logo_eet

آلودگی غلیظ هوا باعث شد ده‌ها شهر چین هشدار آلودگی را فعال کنند

هشدار این موج آلودگی با یک هشدار نارنجی که در ۲نوامبر در استان هنان (کایفنگ، جیائوزو، نانیانگ و سایر شهرها) صادر شد، آغاز شد. سپس به سایر
آلودگی غلیظ هوا در پکن، صبح ۶نوامبر۲۰۲۱ (minghui.org)

پکن در ۶نوامبر برای آلودگی شدید هوا در منطقه فانگشان و منطقه تونگژو هشدار زرد صادر کرد. در همان روز، در شهر دندونگِ استان لیائونینگ هشدار قرمز صادر شد.

بسیاری از شهرهای دیگر نیز هشدار زرد مشابهی صادر کردند، ازجمله در استان جیانگشی، چند شهر در استان هوبی (ازجمله ووهان، هوانگ‌گانگ، تیانمن)، شهر سانمن در استان ژجیانگ، شهر تونگرن در استان گوئیژو و شهر کانگهو در استان هبی.

در چین، سه سطح هشدار آلودگی هوا شامل زرد، نارنجی و قرمز (از شدت کمتر تا بیشترین شدت) وجود دارد.

بر اساس گزارش‌های خبری، ۸۵ شهر چین در ساعت ۷ صبح ۵نوامبر ذرات ریز معلقی در هوا داشتند که به نام PM2.5 معروف هستند. این شهرها شامل پکن، تیانجین، استان هبی، دشت فِی‌وِی (از استان شنشی تا استان شآنشی)، دلتای رودخانه یانگ‌تسه (شانگهای، استان جیانگسو، استان ژجیانگ)، دسترسی‌های میانی رودخانه یانگ‌تسه (از استان سیچوان تا استان هوبی) و شمال‌شرق چین بودند. در این میان، ۶ شهر طبق ارزیابی بر اساس میزان PM2.5، آلودگی شدیدی داشتند.

این موج آلودگی با یک هشدار نارنجی که در ۲نوامبر در استان هنان (کایفنگ، جیائوزو، نانیانگ و سایر شهرها) صادر شد، آغاز شد. سپس به سایر نقاط در مرکز و شرق چین گسترش یافت.

همچنین در ساعت ۷ صبح ۵نوامبر، ۲۹ شهر در شرق چین هشدار نارنجی را برای آلودگی شدید هوا اعلام کردند. علاوه بر این، ۹ شهر برای آلودگی شدید هوا هشدار زرد دادند.

در تصاویری که ساکنان پکن در ساعت ۸:۳۰ صبح ۶نوامبر گرفتند، مه غلیظ و آلوده‌ای شهر را پوشانده بود. ساکنان گزارش کردند که این مه بوی تندی داشت و باعث تنگی نفس می‌شد، مشابه مهی که پکن در گذشته داشت.

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

کاخ سفید تایید کرد که دولت بایدن در حال بررسی تصمیمی برای بستن خط لوله دیگری است

 جان راتکلیف: کمپین کلینتون و روس‌ها برای ساخت یک پرونده علیه ترامپ با یکدیگر تبانی کرده بودند

دیدگاه: پاندمی واکسینه‌شدگان

اخبار مرتبط