Search
Asset 2

هنرنمایی همایون شجریان در استانبول

(تصویر از آرشیو)
(تصویر از آرشیو)
(تصویر از آرشیو)

 

در چارچوب نخستین جشنواره بین المللی موسیقی‌های سنتی مردمی استانبول کنسرت همایون شجریان و تهمورس و سهراب پورناظری در این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، همایون شجریان، خواننده سنتی ایرانی به همراه تهمورس و سهراب پورناظری در سومین روز جشنواره «موسیقی‌های سنتی مردمی استانبول» که با حمایت ریاست جمهوری ترکیه و به همت شهرداری استانبول در سالن «جمال رشید ری» منطقه حربیه این شهر برگزار می شود، به روی صحنه رفتند.

در این کنسرت که تمامی صندلی های سالن پر از تماشاگرانی از ترکیه و ایران بود، همایون شجریان گزیده‌ای از آثارها خود را با همراهی اساتید تار، سنتور، کمانچه، بربت از این کشور اجرا کرد.

در کنار همایون شجریان، تهمورس نوازنده تار و سه تار و سهراب پورناظری نوازنده کمانچه، حسین رضایی‌نیا، نوازنده دف، آیین مشکاتیان، نوازنده سازهای کوبه‌ای، مهیار طریحی، نوازنده سنتور، آزاد میرزاپور، نوازنده بربت و آرین کشیشی در گیتار بیس حضور داشتند.

همچنین تکنوازی‌‏های این هنرمندان در بخش‌‏های مختلف کنسرت با تشویق پروشور حضاران همراه شد.

در پایان یاووز بینگول از خواننده های معروف ترکیه ضمن آرزوی سلامتی برای محمد رضا شجریان، از اساتید ارزنده موسیقی ایران و پدر همایون شجریان دسته گلی تحت عنوان «ارمغانی از طرف مردم ترکیه به مردم ایران‌« به وی اهدا کرد.

این نخستین اجرای همایون شجریان در استانبول بود.

مطالب دیگر:

تداوم اعتراضات در فرانسه در نتیجه افزایش مالیات‌ها و فقر فزاینده مردم

توسعه فضای سبز، راه حل کنترل افزایش دما و وقوع سیل

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی