(Kevin Frayer/Getty Images)
(Kevin Frayer/Getty Images)

هزاران کارمند تسلای شانگهای و کارخانه‌های تامین اپل به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

 در حالی که شیوع بیماری کووید۱۹ در چین همچنان در حال گسترش است، شانگهای به اجرای سیاست خشن حزب کمونیست چین برای کنترل این همه‌گیری تحت عنوان «پاکسازی پویا» ادامه می‌دهد.

کارمندان شرکت معروف کوآنتا شانگهای که لوازم جانبی تسلا و لپ‌تاپ‌های اپل را تولید می‌کند، اخیراً برای اپک‌تایمز فاش کردند که هزاران کارگر مبتلا شده‌اند و تماس‌های آن‌ها با جهان خارج برای دریافت کمک قطع شده است.

شانگهای، یک ابرشهر شرقی چین با ۲۶ میلیون نفر ساکن، بیش از سه هفته است که تعطیل شده است و به شدت بر اقتصاد چین و زنجیره تامین بین‌المللی تأثیر گذاشته است. در ۱۶ آوریل، مقامات شانگهای دستورالعمل‌هایی برای پیشگیری و کنترل اپیدمی در شرکت‌های صنعتی صادر کردند تا کار و تولید خود را از سر گیرند‌.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، رسانه رسمی رژیم چین، دو کارخانه تولیدی کوانتا شانگهای از ۱۵ آوریل شروع به از سرگیری بخشی از تولید کردند.

با این حال، به گفته کارمندان این کوآنتا، این شرکت همچنان با ابتلا به کووید۱۹ در محل کار مواجه هستند.

یکی از کارمندان به نام لی از کوانتا کامپیوتر در ۱۹ آوریل به اپک تایمز گفت که در یکی از خوابگاه‌های کارخانه کوآنتا زندگی می‌کند که در آن آزمایش بسیاری از افراد مثبت شده است.

او گفت «موارد مثبتی در خوابگاه مجاور من وجود دارد. هیچ کس از بیماران تایید شده مراقبت نمی‌کرد و آنها به بیمارستان منتقل نمی‌شوند … بیش از ۴۰ هزار نفر در کارخانه هستند. هزاران نفر مبتلا شده‌اند.»

وی با بیان اینکه با این تعداد موارد تایید شده، روی تمام درب‌های خوابگاه‌ها دزدگیر نصب شده است، و گفت هیچ اقدامی برای خطر عفونت متقاطع در اماکن عمومی خوابگاه انجام نمی‌دهند و آنها را ضدعفونی نمی‌کنند.

او گفت «قرار دادن زنگ هشدار بی فایده است. آیا فقط برای جلوگیری از بیرون رفتن ما است؟»

لی گفت: «در ساختمان خوابگاه، امکانات آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی مشترک است. من نمی‌دانم کارخانه چه اقدامات پیشگیری انجام داده است … برای انجام آزمایش اسید نوکلئیک کووید۱۹، افراد زیادی در شب به بیرون کشیده می‌شوند. «بیش از ۲۰۰۰ نفر در ساختمان آلوده خواهند شد و هیچ کس هیچ اقدام پیشگیرانه انجام نمی‌‌‏دهد. چه زمانی قرنطینه برداشته می‌شود؟»

یکی دیگر از کارمندان کوانتا کامپیوتر با نام مستعار لین، در ۱۹ آوریل به اپک تایمز گفت که کارخانه اکنون کارمندان را از صحبت در مورد شیوع این بیماری به دنیای بیرون منع کرده است.

«در کارخانه ای با ده‌ها هزار نفر پرسنل، مدیران همه را از صحبت کردن منع کرده اند. اینجا پر از هرج و مرج است.» برخی از افراد در منطقه کارخانه کار خود را از سر گرفته‌اند و بقیه هنوز در خوابگاه در قرنطینه هستند. کسانی که آزمایش‌شان مثبت است برای قرنطینه در خوابگاه A قرار می گیرند و برخی به مراکز ایزوله خارج از شانگهای فرستاده می‌‌‏شوند. آزمایش اسید نوکلئیک کویید۱۹ چند روزی است که متوقف شده است.

کارمند دیگری به نام لیو در کارخانه گفت «آخرین مورد آزمایش شرکت برای اسید نوکلئیک در ۱۳ آوریل بود و در ۱۴ آوریل برخی از افراد را به مکان‌‌‏های دیگر منتقل کردند و از آن زمان هیچ آزمایش اسید نوکلئیک انجام نشده است.»

لیو گفت: «اکنون افراد زیادی هستند که علائم سرماخوردگی در خوابگاه دارند.»

اپک تایمز چینی با شرکت کوآنتا کامپیوتر، سی‌دی‌سی شانگهای و خط تلفن ۱۲۳۴۵ شهر تماس گرفت تا در مورد این موضوع پرس و جو کند، اما هیچ کس به تلفن پاسخ نداد.

مطالب دیگر:

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا در پی بروز موارد مشکوک هپاتیت در کودکان هشدار ملی صادر کرد

الگوی شانگهای در مبارزه با همه‌گیری کرونا

کارشناسان: مدیر عامل اپل، بیشتر نماینده پکن است تا واشنگتن