می دهد که هانتر بایدن از موقعیت پدر خود به عنوان معاون رئیس جمهور برای سود شخصی از طریق مشارکت با چین و اوکراین استفاده کرده است.

کمپین بایدن درخواست‌‌‌‏های مکرر برای اظهار نظر در مورد لپ تاپ را رد کرده است.

مطالب دیگر:

رسوایی هانتر بایدن در معاملات تجاری با مدیران چینی مرتبط با ارتش چین

چگونه چین و تمام دنیا تحت تأثیر انتخابات آمریکا خواهند بود

در چین ماه‌ها پیش از اعلام رسمی، موارد احتمالی ابتلا به کووید ۱۹، دیده شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی