Search
Asset 2

هنگ کنگ: آزار و اذیت مکرر خبرنگار و مجری برنامه‌ای محبوب به‌دست حزب کمونیست چین

هوانگ به گفته هوانگ رویچیو، مجری برنامه‌ای محبوب در هنگ کنگ، مقامات پلیس در چین اخیراً به نزدیکانش در آنجا دستور داده‌اند که به او هشدار
هوانگ رویچیو مجری برنامه‌های معروف مسائل جاری در هنگ کنگ «با من شوخی می‌کنی» و «دیدگاه شیشان» است.(minghui.org)

به گفته هوانگ رویچیو، مجری برنامه‌ای محبوب در هنگ کنگ، مقامات پلیس در چین اخیراً به نزدیکانش در آنجا دستور داده‌اند که به او هشدار دهند دیگر مجری این برنامه نباشد وگرنه او را تحت قانون امنیت ملی دستگیر می‌کنند. هوانگ گفت تحت فشار قرار نخواهد گرفت. او گفت: «من استقامت خواهم کرد.»

 گزارش خبری از خطوط مقدم

هوانگ رویچیو مجری برنامه‌های معروف مسائل جاری در هنگ کنگ: «با من شوخی می‌کنی» و «دیدگاه شیشان» هم خبرنگار خط مقدم بوده و هم مجری برنامه‌های زنده بوده است. در تاریخ ۳۱ اوت۲۰۱۹ وی شاهد شلیک اسلحه توسط مأموران پلیس به یک معترض در خلیج کازوِی بود. در همان سال، هنگام پخش مستقیم مراسم راهپیمایی ۱۵سپتامبر نورت‌پوینت، توسط فعالان طرفدار حزب کمونیست چین مورد حمله قرار گرفت. او قبلاً در جریان مصاحبه‌ای، دربارۀ روزنامه‌نگاری جعلی که توسط رژیم چین فرستاده شده بود، به افشاگری پرداخت.

هوانگ فاش کرد که در ۱۶مارس۲۰۲۱، از یکی از اقوامش در هنگ کنگ شنیده که یکی از دوستان‌شان در زادگاهش در چین به اداره پلیس احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته است. پلیس در مورد هوانگ سؤال و آن دوست را تهدید کرد: «آنها به آن دوست دستور دادند که به من بگوید اجرای برنامه را کنار بگذارم. آنها به این دوست یادآوری کردند که هنگ کنگ اکنون قانون امنیت ملی دارد. آنها اشاره کردند که می‌توانند از آن برای دستگیری من استفاده کنند و گفته بودند که والدین هوانگ دختر خود را از دست می‌دهند و این اتفاق خوبی نخواهد بود.»

هوانگ تمرین‌کننده فالون دافا است. فالون دافا یا فالون گونگ تمرینی معنوی و مدیتیشنی باستانی برای پاکسازی جسم و ذهن است که بیش از دو دهه است در چین تحت آزار و شکنجه وحشیانه قرار دارد. از آنجا که این روش معنوی توسط حزب کمونیست چین (ح‌ک چ) مورد آزار و اذیت قرار گرفته، او سالهاست که به چین برنگشته است. شخصی که توسط پلیس بازجویی شد، فقط یکی از دوستان اقوامش بود که در هنگ کنگ زندگی می‌کند و شخصاً او را نمی‌شناسد. از آنجا که آن دوست هوانگ را نمی‌شناسد، نتوانسته به پلیس بگوید که چگونه با او تماس بگیرد. مأمور پلیس تهدید کرد که والدین هوانگ را پیدا خواهد کرد و از آنها برای دادن درسی به او استفاده می‌کند. این مکالمه متعاقباً برای بستگان هوانگ بازگو  شد.

آزار و اذیت دوباره

این سومین بار است که هوانگ خبرهای مربوط به آزار و اذیت توسط پلیس حزب کمونیست چین را دریافت کرده است. در سال ۲۰۱۷ مقامات دو بار بستگانش را در چین تحت فشار قرار دادند. آنها ادعا کردند که او را در راهپیمایی فالون دافا در هنگ کنگ دیده‌اند و اطلاعاتی دربارۀ او جمع آوری کرده‌اند. آنها به نزدیکان وی گفتند که به هوانگ بگویند، «در راهپیمایی‌ها شرکت نکند.»

هوانگ گمان می‌کند که دلیل آزار و اذیتش به‌دست مقامات بعد از چهار سال، به‌دلیل برنامه‌ای است که وی هفته گذشته در افشای جنایات حزب کمونیست چین در زمینه برداشت اجباری اعضای بدن داشته است. او گفت: «این مفصل‌ترین گزارش دربارۀ بی‌رحمی‌های حزب کمونیست چین از زمان ورود من به رسانه‌ها است.»

در این برنامه، هوانگ دو نوار ضبط‌شده را پخش کرد، یکی شهادت یک افسر پلیس بود که در یک عملیات برداشت اجباری اعضای بدن حضور داشت و دیگری مکالمه بو شیلای و یک دیپلمات چینی در هامبورگ آلمان در سال ۲۰۰۶ بود که در آن بو گفت که جیانگ زمین دستور  برداشت اعضای بدن تمرین‌کنندگان زنده فالون دافا را صادر کرد.

هوانگ گفت: «حزب کمونیست چین از افشای جرایم نسل‌کشی مربوط به برداشت اعضای بدن بیشترین هراس را دارد. برنامه من باعث عصبانیت‌شان شد، به همین دلیل آنها سعی می‌کنند دوباره مرا تهدید کنند.»

افشای شرارت

از زمان تصویب قانون امنیت ملی، چند چهره برجسته در رسانه‌های هنگ کنگ، از جمله جس؛ مجری رادیو دی۱۰۰ و تام تک- چی؛ مجری رادیو دستگیر شده‌اند. اما هوانگ تأکید کرد که او عقب نشینی نخواهد کرد، زیرا با گفتن حقیقت مرتکب هیچ اشتباهی نشده است. در عوض، او مصمم است که پروفایلش را قابل مشاهده نگه دارد زیرا احساس می‌کند چیزی برای پنهان کردن ندارد و این بهترین راه برای محافظت از خودش است.

او گفت: «اگر همه بستگانم در چین تهدید شوند و ما در این خصوص سکوت کنیم ، هیچ کسی قدم بر نخواهد داشت و در حمایت از  عدالت صحبت نخواهد کرد. من  بزرگسال هستم و تحت فشار قرار نمی‌گیرم و  پافشاری خواهم کرد از آنجا که ترجیح می‌دهم که در رسانه‌ها باشم، از آزادی رسانه‌ها در هنگ کنگ حمایت خواهم کرد و در برابر فشارها سر خم نخواهم کرد. من شهامت ادامه گزارش حقیقت را دارم.

«شرارت از افشا شدن بیشترین هراس را دارد. اگر دربارۀ چالش‌ها سکوت و عقب نشینی کنید، این حتی خطرناک‌تر است. بنابراین فکر می‌کنم که من درست‌ترین کار را انجام می‌دهم. من نه تنها به همه اطلاع می‌دهم که حزب کمونیست چین چقدر شرور است، بلکه افشای آن راهی برای محافظت از خودم نیز هست.»

بسیاری از افراد در رسانه‌ها و همچنین محققان نگران ایمنی پرسنل رسانه بوده‌اند. روزنامه نگار ارشد، چونگ چئونگ گفت: «در چنین زمان‌هایی، داشتن صدایی که حقیقت را دنبال می‌کند بسیار مهم است.»

لی جیه، نویسنده و منتقد معروفی که در آمریکا زندگی می‌کند، با اشاره به گزارش‌های اپک تایمز و ان‌تی‌دی‌تی‌وی درباره اعتراضات علیه قانون استرداد گفت: «قابل توجه است که اپک تایمز و ان‌تی‌دی‌تی‌وی در بحبوحۀ اعتراضات هنگ کنگ به انتشار حقیقت متهم می‌شوند. من واقعاً آنها را تحسین می‌کنم.»

پیشکسوت رسانه هنگ کنگ تسانگ وی‌یین که جایزه ده جوان برجسته در جهان را دریافت کرده است، گفت: «به‌طور خاص هنگامی که حزب کمونیست چین کنترل خود را بیشتر می‌کند، رسانه‌ها در هنگ کنگ ساکت شده‌اند. وقتی رسانه‌ای بتواند پایدار بماند حتی ارزشمندتر است.»

دربارۀ برداشت اعضای بدن افراد زنده

شواهد موجود، از جمله گزارشات شاهدان و پزشکان چینی نشان می‌دهد که هزاران نفر از تمرین‌کنندگان فالون دافا به‌خاطر اعضای بدن خود کشته شده‌اند که پس از آن برای سودهای کلان فروخته می‌شوند. مرتکبان این جنایات مقامات حزب کمونیست چین هستند که با همکاری جراحان، مقامات زندان و مقامات نظامی عمل می‌کنند و در این جنایات با مجوز دولت، اعضای بدن تمرین‌کنندگان را در حالی که زنده هستند از بدنشان خارج می‌‌کنند.

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

بهای همکاری ۲۵ ساله با چین کمونیست‌ چیست؟

همزمان با شلیک موشک‌های کره شمالی، چین و این کشور بر اتحاد خود علیه «نیروهای متخاصم» تاکید مجدد کردند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی