Search
Asset 2

هزاران ربات‌ چینی در توئیتر، تبلیغات دروغ حزب کمونیست را پخش می‌کنند

(Kevin Frayer/Getty Images)
(Kevin Frayer/Getty Images)

کشف شبکه‌ای گسترده از ربات‌ها در پیام‌رسان توئیتر، نشان‌ می‌دهد که حزب کمونیست چین، از این طریق تلاش می‌کند با پخش اطلاعات گمراه کننده نقش خود در همه‌گیر شدن و جهانی شدن بیماری همه‌گیر اخیر را کمرنگ جلوه دهد و سعی دارد از طریق تبلیغات، دیگر کشورها را مقصر جلوه داده و خود را تبرئه کند.

مرکز مشارکت جهانی (GEC) وابسته به وزارت امور خارجه، اخیراً هزاران حساب توییتر غیر معتبر و جعلی، طراحی شده توسط چینی‌ها، که برای کمک به جریان تبلیغاتی سفارتخانه‌ها و دیپلمات‌های چینی ایجاد شده‌اند را شناسایی کرد.

مرکز مشارکت جهانی، یکی از برنامه‌های ایالتی آمریکا است که با هدف مبارزه با پروپاگاندا و اطلاعات نادرست خارجی راه‌اندازی شده است.

لی گابریل رئیس این مرکز می‌گوید که «ما ارزیابی می کنیم این حساب‌های کاربری با هدف تقویت تبلیغات و اطلاعات در چین ساخته شده‌اند.» به گفته وی «ارزیابی ما از این شبکه این است که حزب کمونیست چین بتواند از این طریق به سرعت پیام‌ها را در سرتاسر جهان تقویت و پخش کند، و گفتگو را به نفع خود تغییر دهد.»

وی افزود به احتمال زیاد این شبکه در ارتباط با کارزار تبلیغاتی حزب کمونیست چین است که تلاش دارد روایت جهانی پیرامون بیماری کووید۱۹ را تغییر دهد. به گفت این مسئول، این مبارزات شامل تلاش برای تغییر چهره رژیم چین به عنوان یک رهبر جهانی در واکنش به بیماری به جای منبع بیماری است.

در ماه‌های اخیر، دیپلمات‌های چینی به طور فزاینده‌ای برای توجیه تلاش رژیم در مقابله با بیماری همه گیر، به توئیتر روی آورده‌اند و به این شکل نظریه‌های بی اساسی را تبلیغ می‌کنند که این ویروس از خارج از چین، مثلاً آمریکا سرچشمه گرفته است.

فعالیت پیام‌رسان توئیتر در داخل چین ممنوع است و فیلتر شده است.

لی گابریل گفت، در یک مورد، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ویدئویی جعلی را به اشتراک گذاشت که ادعا می‌کرد هنگام ورود پزشکان چینی به ایتالیا سرود ملی چین در خیابان ها پخش شد. در واقع این ویدئو مربوط به زمانی است که ایتالیایی‌ها به صورت گروهی از پرسنل مراقبت‌های بهداشتی خود تشکر می‌کردند.

همچنین بررسی های اخیر نشان داد که تعداد فالوئرهای حساب‌های کاربری دیپلمات‌های چینی در طول این تبلیغات، به طور غیر طبیعی افزایش یافته است. به طوری که تعداد فالوئرهای جدید از ۳۰ مورد در روز به ۷۲۰ مورد در روز رسیده است. یعنی ۲۲ برابر رشد طی یک مدت کوتاه، که این هم نشانه دیگری از وجود یک شبکه مصنوعی ربات‌ها برای پخش تبلیغات دروغین حزب کمونیست چین در بستر توئیتر است.

مطالب دیگر:

گزارش سالانه ۲۰۲۰ کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی ایالات متحده: برداشت اجباری اعضای بدن تمرین‌کنندگان زنده فالون گونگ در چین ادامه دارد

تایوان کسب‌و کارها را باز نگه می‌دارد؛ اما دفاع در برابر ویروس کرونا را مدیریت می‌کند

امیدی که برآورده نشد : یادی از یک دادخواهی تاریخی در چین، ۲۱ سال قبل

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی