Search
Asset 2

هفتاد قربانی و هزاران میلیارد تومان خسارت در نتیجه سیلهای اخیر

(MEHDI PEDRAMKHOO/AFP/Getty Images)
(MEHDI PEDRAMKHOO/AFP/Getty Images)
(MEHDI PEDRAMKHOO/AFP/Getty Images)

آخرین آمار قربانیان سیلهای اخیر در ایران به گفته سازمان پزشکی قانونی کشور، هفتاد کشته، چهار مفقود و حدود هشتصد مصدوم بوده است که از این میان استان فارس با ۲۳ قربانی بیشترین سهم را در تعداد کشته شدگان داشته و پس از آن استان لرستان با ۱۴ مورد در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین استان لرستان با داشتن ۲۵۶ مصدوم رتبه نخست تعداد مصدومان را در اختیار دارد و پس از آن استان فارس با ۱۹۰ مصدوم در رتبه دوم قرار دارد.

این در حالی است که شرایط در مناطق تحت تأثیر سیل هنوز به حالت عادی در نیامده و شهرهایی در استان خوزستان همچنان با هشدارهای خطر بروز سیل مواجه هستند و برخی از شهرها و روستاها در این استان تخلیه شده‌‌‌‌‏اند.

خبرگزاری دولتی ایران به نقل از فرماندار شیراز می‌‌‌‌‏گوید در جریان سیل اخیر میزان خسارات در این شهر ۱۲۱ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان برآورد شده است.

براساس گزارشها برآورد اولیه خسارت سیل در استان لرستان نیز بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان است و نزدیک به ۴ هزار منزل مسکونی دچار آسیب شدند و ابنیه تاریخی این استان نظیر قلعه فلک الافلاک و پل‌‌‌‌‏های تاریخی نیز از گزند آسیب محفوظ نماندند.

سرپرست استانداری گلستان نیز در گفتگو با صدا و سیما گفت سیل اخیر در این استان، در مجموع چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرد، که این خسارات شامل آسیب به مزارع و دامداری نیز می‌‌‌‌‏شود. مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان نیز میزان خسارات برآود شده به حوزه میراث فرهنگی گلستان را در حدود ۳۸ میلیارد تومان برآورد کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان نیز در گفتگو با صدا و سیما گفته است که تنها در بخش کشاورزی بر اساس برآوردهای اولیه، سیل ۹۵۰ میلیارد تومان خسارت زده است.

مطالب دیگر:

مخترع پرتغالی : شرکت هوآوی طرح دوربین ۳۶۰ درجۀ من را دزدیده است

نیک‌خواهی و درستکاری یک امپراتور بزرگ

با وجود سانسور رسانه‌های اجتماعی، چرا هنوز برخی از افراد در تزریق واکسن تردید دارند؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی