Search
Asset 2

هنر برای صلح، در خانه هنرمندان

هنر برای صلح، در خانه هنرمندان
هنر برای صلح، در خانه هنرمندان
هنر برای صلح، در خانه هنرمندان
هنر برای صلح، در خانه هنرمندان

پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» با آثار هنری ۲۰۰ هنرمند تا سی شهریورماه همه روز با برنامه‌های متنوعی در زمینه هنرهای تجسمی، تئاتر، موسیقی و سینما میزبان علاقمندان به هنر و صلح خواهد بود.

 عصر پنجشنبه ۲۳ شهریور به رسم سال‌های گذشته این جشنواره از چهار چهره هنری کشور در عرصه هنرهای تجسمی، موسیقی، ادبیات و تئاتر با اهدای نشان صلح تقدیر شد. محمدرضا شجریان، محمود دولت‌آبادی، ناصر تقوایی و کوروش شیشه‌گری چهار هنرمندی بودند که برنده نشان عالی هنر برای صلح سال ۹۶ شدند.

استرکیش لاروش مدیر و نماینده دفتر منطقه‌ ای یونسکو در ایران به همراه جمعی از سفرای کشورهای مختلف از نمایشگاه تجسمی پنجمین جشنواره بین‌ المللی هنر برای صلح دیدن کردند. به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی هنر برای صلح، لاروش در بازدید خود از آثار این دوره جشنواره، هنر را ابزار بی‌مانندی برای رسیدن به صلح دانست و گفت: موسیقی و هنر با شیوه‌ای قدرتمند و شخصی از مرز‌ها فراتر می‌روند و انسان‌ها را در طول نسل‌ها، فرهنگ‌ها و جنسیت‌ها به هم پیوند می‌دهند.

مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران افزود: یونسکو با هنرمندان بسیاری در سراسر جهان همکاری می‌کند که از تاثیر، جذبه و هنر خود بهره برده تا به ارتقای پیام صلح و گفت‌وگوی میان فرهنگی یونسکو کمک کند.

به گزارش مهر، دبیر جشنواره هنر برای صلح نیز درباره نمایشگاه پنجمین دوره جشنواره گفت: در دوره‌های گذشته هنرمندان ایرانی با حمایت خود از این رویداد که بخش خصوصی برگزار می‌کند روحیه صلح‌جویی ما ایرانیان را به دنیا نشان داده‌اند و بر همین اساس نیز پارسال توانستیم بخش از آثار چهار دوره گذشته جشنواره «هنر برای صلح» را در مقرر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو به نمایش بگذاریم و برای امسال نیز قصد داریم این نمایشگاه را در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار کنیم.

کنسرت دو نوازی سی‌تار و طبلا علی بروجردی و دارشان سینگ، تکنوازی گیتار پاپ شهریار طبری بر اساس ترانه‌های قدیمی، کنسرت موسیقی تلفیقی گروه بنفش پیمان ابدالی با اشعار فارسی به زبان انگلیسی و اجرای گروه کر نابینایان، از اجراهایی است که در این جشنواره برای عموم مردم اجرا خواهد شد. این جشنواره عصر روز جمعه ۲۴ شهریور ماه میزبان کنسرت فرمان فتحعلیان به همراه گروه ایلیا بود. این خواننده در این کنسرت به اجرای قطعاتی از خاطره‌انگیزترین آثارش همچون؛ «بابا حیدر»، «ناجی»، «صلح ابدی»، «سفر عشق»، «فانی» و «مست و خراب» پرداخت که با استقبال خوبی از سوی مردم روبرو شد.

اختتامیه این دوره از جشنواره مصادف با ۲۱ سپتامبر روز جهانی صلح، برگزار می‌شود.

مطالب دیگر:

عامل جنگ جهانی سوم چه خواهد بود : کره شمالی یا هوش مصنوعی

انرژی‌های ما‌فوق‌طبیعی که از مدیتیشن به دست می‌‌‏آیند

قانون زندگی، قانون باور و عقیده است 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی