logo_eet

دو ژنرال‌ بازنشسته آمریکا ادعا کردند انگیزه‌های پنهانی در اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی آبله میمون وجود دارد

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی تدروس آدهانوم (سمت چپ) و شی جین پینگ رهبر حزب کمونیست چین (Naohiko Hatta/Pool/Getty Images)
مدیرکل سازمان بهداشت جهانی تدروس آدهانوم (سمت چپ) و شی جین پینگ رهبر حزب کمونیست چین (Naohiko Hatta/Pool/Getty Images)

دو ژنرال بازنشسته ایالات‌متحده، ام.جی. پائول والری از ارتش و توماس مک‌اینرنی از نیروی هوایی، درباره اعلام  وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی آبله میمون توسط سازمان بهداشت جهانی ابراز نگرانی کردند و مدعی شدند انگیزه‌های پنهانی در کار است.

والری به اپک‌تایمز گفت: «هیچ کداممان نباید از این هشدار نگران شویم، زیرا اقدامات و بیانیه‌های سازمان بهداشت جهانی در زمینه کووید۱۹ اعتبار آنان را زیر سؤال برده است.»

والری می‌گوید: «این اعلام وضعیت نادر به این معنی است که در حال حاضر، سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را تهدید قابل توجهی برای سلامت جهانی می‌بیند که برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس و تبدیل احتمالی آن به یک بیماری همه‌گیر، نیاز به واکنش هماهنگ بین‌المللی است.»

«مواظب این سازمان سیاسی جهانی باشید که توسط گروه خاصی از صاحب منصبان بنیان‌گذاری شده است.»

آبله میمونی

بیماری آبله میمونی عمدتاً در اثر فعالیت‌های جنسی مردان هم‌جنس‌گرا و دوجنس‌گرا منتقل می‌شود.

تدروس آدانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای در ۲۳ ژوئیه اعلام کرد: «تصمیم گرفته‌ام شیوع جهانی آبله میمون را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی بین‌المللی بشناسم.»

گبریسوس اعلام کرد تصمیمش به دلیل افزایش موارد ابتلا به آبله میمون در جهان است که اکنون در بیش از ۷۵ کشور و منطقه جهان، با بیش از ۱۶۰۰۰ مورد ابتلا و پنج مورد مرگ گزارش شده است.

گزارشی که در ۲۳ ژوئیه منتشر شد، دلایل اعضای موافق و مخالف کمیته را برای اعلام آبله میمونی به عنوان یک وضعیت اضطراری جهانی، نشان می‌دهد.

والری می‌گوید: «گرچه این بیانیه الزاماتی را به دولت‌های ملی تحمیل نمی‌کند، اما مانند یک فراخوان فوری برای اقدام عمل می‌کند. سازمان بهداشت جهانی تنها می‌تواند راهنمایی و توصیه‌هایی را برای کشورهای عضو خود صادر کند و نمی‌تواند دستورالعمل الزام‌آور صادر کند. کشورهای عضو ملزم به گزارش رویدادهایی هستند که تهدیدی برای سلامت جهانی است.»

والری افزود: «تدروس، مدیر سازمان بهداشت جهانی پزشک نیست، مارکسیستی از اتیوپی است که کاملاً تحت حمایت حزب کمونیست چین قرار دارد. از ابتدا در مورد کووید۱۹ دروغ گفت تا از چین حمایت کند.»

مک‌اینرنی می‌گوید اعلام یک همه‌گیری دیگر را در این زمان از سال پیش‌بینی کرده بودند.

او می‌گوید: «دقیقاً طبق پیش‌بینی ما عمل می‌کنند.»

مک‌اینرنی افزود: «نباید طبق دستورالعمل‌های آنان عمل کنیم، نباید تن به قرنطینه بدهیم، اکنون زمان نه گفتن آمریکا و جهان و ما مردم است.»

این ژنرال با برافروختگی اعلام کرد: «اگر دفعه اول فریب بخوریم، تقصیر طرف مقابل است اما اگر بار دیگر فریب بخوریم، مقصر خودمان هستیم.»

اپک‌تایمز با سازمان بهداشت جهانی تماس گرفت که در این زمینه اظهارنظر کند.

مطالب دیگر:

شی‌جین‌پینگ، بایدن را بر سر مسئله تایوان تهدید کرد: «بازی با آتش شما را به آتش خواهد کشید»

ترامپ فاش کرد که چرا نمی‌تواند سیاست را ترک کند

دیدگاه: چگونه همه‌گیری به سود فایزر شد

اخبار مرتبط