Asset 2

هزاران نفر در واشنگتن علیه واکسیناسیون اجباری تظاهرات کردند

واکسیناسیون اجباری سازمان‌دهنده راهپیمایی، اظهار داشت: «شما حرف‌هایی از چپگراها می‌شنوید این یک راهپیمایی بزرگ و ضد وکس است، این‌که مردم برای
معترضان در محوطه بنای یادبود لینکلن برای تظاهرات «شکست دادن دستورات» در واشنگتن در ۲۳ ژانویه ۲۰۲۲ جمع شدند. (Lynn Lin/NTD)

هزاران نفر در واشنگتن در اعتراض به واکسیناسیون اجباری کووید-۱۹ در ۲۳ ژانویه، در یکی از بزرگترین رویدادها و تظاهرات ایالات متحده علیه این دستورات از زمان شروع همه‌گیری شرکت کردند.

شروع این رویداد از ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت محلی بود. هزاران نفر از اطراف بنای یادبود واشنگتن به سمت یادبود لینکلن راهپیمایی کردند و بسیاری از آنها تابلوهایی در دست داشتند که گذرنامه واکسن و واکسیناسیون اجباری کووید-۱۹ را محکوم می‌کرد. برخی از دستورات مربوط به واکسن صادره از سوی دولت بایدن انتقاد کردند.

در هفته‌های اخیر، موارد کووید-۱۹ در ایالات متحده در مناطقی که نرخ واکسیناسیون بالایی دارند افزایش یافته است و بار دیگر بر اثربخشی واکسن‌ها سایه افکنده است، و یک مطالعه اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان داد که ایمنی طبیعی نسبت به واکسن‌ها علیه نوع دلتا برتری دارد.  مقامات فدرال اغلب می‌گویند که واکسن‌ها مردم را در برابر بیماری‌های شدید و بستری شدن در بیمارستان محافظت می‌کنند.

کوام براون، ستاره سابق NBA، که مکرراً از اجباری شدن واکسن در رسانه‌های اجتماعی انتقاد کرده است، به اپک تایمز گفت که در آن راهپیمایی شرکت کرده است زیرا «من فکر می‌کنم ما باید به همدردی با دوستان زن و مرد خود برگردیم.»

او در ۲۳ ژانویه در واشنگتن گفت: «مردم به دلیل واکسیناسیون اجباری بیکار شده اند.» «مردم نمی‌توانند به خانه دوستان و خانواده خود بروند. …فکر می‌کنم همه باید حق انتخاب داشته باشند که آیا می‌خواهند این کار را انجام دهند … و این چیزی است که آمریکا قرار است اینگونه باشد.»

دکتر آرون خریاتی، که سه هفته پیش از دانشگاه کالیفرنیا-ایروین به دلیل به چالش کشیدن سیاست اجباری واکسن کووید-۱۹ اخراج شد، به طور مشابه در ۲۳ ژانویه به اپک تایمز گفت: «آمریکایی‌ها باید حق ما برای تجمع و حق ما برای فضاهای عمومی را بازیابی کنند.»

«فکر می‌کنم مهمترین چیز در مورد این رویداد این است که یک رویداد عمومی است. و این فرصتی است برای همه ما که به یکدیگر همبستگی و عشق داشته باشیم، علیه دستورات اجباری صحبت کنیم، اجازه دهیم پزشکان پزشک باشند بدون اینکه نهادهای دیگر بین قضاوت پزشکی خودِ پزشک و مراقبت از بیمارش قرار بگیرند.»

خیریاتی، که به منتقد مکرر گذرنامه‌ها و دستورات واکسن تبدیل شده است، گفت که امیدوار است این رویداد «جنبشی را در ایالات متحده تسریع کند.» و در حالی که برخی از رسانه‌ها این راهپیمایی را یک رویداد «ضد واکسن» توصیف کرده‌اند، خیراتی و سازمان‌دهندگان راهپیمایی گفتند که آنها با واکسیناسیون اجباری مخالف هستند، نه واکسن‌ها.

یکی از سازمان دهندگان راهپیمایی در آخر هفته به فاکس نیوز گفت که این تظاهرات برای مقابله با آنچه او به‌عنوان اقدامات اجباری فزاینده‌ای که از سوی کاخ سفید می‌آید، مهم است.

ویل ویت، سازمان‌دهنده راهپیمایی، اظهار داشت: «شما حرف‌هایی از چپگراها می‌شنوید این یک راهپیمایی بزرگ و ضد وکس است، این‌که مردم برای انکار علم وارد صحنه می‌شوند» «اما این راهپیمایی مربوط به دستورالعمل‌های مربوط به واکسیناسیون اجباری است، و این راهپیمایی در مورد اقدامات سختگیرانه‌ای است که در حال حاضر در سراسر این کشور شاهد آن هستیم، به ویژه در مکان‌هایی مانند دی سی، نیویورک، لس آنجلس، سانفرانسیسکو.»

مطالب دیگر:

موسیقی شن‌‌‌‏یون: قدمی ورای موسیقی کلاسیک

انگلیس درنظر دارد به تمام گذرنامه‌های کووید و ماسک اجباری پایان دهد

دکتر پیتر مک کالو: واکسن‌‌‌‏ها تاثیری در توقف کووید۱۹ نداشته و محدودیت‌ها باید برداشته شوند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی