Search
Asset 2

هایپرلوپ سریعترین سیستم حمل و نقل ،که تنها در۱۲ دقیقه شما را از تورنتو به بافلو می‏رساند

hyperloop-one.com
hyperloop-one.com
hyperloop-one.com

شرکت هایپرلوپ Hyperloop پیش‌‏بینی کرده است که با را‌‏ه‌‏اندازی سیستم حمل و نقل جدیدش تا چند سال آینده می‌‏تواند سفر از تورنتو تا آبشار نیاگارا را ظرف مدت کوتاهی امکان‌‏پذیر سازد.

هایپرلوپ که تکنولوژی بزرگ آینده در زمینه حمل و نقل است، شامل یک غلاف معلق است که با استفاده از مغناطیس و برق با سرعت بسیار بالای حدود ۶۷۰ مایل در ساعت به سمت جلو رانده می‌‏شود.

این غلاف معلق که واگن مسافران است، به صورت آزاد و بدون اتصال به جایی، درون تونل مخصوص خود حرکت می‌‏کند.

این سیستم هم‌‏اکنون در مکان‌‏های مختلفی از ایالات متحده از جمله میزوری و نوادا، مراحل آزمایشی را طی می‌‏کند؛ اما شرکت سازنده آن می‌‏گوید که یکی از مسیرهای بعدی، مابین تورنتو و بافلو در مرز ایالات متحده و کانادا خواهد بود.

طبق گزارش هایپرلوپ‌‏وان، سفر میان این دوشهر تنها ۱۲ دقیقه طول خواهد کشید و این مسیر بخشی از شبکه‌‏ای خواهد بودکه به شهرهای بزرگ دیگری همچون پیتسبرگ و نیویورک متصل است.

تورنتو و بافالو دو منطقه از ده منطقه‌‏ ایدآلی هستند که این شرکت برای راه‌‏اندازی مسیرهایهایپرلوپ درنظر گرفته است.

البته، شرکت سازنده هایپرلوپ هنوز در حال گمانه‌‏زنی است. اما این شرکت اطمینان می‌‏دهد که به زودی گزینه‌‏های خود را برای ایجاد مسیرهای اولیه پیدا خواهد کرد.

چهار شهر از ایالات متحده آمریکا، دو شهر از بریتانیا، دو شهر از هند و یک شهر از مکزیک، مناطق دیگری هستند که تاکنون برای راه‌‏اندازی این پروژه جهانی درنظر گرفته شده‌‏اند.

این شرکت قصد دارد با تیم‌‏های موفق برای تایید و تحلیل طرح‌‏های پیشنهادی‌‏اش، برآورد تعداد مسافران، مسائل تجاری پروژه و تجزیه و تحلیل مسائل فنی به تناسب هر منطقه، همکاری کند.

به گفته این شرکت، گام بعدی شبکه حمل و نقل مسافری هایپرلوپ، گسترش مسیر از نقطه مرزی دیترویت در آمریکا و ویندزور در کانادا به داخل آمریکا و از کبک به نقطه مرزی آبشار نیاگارا و بافلو خواهد بود.

جزئیات بیشتر از این پروژه هنوز مشخص نشده، اما می‌‏توان انتظار داشت که چند مسیرهایپرلوپ تا سال ۲۰۲۱ راه‌‏اندازی شود.

مطالب دیگر :

شهروند کانادایی نگران وضعیت مادرش در زندان چین

مصرف غلات بیشتر و گوشت کمتر، برای جلوگیری از سرطان روده

چرا به آغوش نیاز داریم؟ (ویدئو) 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی