logo_eet

با کاهش تقاضای مردم آمریکا برای دریافت واکسن کرونا، هدف بایدن برای واکسیناسیون تا چهارم ژوئیه در معرض خطر است 

واکسینه با کاهش تقاضای مردم آمریکا برای دریافت واکسن کرونا، هدف بایدن برای واکسیناسیون تا چهارم ژوئیه در معرض خطر است حتی اگر هدف
(Alex Wong/Getty Images)

هدف رئیس جمهور جو بایدن که حداقل یک بار واکسینه کردن ۷ نفر از هر ۱۰ بزرگسال آمریکایی در برابر ویروس کووید۱۹ تا ۴ ژوئیه است، در معرض خطر قرار گرفته زیرا تقاضا برای واکسن‌ها همچنان در حال کاهش است.

واکسیناسیون روزانه در ۱ آوریل به ۴.۳ میلیون نفر رسید و در اوایل آوریل در روزهای دیگر بالای روزانه ۴ میلیون واکسن باقی ماند. اما طبق داده‌های فدرال، تعداد روزانه تزریق‌ها از آن زمان به شدت کاهش یافته است و در ۳۱ مه به کمترین میزان خود، ۱۸۰۲۹۱ دوز واکسن، رسید. طبق آخرین میانگین هفت روزه، روزانه به طور متوسط ​​حدود ۸۲۸۰۰۰ نفر اولین یا دومین دوز واکسن را دریافت می‌کنند.

در صورت عدم افزایش این آمار، ۱۶۰ میلیون بزرگسال آمریکایی تا روز استقلال واکسینه نخواهند شد. این بخش دیگر هدف بایدن بود.

سوزان هاسیگ، استاد اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری دانشگاه تولان، به واشنگتن اگزمینر گفت: «بعید است که ما تا ۴ جولای به این هدف برسیم. زمان زیادی باقی نمانده است. و تزریق واکسن به طرز چشمگیری کند شده است.»

تا روز دوشنبه، ۱۳۶.۷ میلیون بزرگسال در آمریکا کاملاً واکسینه شده‌اند، یا هر دو دوز واکسن فایزر، مدرنا یا واکسن تک دوز جانسون اند جانسون را دریافت کرده‌اند. نزدیک به ۲۸ میلیون نفر دیگر حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند. به طور کلی ، ۶۳.۷ درصد از جمعیت ۱۸ سال به بالا یک یا دو دوز دریافت کرده‌اند.

حدود ۱.۸ میلیون نفر از ۸ ژوئن تا ۲۰ ژوئن باید هر روز کاملاً واکسینه شوند تا حداقل بخشی از هدف محقق شود. بخش دیگر هدف، دریافت حداقل یک دوز واکسن، نیازمند واکسیناسیون روزانه ۵۱۸.۱۵۸ نفر است.

نظرسنجی‌ها حاکی از این است که حدود یک چهارم آمریکایی‌ها قصد واکسن زدن ندارند و بسیاری از آن‌ها تمایلی به تغییر عقیده ندارند. موسسه‌ گالوپ روز دوشنبه بیان کرد که بررسی‌های به عمل آمده در ماه مارس و آوریل نشان می‌دهد سقف واکسیناسیون ممکن است از هر ۱۰ بزرگسال آمریکایی حدود ۸ نفر باشد.

کاخ سفید، خصوصاً پس از آغاز تلاش چند جانبه جدیدی برای تشویق افراد بیشتری برای دریافت واکسن، همچنان خوشبین است. این تلاش‌ها شامل ارائه آبجو رایگان، مراقبت از کودکان و بلیط‌های ورزشی رایگان برای دریافت‌کنندگان واکسن است.

ران کلین، رئیس دفتر کاخ سفید، در توییتی اذعان داشت که: «ما می دانیم که واکسیناسیون ۶٪ بعدی بزرگسالان سخت خواهد بود، اما ما انتظار داریم پس از این هفته آمار افزایش یابد – اولین هفته “عادی” پس از هفته تعطیلات روز یادبود.»

دکتر جورج بنیامین، مدیر اجرایی انجمن بهداشت عمومی آمریکا، با این نظر موافق بود.

بنیامین به اگزمینر گفت: «علی‌رغم سختی‌ها، من بسیار خوش‌بین هستم. دولت به حمایت از بهداشت همگانی و سایر گروه‌ها برای ماه آینده سرعت بخشیده است. اگر این به ظرفیتی برسد که می‌دانیم وجود دارد، خوش‌بینی مرا درک خواهید کرد.»

حتی اگر هدف برآورده نشود، مقامات فدرال قصد دارند به کار خود ادامه دهند تا افراد بیشتر و بیشتری واکسینه شوند.

مطالب دیگر:

 درخواست سناتورهای جمهوری‌خواه از مارشال‌های آمریکا برای افشای اسناد مربوط به سفرهای قضات دادگاه عالی

دیدگاه: مشاغل و مشاهیر آمریکایی باید از سرفرود آوردن مقابل چین دست بکشند

درسی که مادری با مراقبت از دختر مبتلا به سندروم داون، به دیگر فرزندانش آموخت

اخبار مرتبط