Search
Asset 2

ترامپ: بایدن درباره واکسن یا دروغ می‌گوید یا عقلش را از دست داده است

واکسن دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، از جو بایدن به خاطر اظهارات اخیرش درباره واکسن کرونا، انتقاد کرد و گفت او یا صداقت ندارد یا عقلش
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، از جو بایدن به خاطر اظهارات اخیرش درباره واکسن کرونا، انتقاد کرد و گفت او یا صداقت ندارد یا عقلش را از دست داده است.

بایدن روز شانزده فوریه در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت که «زمانی که ریاست‌جمهوری آمریکا را برعهده گرفت هیچ واکسن کرونایی موجود و در دسترس نبود.» این در حالی است که پیش‌تر، بایدن در مورد ۵۰ میلیون دوز واکسن هنگام ورود به کاخ سفید صحبت کرده بود. ضمن اینکه بایدن قبل از آغاز به کار خود در ۲۰ ژانویه، یک واکسن دو دوزه کامل دریافت کرده بود. همچنین ایالات متحده تا ۲۴ دسامبر سال گذشته یک میلیون دوز واکسن در اختیار داشت.

ترامپ روز چهارشنبه در گفتگو با تلویزیون نیوزمکس، اولین ارزیابی خود از دولت جدید را به اشتراک گذاشت و از بایدن به دلیل رویکردش به چین کمونیستی و مهاجرت غیرقانونی انتقاد کرد.

ترامپ گفت «همه چیز بسیار مضحک است. ما چین را دقیقاً همان جایی که می‌خواستیم باشد، قرار دادیم.» ترامپ با اشاره به انتخابات ۲۰۲۰، آن را «تقلب» و «دزدیده شده» خواند.

ترامپ با اشاره به اینکه ۷۵ میلیون رأی، یعنی بیش از هر رئیس جمهور در حال کار در تاریخ آمریکا، گفت «اتفاقات بسیار بد و غیر صادقانه‌ای رخ داد.» وی افزود «کسانی که می‌گویند دزدی را متوقف کنید، در حال شوخی نیستند. این یک رسوایی است، و مثل انتخابات یک کشور جهان سوم است. بنابراین ما باید این مسئله را درست کنیم و من فکر می‌کنم آنچه را که اتفاق افتاده است فهمیدیم.»

ترامپ همچنین در مورد ممنوعیت حضورش در شبکه‌های اجتماعی گفت که پارلر، یک بستر شبکه‌های اجتماعی، می خواهد او را وارد صحنه کند. وی خاطرنشان کرد که مخاطبان توئیتر وی به تنهایی بیشتر از کل مخاطبان پارلر بوده و ورود به سیستم عامل را از نظر فنی غیرممکن می سازد.

ترامپ تأیید کرد که ریاست جمهوری را از دست داده است اما نگفت در سال ۲۰۲۴ کاندیدا خواهد شد یا خیر.

مطالب دیگر:

دیدگاه: وقتی طاعون ناگهان شیوع می‌یابد (بخش دوم)

حزب جمهوری‌خواه یکی از شهرهای ایالت کنتاکی خواهان استعفای مک‌ کانل شد

بیانیه کامل رئیس جمهور سابق، دونالد ترامپ، درباره میچ مک کانل

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی