Asset 2

عضو سابق حزب دموکرات از دلایل پیوستن خود به حزب جمهوری‌خواه می‌گوید

موریس واشینگتن، مدیر اجرایی حزب جمهوری‌خواه در شهرستان چارلستون
موریس واشینگتن، مدیر اجرایی حزب جمهوری‌خواه در شهرستان چارلستون

تمام کسانی که موریس واشینگتن در زمان کودکی خود می‌شناخت دموکرات بودند.

واشینگتن، مدیر اجرایی حزب جمهوری‌خواه در شهرستان چارلستون به برنامه «کراس‌رود» تلویزیون اپک‌تایمز گفت: «تمام افراد خانواده یا همسایگان من دموکرات بودند».

آنچه واشینگتن از پدرش به یاد می‌آورد، یک کارگر تخلیه فاضلاب است که وقتی او ۹ سالش بود از دنیا رفت. مادر او به فرزندان خود گفت که آن‌ها مجبورند سریع‌تر بزرگ شوند.

موریس واشینگتن بیان کرد: «من ارزش‌های متفاوتی از ۹ خواهر و برادرم پیدا کردم و با دنباله‌روی از مادرم، کار کردم و روی خودم سرمایه‌گذاری کردم و برای بهتر کردن وضع خود به دولت تکیه نکردم. تلاش من این بود که یک دموکرات شوم؛ کم و بیش به این دلیل که ارتباط خودم را با دیگر آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار حفظ کنم. اما این کار جواب نداد. من همیشه هنگام صحبت از ارزش‌هایی که مادرم به من القا می‌کرد، حس غیرعادی بودن می‌کردم و حزب دموکرات هیچگاه از این ارزش‌ها استقبال نکرد. این باعث شد وضعیت تغییر کند و من جایی باشم که الان هستم».

واشینگتن طی دهه ۱۹۹۰ پیش از آنکه توسط مجمع عمومی کارولینای جنوبی به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه ایالتی کارولینای جنوبی منصوب شود، عضو شورای شهر چارلستون بود. او سال گذشته به منصب فعلی خود رسید.

برخی از افراد گمان می‌کنند آمریکایی‌های سیاهپوست نسبت به دیگران، تمایل بیشتری به کمک‌های رفاهی و دیگر اعانه‌های دولتی دارند. طبق گفته‌های واشینگتن این موضوع درست نیست.

او گفت: «این عقیده اشتباه است که آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به کمک‌های دولتی بیشتر از عدم تبعیض علاقه دارند. آن‌ها تنها عدالت و انصاف می‌خواهند و اینکه زمین بازی برای همگان ‌هم‌تراز باشد. زمینه را برای همه یکسان کنید و بگذارید رقابت کنند. هیچگونه برتری نباید به کسی داده شود».

«حزب جمهوری‌خواه عقیده دارد: ما ابزار لازم را به شما می‌دهیم و زمینه را برابر می‌سازیم و اجازه می‌دهیم تا خودتان میزان رشد یا افول خود را تعیین کنید. اینجا است که خوداتکایی نیرویی محرک می‌شود. بالعکس من در حزب دموکرات می‌بینم که می‌گویند: دولت بهترین راه رشد شماست نه خود شما. دولت از شما مراقبت خواهد کرد. به ما تکیه کنید تا وضع‌تان به‌سامان شود. اگر شما به این سیاست نگاه کنید می‌فهمید که نتیجه‌اش درصد بالای بیکاری آمریکایی‌های سیاهپوست است؛ کسانی که کمترین دستمزد را می‌گیرند و بیشترین میزان ترک تحصیل از دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها را دارند. این سیاست به جایی نمی‌رسد. پس ما به روشی متفاوت نیاز داریم و به نظر من این تفاوت را حزب جمهوری‌خواه ارائه می‌دهد».

با وجود شکاف میان حامیان و مخالفان دونالد ترامپ درون حزب جمهوری‌خواه؛ از دیدگاه واشینگتن این حزب همانند خیمه‌ای است که از نظرات، نگرش‌ها و دیدگاه‌های متفاوت استقبال می‌کند. او افزود این حزب در نهایت باید به شیوه‌ای هماهنگ عمل کند.

واشینگتن بیان کرد: «تفاوت‌هایی در طول این مدت وجود داشته اما نه از آن نوع تفاوت‌ها که حزب را از کار بیندازد. ما باید سخت تلاش کنیم که این اختلاف نظرها در نهایت به نامزد ما یا اعتبار حزب آسیبی نزند».

به باور واشینگتن نقش ترامپ در حزب جمهوری‌خواه باید حفظ شود.

او گفت: «اگر دقت کنیم ترامپ ما را در وضعیت خوبی ترک کرد. ما عملا در تمام آمریکا بر روند حوزه‌بندی مجدد انتخابات تسلط داریم. به همین خاطر شانس تصاحب مجدد مجلس نمایندگان را در سال ۲۰۲۲ داریم و باید پیروز شویم. هیچ‌کس به این نکته توجه ندارد. شاید ما ریاست جمهوری را از دست داده باشیم اما در مجلس نمایندگان می‌توانیم ۱۳-۱۴ نماینده به دست بیاوریم. در حال حاضر ما در سنا وضعیتی سر به سر داریم. اما با تسلط بر رسم مجدد خطوط کنگره‌ای از کارولینای جنوبی به کالیفرنیا، می‌توان در سال ۲۰۲۲ اوضاع را کاملا تغییر داد».

«بنابراین به نظر من ترامپ ما را در فرم خیلی خوبی ترک کرد اگر ما آن را خراب نکنیم. اگر به ۷۵ میلیون رای او که ۱۰ میلیون بیشتر از سال ۲۰۱۶ بود نگاه کنیم، می‌بینیم که او همچنان درون حزب صدایی رسا دارد و خواهد داشت».

مطالب دیگر:

دیدگاه: هرگز نگذارید یک طاعون از کف برود

نفوذ چین در سازمان ملل برای تبلیغ سیاست خارجی خود

ویدئو: جاه‌طلبی‌های چین برای تبدیل یوان دیجیتال به ارز جهانی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی