Search
Asset 2

گزارش‌ها نشان می‌دهد که ۹۶۶ نفر به‌علت عوارض جانبی واکسن‌های کووید ۱۹ جان باخته‌اند

مدرنا افرادی که واکسن‌های پیام‌رسان آر‌ان‌آ (ام‌آر‌ان‌آ) را تزریق کرده‌اند، با نرخ بالاتری از حد انتظار دچار نوعی التهاب عضله قلب می‌شوند
(Michael Ciaglo/Getty Images)

بر اساس گزارشات مربوط به عوارض جانبی واکسن‌های کووید ۱۹ که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها  (CDC)  و سازمان غذا و دارو (FDA) جمع آوری شده‌اند، تا کنون ۹۶۶ نفر در اثر تزریق واکسن‌های کرونا که در تولید آن‌ها از روش  mRNA استفاده شده است، درگذشته‌اند.

بر اساس سامانه گزارشات عوارض جانبی واکسن‌ها (VAERS)، در بازه زمانی بین ۱۴ دسامبر تا ۱۹ فوریه، ۱۹.۷۶۹ حادثه پس از تزریق واکسن‌های فایزر و مدرنا (تنها واکسن‌هایی که در آن بازه مورد بررسی قرار گرفتند) رخ داده است. داده‌های این سامانه پس از ۱۹ فوریه در دسترس نیستند.

۹۶۶ مرگ، ۵ درصد از کل عوارض جانبی گزارش‌شده این واکسن‌ها را شامل می‌شود‌. ۸۶ نفر (۸.۹ درصد) از کشته‌شدگان در همان روزی که واکسن را دریافت کردند، درگذشتند. ۱۲۹ نفر دیگر (۱۳.۴ درصد) در طی بیست و چهار ساعت بعد از دریافت واکسن درگذشتند. ۹۷ نفر از آن‌ها در طی دو روز و ۶۱ نفر نیز در طی سه روز بعد از دریافت واکسن جان خود را از دست دادند. ۵۱۴ نفر دیگر (۲/۵۳ درصد) در ظرف یک هفته درگذشتند. ۱۷۳ نفر در بازه زمانی ۷-۱۳ روز و ۱۰۶ نفر باقی‌مانده در طی ۱۴-۲۰ روز پس از دریافت واکسن جان خود را از دست دادند.

۸۵ درصد از مرگ و میرها در افراد بالای ۶۰ سال بوده است. در میان کشته‌شدگان زیر ۶۰ سال، ۵ نفر بین ۲۰ تا ۲۹ سال سن داشتند، ۸ نفر در بازه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال بودند، ۲۹ نفر بین ۴۰ تا ۴۹ ساله بودند و ۵۷ نفر باقی‌مانده نیز بین ۵۰ تا ۵۹ سال سن داشتند.

مطالب دیگر:

لودون: اگر امروز لنین در کاخ سفید بود، دقیقاً همان کاری را انجام می‌داد که بایدن و هریس انجام می‌دهند

دادستان کل ایندیانا: لایحه HR1 فرصت‌‌ مناسبی برای تقلب انتخاباتی فراهم خواهد کرد

ویدئو: حرکت بعدی بزوس بعد از کناره گیری از سمت مدیریت آمازون چیست؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی