logo_eet

فرماندار فلوریدا لایحه ممنوعیت حضور تراجنسیتی‌ها در ورزش زنان را امضا کرد

ورزش زنان فرماندار فلوریدا، ران دسانتیس، لایحه‌ای را امضا کرد که به موجب آن ورزشکاران تراجنسیتی از رقابت در بخش ورزش زنان در مدارس دانشگاه
ران دسانتیس،فرماندار فلوریدا (Samira Bouaou/The Epoch Times)

فرماندار فلوریدا، ران دسانتیس، لایحه‌ای را امضا کرد که به موجب آن ورزشکاران تراجنسیتی از رقابت در بخش ورزش زنان در مدارس و دانشگاه‌های سراسر فلوریدا منع می‌شوند.

به موجب این لایحه، زنان تراجنسیتی یا همان مردانی که خود را زن درنظرمی‌گیرند از حضور در ورزش زنان منع می‌شوند چراکه این افراد از لحاظ بیولوژیکی و قدرت بدنی مرد هستند و فقط خودشان تمایل دارند جنسیت خود را زن درنظربگیرند.

دسانتیس که یک جمهوری خواه است، صبح روز سه شنبه در جکسونویل «قانون عدالت در ورزش زنان» را امضا کرد و گفت که در مدارس باید «دختران با دختران و پسران با پسران» رقابت کنند.

مجلس قانونگذاری ایالت فلوریدا در آوریل لایحه‌ای را در دستور کار قرار داد که مانع از رقابت ورزشکاران تراجنسیتی در ورزش زنان می‌شود و اعلام کرد که چنین رقابتی غیرمنصفانه است و استدلال می کند که مردان بیولوژیکی دارای مزایای جسمی قابل توجهی نسبت به زنان هستند.

دسانتیس در کنار چندین ورزشکار زن در آکادمی مسیحی ترینیتی گفت «ما اعتقاد داریم که ایالت فلوریدا از انصاف و عدالت در دو و میدانی زنان محافظت می‌کند.»

سناتور ایالتی، کلی استارگل که یک جمهوری خواه حامی این قانون است، خاطرنشان کرد که «همه ما می‌دانیم که مردان از زنان در قدرت بدنی قویتر هستند.»

او با اشاره به ویدئویی از سلینا سول، یک ورزشکار زن که یک دادخواست به خاطر ورزشکاران تراجنسیتی مرد که در ورزش دختران دبیرستان مسابقه می‌دهند، گفت «من همیشه از کودکی می‌شنیدم که شما مثل یک دختر می دوید .»

استارگل گفت «هنگامی که شما به آن فیلم نگاه می کنید، بدیهی است که ورزشکار تراجنسیتی که در آن مسابقه شرکت کرده یا زنی که خود را مرد معرفی کرده است، بسیار متفاوت از بقیه در این مسابقه دویده است. از نظر فیزیولوژیکی متفاوت است. مردان قویتر هستند، ظرفیت ریه آنها بیشتر است، ماهیچه های قوی‌تری دارند.»

حزب دموکرات ایالت فلوریدا، جمهوری خواهان را به تبعیض متهم کرده‌اند.

حزب دموکرات ایالتی در بیانیه‌ای گفت «ادبیاتی که این لایحه برای جوانان ترنس استفاده کرده نشان می‌دهد که قانونگذاران به رهبری جمهوری خواهان در مورد رفتار برابر با همه جوانان ما چقدر قصور دارند.»

اما استارگل واکنش نشان داد و گفت جمهوری خواهان مخالف گروه خاصی نیستند و این لایحه درباره انصاف و عدالت است.

او روز سه شنبه اظهار داشت و افزود که این لایحه به نفع زنان خواهد بود و افزود که این امر مربوط به ورزش و داشتن مزیت رقابتی و توانایی رقابت است.

دسانتیس همچنین فشار یک کمپین شامل شرکت‌ها و انجمن ملی ورزشکاران ملی را که ممکن است به دلیل این لایحه از فلوریدا خارج شوند را رد کرد.

در سال ۲۰۱۷ ، انجمن ورزشی ملی دانشگاهی پس از تصویب لایحه‌ای مشابه از ورزش کارولینای شمالی بیرون آمد.

دسانتیس می‌گوید «واضح بگویم در فلوریدا، ما آنچه را که درست است انجام خواهیم داد، در برابر آن شرکت‌ها ایستادگی خواهیم کرد، آنها قرار نیست سیاست‌های این ایالت را تعیین کنند.» «ما در برابر گروه‌هایی مانند انجمن ورزشی ملی دانشگاهی ایستادگی خواهیم کرد، که فکر می‌کنند باید سیاست‌ها را در ایالتهای مختلف تعیین کنند.»

مطالب دیگر:

 بیانیه ترامپ پس از به صدا در آمدن زنگ هشدار محل نگهداری آرای شهرستان فولتون

بنیانگذار جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است»: این تشکیلات، دغدغه کمک به سیاه‌پوستان را ندارد

هزاران نفر در لندن علیه قرنطینه ویروس چینی و گذرنامه واکسن کرونا تظاهرات کردند

اخبار مرتبط