Search
Asset 2

هشدار آمریکا: ماهواره اسرار‌‏آمیز روسیه ممکن است سلاح فضایی باشد

(NASA)
(NASA)
(NASA)

رفتار‌‏های غیر‌‏عادی یک وسیله فضایی که وزارت دفاع روسیه ماه اکتبر سال گذشته طراحی کرد، دانشمندان آمریکایی را نگران کرده است که شاید این جدید‌‏ترین سلاح فضایی مسکو باشد.

روسیه مدعی است که این وسیله «دستگاه بازرسی فضا» است؛ اما رفتار این وسیله شبیه تجهیزات مشابه آن نیست.

مقامات آمریکایی درباره این ماهواره ابراز نگرانی کرده‌‏اند و گفته‌‏اند: «دقیقا مطمئن نیستیم که این وسیله چیست و راهی برای ارزیابی آن وجود ندارد؛ اما هدف روسیه از داشتن این ماهواره نامشخص است و پیشرفت دردسر سازی است. به خصوص در کنار اظهار نظر فرمانده نیروی فضایی روسیه که تاکید کرد که تلفیق کردن نمونه‌‏های اولیه سلاح‌‏های فضایی به ارتش نیروی فضایی روسیه، وظیفه اصلی‌‏شان برای مقابله با نیرو‌‏های دیگر هوا فضا است.»

جان مک‌‌‏آفی : چگونه فضای مجازی، حریم خصوصی و آزادی انسان‌‌‏ها را به نابودی می کشاند

ایالات متحده سال‌‏هاست که درباره قصد روسیه از سلاح‌‏های فضایی هشدار داده است. مقامات وزارت دفاع روسیه نیز از سال ۲۰۰۹ چندین بار تایید کرده‌‏اند که مسکو در حال توسعه سلاح ضد ماهواره‌‏ای است.

با وجود ادعای وزیر امور خارجه روسیه که می‌‏گوید «جلوگیری از رقابت فضایی اولویت روسیه است»، تلاش مسکو برای پیشبرد سلاح فضایی همچنان ادامه دارد.

مقامات آمریکایی گفته‌‏اند که رفتار غیرعادی این وسیله فضایی می‌‏تواند در نقض پیش‌‏نویس توافقنامه سلاح‌‏های فضایی باشد که روسیه خودش ترویج داده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به پنتاگون دستور داده است که گزارشی از نیروی فضایی تهیه کند.

مطالب دیگر:

یک میلیون دلار دزدی از محصولات اپل در چین

چگونه از سد ناتوانی و بیماری گذشتم و راهی برای امید و اعتماد به زندگی پیدا کردم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی