Search
Asset 2

دکتر بن کارسون: می‌توان با کنار گذاشتن سیاست، همه‌گیری کرونا را به سرعت حل کرد

هیدروکسی‌کلرکین دکتر بن کارسون: می‌توان با کنار گذاشتن سیاست، همه‌گیری کرونا را به سرعت حل کرد سازمان غذا و داروی آمریکا در نوامبر ۲۰۲۰ اولین
دکتر بن کارسون، وزیر سابق مسکن و توسعه شهری ایالات متحده، در ویرجینیا در 7 دسامبر 2021. (York Du/The Epoch Times)

 دکتر بن کارسون، جراح معروف مغز و اعصاب که در سال ۲۰۰۸ نشان آزادی رئیس جمهور (بالاترین نشان غیرنظامی آمریکا) را دریافت کرده بود، گفت: «بگذارید سیاست را رها کنیم تا این مشکل را به سرعت حل کنیم. بگذارید این مسئله را به سایر سازوکارها محول کنیم». او در سال ۲۰۱۳ بازنشست شد و در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به رقابت پرداخت و پس از آن در دولت ترامپ وزیر مسکن و توسعه شهری شد.

دکتر کارسون افزود: «بگذارید به دنیا نگاه کنیم و شیوه‌هایی که موثر بوده را پیدا کنیم. باید به این حقیقت توجه کنیم که در ساحل غربی آفریقا تقریباً هیچ اثری از کرونا وجود ندارد و بگذارید از خود بپرسیم: دلیل آن چیست؟ خواهیم فهمید که به دلیل استفاده آن‌ها از داروهای ضد مالاریا، به ویژه هیدروکسی‌کلرکین است. باید درباره این موضوع تحقیق کنیم و ببینیم که در آنجا چه می‌گذرد».

او گفت: «بگذارید حرف گروه‌هایی از پزشکان را بشنویم که با استفاده از داروی آیورمکتین موفقیت چشمگیری به دست آورده‌اند. بیایید به نتایج استفاده از آنتی‌بادی‌های تک‌تیره توجه کنیم. باید تمام این مسائل را مدنظر قرار دهیم و همگی آن‌ها را در میان شیوه‌های خود قرار دهیم تا یک نسخه را برای همگان نپیچیم».

سازمان غذا و داروی آمریکا در یک مرحله اجازه استفاده از هیدروکسی‌کلرکین را برای درمان بیماران قطعی کرونا صادر کرد اما در ماه ژوئن ۲۰۲۰، استفاده اضطراری از آن را لغو کرد و ادعا کرد که هیچ اطلاعاتی مبنی بر اثرگذاری این دارو وجود ندارد.

همچنین این سازمان با همان دلیل ذکرشده، مجوز مصرف اضطراری داروی آیورمکتین را برای درمان کرونا صادر نکرده‌است.

استفاده از هیدروکسی‌کلرکین یا آیورمکتین برای درمان بیماران کرونا موضوعی بسیار بحث‌برانگیز بوده‌است. طبق برخی از مطالعات و ادعاهای پزشکان، هیدروکسی‌کلرکین یا آیورمکتین به صورت موثری در درمان بیماران کووید ۱۹ نقش دارد. با این حال گزارشی درباره کارایی واکسن‌ها از سوی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا، این ادعاها را با عنوان اطلاعات نادرست یا دروغ‌پراکنی رد کرد.

دکتر بن کارسون گفت: «کرونا یک ویروس است و ویروس‌ها جهش پیدا می‌کنند و به این جهش‌ها ادامه خواهند داد».

کارسون به این نکته اشاره کرد که خوشبختانه ویروس‌ها در اکثر مواقع، با هر جهش کمی ضعیف‌تر از گذشته می‌شوند.

او افزود: «ما یا می‌توانیم با این موضوع کنار بیاییم و آن را بپذیریم، و یا می‌توانیم هر جهش و هر تغییر کوچکی را جدی بگیریم و سعی کنیم آن را به یک بحران تبدیل کنیم تا مردم را بترسانیم و بیش از پیش زندگی آن‌ها را تحت کنترل خود درآوریم».

کارسون در این باره ابراز نگرانی کرد که از کووید ۱۹ برای «استثمار و ترساندن مردم» استفاده می‌شود.

او اضافه کرد: «ما باید از هر ابزاری که در اختیار داریم برای مبارزه با این همه‌گیری بهره بگیریم. هیچ شکی در این باره وجود ندارد. اما اکنون از درمان‌های بسیار بدی استفاده شده‌است. زیرا هدف صدور مجوز استفاده اضطراری برای واکسن‌ها اجازه استفاده از راه‌حل‌های جایگزین و موثر را نمی‌دهد. این نقص بزرگی در نظام ما است که باید از شر آن خلاص شویم».

دکتر کارسون اظهار داشت: «به نظر من بسیاری از افراد در اثر این نگرش، جان خود را بی‌جهت از دست دادند». او گفت زمانی که با ویروس حزب کمونیست چین تماس پیدا کرده و به شدت بیمار شده‌است، آنتی‌بادی‌های تک‌تیره جان او را نجات دادند. به عقیده او چندان که باید از آنتی‌بادی‌های تک‌تیره استفاده نشده‌است.

سازمان غذا و داروی آمریکا در نوامبر ۲۰۲۰ اولین مجوز استفاده اضطراری از آنتی‌بادی‌های تک‌تیره را برای درمان بیماران کرونایی صادر کرد.

کارسون بیان کرد: «شیوه‌های بسیاری از جمله مصونیت طبیعی وجود دارد که ما در پی آن‌ها نرفته‌ایم».

او افزود: «پس چرا شما این اطلاعات را جمع‌آوری نمی‌کنید؟ چرا نمی‌خواهید درباره آن‌ها بدانید؟ دلیلش تنها این است که نمی‌خواهید راه‌حل را پیدا کنید. زیرا با آنچه که شما می‌خواهید انجام دهید، یعنی واکسینه کردن همگان، مطابقت ندارد».

به گفته کارسون این یکی از دلایلی است که مردم اعتماد خود را به سازمان‌های درمانی دولتی از دست می‌دهند.

مطالب دیگری:

دیدگاه: هیاهوی بایدن در خصوص مسائل اقلیمی، غوغایی برای هیچ است

کارشناسان: چین پس از المپیک زمستانی ۲۰۲۲ بزرگ‌ترین تهدید برای دموکراسی‌ها خواهد بود

مقام ارشد سابق آمریکا: رژیم چین در حال ارتکاب به «حداقل سه نسل‌کشی» است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی