Search
Asset 2

ورود مسافران از اروپا به آمریکا به مدت یک ماه ممنوع شد

president-donald-trump-2-700x420-1-590x354
(Doug Mills/POOL/AFP via Getty Images)

 

دونالد ترامپ اواخر روز چهارشنبه، برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در آمریکا، ورود مسافران از اروپا به آمریکا را به مدت ۳۰ روز ممنوع کرد.

این ممنوعیت که از روز جمعه اعمال می‌‌‌‌‏شود شامل کشورهای غیرشنگن مانند انگلستان و ایرلند، و همچنین بازگشت آمریکایی‌هایی که « غربالگری مناسب » برای ویروس داشته‌اند، نمی‌شود.

ترامپ در سخنرانی خود که به طور مستقیم از تلویزیون پخش می‌شود گفت این جدی‌ترین و جامع ترین تلاش برای مقابله با یک ویروس خارجی در تاریخ مدرن است. وی افزود من اطمینان دارم که ادامه این اقدامات سخت، ما تهدیدها علیه شهروندان خود به میزان قابل توجهی کاهش خواهیم داد و در نهایت به سرعت این ویروس را شکست خواهیم داد.

وی گفت ما در همان ابتدا با اعمال ممنوعیت سفر از چین به آمریکا یک اقدام نجات بخش انجام دادیم و اکنون باید با اروپا همین کار را انجام دهیم.

ترامپ همچنین در یک توییت تصریح کرد که لازم است همه کشورها و مشاغل بدانند که تجارت به هیچ وجه تحت تأثیر این محدودیت ۳۰ روزه سفر از اروپا قرار نخواهد گرفت و این محدودیت شامل افراد می‌شود، نه کالاها.

ترامپ همچنین به آمریکایی‌ها اطمینان داد که دولت ۸.۳ میلیارد دلار برای حمایت از واکسن‌ها، اقدامات درمانی و توزیع لوازم پزشکی و همچنین بودجه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و سایر آژانس‌ها برای مبارزه با ویروس تأمین می‌کند.

وی همچنین اعلام کرد وام‌های کم بهره در اختیار مشاغل کوچک قرار می‌گیرد تا به آنها کمک کند بر مشکلات اقتصادی موقت ناشی از ویروس غلبه کنند.

ترامپ گفت که دولت از کارگران، خانواده‌ها و مشاغل آمریکایی پشتیبانی بیشتری خواهد کرد.

ترامپ همچنین گفت که به زودی از کنگره می‌خواهد تا برای تأمین کمک‌های مالی برای کارگران بیمار، قرنطینه شده یا کارگران دارای افراد بیمار، اقدامات اضطراری انجام دهد.

ترامپ همچنین خواستار وحدت شد و خواست که در این خصوص سیاست و حزب کنار گذاشته شود و به عنوان یک خانواده و یک ملت متحد شویم.

موارد ابتلا به کروناویروس در ایالات متحده از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است و آمار مرگ و میرها در اواخر چهارشنبه به ۳۶ نفر افزایش یافته است.

دولت آمریکا در ۲۹ ژانویه یک کارگروه ویژه ویروس کرونا را برای نظارت و مبارزه با ویروس راه اندازی کرد.

اخیراً ترامپ با چندین شرکت بزرگ بیمه درمانی آمریکا ملاقات کرده است که توافق کرده‌اند از پرداخت هزینه تست  ویروس کرونا خودداری کنند و پوشش درمانی را نیز گسترش دهند.

شیوع ویروس مرگبار کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹ در ووهان چین آغاز شد و از آن زمان تاکنون در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا از جمله ایتالیا، کره جنوبی، ایران، اسپانیا و آمریکا منتشر شده است.

مطالب دیگر:

آخرین آمار کرونا در ایران؛ افزایش مبتلایان به بیش از ۹ هزار نفر

سانسور کرونا توسط پیام‌رسان چینی وی‌چت

بلایی که لیو بووِن در سلسله مینگ پیش‌بینی‌‌اش کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی