Search
Asset 2

واکسیناسیون اجباری در ویفانگ و سایر نقاط استان شاندونگ در چین

واجد شرایط همه کسانی که واجد شرایط دریافت واکسن شناخته می‌شوند باید واکسینه شوند. در مکانی، سالمندان ۸۰ ساله را به محل واکسیناسیون کشاندن
(Getty Images)

در حال حاضر در شهرها، مناطق و مجتمع‌های مسکونی شهر ویفانگ در استان شاندونگ، همه ساکنان واجد شرایط برای دریافت واکسن را واکسینه می‌کنند.

افرادی که واجد شرایط برای دریافت واکسن شناخته نمی‌شوند عبارتند از: کسانی که به واکسن‌ها یا ترکیبات آنها یا هر دوی آنها حساسیت دارند. کسانی که دچار بیماری‌های حاد هستند؛ کسانی که بیماری‌های مزمن‌شان به‌طور حادی تشدید شده است؛ کسانی که دچار تب هستند و زنان باردار.

همه کسانی که واجد شرایط دریافت واکسن شناخته می‌شوند باید واکسینه شوند. در مکانی، سالمندان ۸۰ ساله را به محل واکسیناسیون کشاندند و به زور واکسینه کردند.

کسانی که واکسینه شده‌‌اند می‌گویند اگرچه از هر فردی خواسته شد قبل از تزریق رضایت‌نامه‌ را امضا کند، اما تعداد کمی‌از آنها در واقع آن را با دقت مطالعه کردند. در‌‌‌این رضایت‌نامه آمده است که افراد واکسن را به صورت داوطلبانه دریافت کرده‌‌اند و از خطرات آن مطلع هستند، که ممکن است شامل واکنش‌های جانبی، عوارض جانبی یا حتی مرگ باشد.‌‌‌ این رضایت‌نامه همچنین سازمان واکسیناسیون، دولت یا واحدهای پزشکی یا دارویی را در صورت تحقق عوارض جانبی واکسن از قبول هرگونه مسئولیت مبرا می‌کند.

مقامات الزام کردند افرادی که در سازمانهای مختلف دولتی و سایر نهادهای عمومی ‌مشغول به کار هستند سوابق واکسیناسیون یا یادداشت پزشکان خود را ارائه دهند تا از واکسیناسیون معاف شوند. سپس کارفرمایان صحت اطلاعات را با سازمان واکسیناسیون یا خود پزشکان بررسی می‌کنند.

درعین حال، کسانی که واکسینه نشده‌اند، چند بار توسط مقامات مورد بازجویی قرار می‌گیرند و از تاکتیکهای «هویج و چماق» برای رسیدن به هدف واکسیناسیون گروهی استفاده می‌کنند. برخی از مکانها مشوقهایی مانند پول یا هدیه ارائه می‌دهند، که در جذب افراد برای واکسیناسیون بسیار مؤثر است. برخی از اعضای خانواده برای «متقاعد کردن» کسانی که از واکسیناسیون خودداری می‌کنند بسیج شده‌اند.

برخی از مردم محلی گفتند که احساس می‌کنند اجبار به تزریق واکسن به یک وظیفه سیاسی تبدیل شده است که باید توسط همه انجام شود. برخی گزارش دادند که شعار به سبک انقلاب فرهنگیِ «اطاعت اکید از فراخوان حزب کمونیست برای واکسیناسیون فلان میلیون نفر» را در خیابان مشاهده کردند.

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

بیل گیتس می‌گوید رابطه‌اش با جفری اپستین یک «اشتباه بزرگ» بود

دولت بایدن با اولین قرارداد فروش تسلیحات به تایوان موافقت می‌کند

هشدار کارشناسان: احتمال دارد در آینده نزدیک، چین برای مقابله با آمریکا از سلاح اتمی استفاده کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی