Search
Asset 2

 یک نماینده جمهوری‌خواه: واکسن نمی‌زنم چون نمی‌خواهم

واکسن فشار بر همه را متوقف کنید. اگر می‌خواهید افراد با نرخ بالاتری واکسینه شوند، فقط اطلاعات را ارائه دهید، عقب نشینی کنید و به بزرگسالان ا
بایرن دونالدز، نمانده جمهوری خواه در فلوریدا (Sarah Silbiger/Getty Images)

بایرن دونالدز از نمایندگان مجلس می‌گوید دولت بایدن نباید برای تزریق واکسن کووید۱۹ به مردم فشار بیاورد. او افزود این واکسن را نخواهد زد زیرا این تصمیم خود او به عنوان «یک انسان آزاد اندیش است.»

او روز هجده ژوئیه به «فاکس اند فرندز» گفت «گوش کنید، من ۴۲ ساله هستم. قبلا به کووید۱۹ مبتلا شده‌ام. واکسینه نمی‌شوم، زیرا نمی‌خواهم» «این تصمیم من به عنوان یک انسان آزاد اندیش است. من نمی‌خواهم آن را انجام دهم من تزریق نمی‌خواهم، میلیون‌ها آمریکایی هستند که اینگونه هستند. ما را تنها بگذارید.»

دونالدز از دولت بایدن برای اعمال فشار بیش از حد برای واکسیناسیون مردم انتقاد کرد.

او افزود «فشار بر همه را متوقف کنید. اگر می‌خواهید افراد با نرخ بالاتری واکسینه شوند، فقط اطلاعات را ارائه دهید، عقب نشینی کنید و به بزرگسالان اجازه دهید زندگی خود را اداره کنند. این کشور آزاد است. مردم قرار است آنچه را که می‌خواهند انجام دهند.»

جو بایدن در اوایل این ماه اعلام کرد که دولت فدرال در پی عدم دستیابی به هدف خود که انجام واکسیناسیون ۷۰ درصد بزرگسالان آمریکایی تا ماه ژوئیه بود، حضور در درب منزل در جوامع هدف را با هدف افزایش میزان واکسیناسیون کووید۱۹ آغاز می‌کند.

دونالدز می‌گوید «این یک مشکل واقعی برای دولت است، زیرا آنها می‌توانستند از فشار آوردن دست بردارند و بگویند، ما به افراد توصیه می‌کنیم واکسن بزنند، لطفاً این واکسن را بزنید، تعداد زیادی وجود دارد، آنها در دسترس هستند.» «آنها اکنون به شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی فشار می آورند تا سخنرانی‌ها را در کشور ما را سانسور کنند. این وظیفه رئیس جمهور ایالات متحده نیست.»

دولت بایدن از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی خواسته است تا اطلاعات غلط مربوط به کووید۱۹ را سرکوب کنند و ادعا می‌کند این «تهدیدی قریب‌الوقوع و موذی برای سلامت کشور ما است.»

جمهوری خواهان و محافظه کاران از این اقدام انتقاد کرده‌اند، زیرا این امر نشان می‌دهد که دولت فدرال برای سرکوب آزادی بیان آمریکایی‌ها با شرکت‌های بزرگ فناوری همکاری می‌کند.

دونالدز اولین قانونگذار فدرال نیست که علناً عدم تمایل به دریافت واکسن را اعلام می‌کند.

سناتور رون جانسون که سال گذشته به کووید۱۹ آلوده شده بود، در ماه می به اپک‌تایمز گفت که واکسن کووید۱۹ نمی‌زند زیرا هنوز مقادیر زیادی آنتی بادی علیه این بیماری دارد.

سناتور رند پاول نیز در ماه می اعلام کرد که واکسینه نمی‌شود زیرا قبلاً به ویروس مبتلا شده و از ایمنی طبیعی برخوردار است.

نماینده توماس مسی ماه گذشته در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که تا زمانی که شواهدی وجود داشته باشد که نشان دهد به دلیل ابتلای قبلی، مصونیت وجود دارد، واکسن نخواهد زد.

او گفت «من نمی‌گویم به جای واکسن زدن، بیرون برو و ویروس بگیر. واکسن می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد، مسلم است. اما دانش این را نشان می‌دهد که اگر قبلاً از بیماری کووید۱۹ بهبود یافته‌اید نیازی دیگر به تزریق واکسن نیست و نیازی نیست خود را در معرض خطر قرار دهید.»

مطالب دیگر:

دیدگاه: همه چیز را زیر سؤال ببرید

بردباری میکل آنژ: راز رسیدن به شکوه و موفقیت

سیلوهای موشکی جدید چین، به نگرانی از جنگ علیه تایوان دامن می‌زنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی