ونزوئلا سیستم‌های رأی‌گیری مورد استفاده در انتخابات ایالات متحده دارای ارتباطاتی با چین کمونیست و ونزوئلا هستند
رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

سیستم‌های رأی‌گیری مورد استفاده در انتخابات ایالات متحده دارای ارتباطاتی با چین کمونیست و ونزوئلا هستند

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۳۰

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۳۰

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در ۱۴نوامبر، در توئیتی اعلام کرد: مدیر عامل اجرایی سیستم‌های رأی‌دهی دومینیون اعتراف کرد که اجزای سازنده دستگاه‌هایش از چین کمونیست می‌آید. دومینیون یک شرکت کاناداییِ فروشنده سخت‌افزار و نرم‌افزار رأی‌‌دهی الکترونیکی است که دستگاه‌های رأی‌دهی آن در ۲۸ ایالت در انتخابات سراسری آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. ترامپ روز قبل در مصاحبه‌ای گفت که انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ «بزرگ‌ترین سرقت در تاریخ آمریکا» است.

رودی جولیانی، شهردار سابق شهر نیویورک و وکیل، ارتباط دومنیون را با چین کمونیست و ونزوئلا تأیید کرد. او همچنین اشاره کرد که سیستم رأی‌دهی مورد استفاده در میشیگان دارای یک درِ پشتی (امکان رخنه و نفوذ به‌صورت پنهان) بود که می‌توانست امکان مداخله انسان و دستکاری داده‌ها به‌صورت آنی را در طول رأی‌دهی فراهم کند.

قطعات چینی در دستگاه‌های رأی‌دهی

در ۹ژانویه۲۰۲۰، بنیانگذار دومینیون جان پولوس در کنگره شهادت داد که برخی از قطعات دستگاه‌های رأی‌دهی دومینیون از چین هستند. او خطر امنیتی مرتبط با برخی از سیستم‌های رأی‌دهی دومینیون را نیز تصدیق کرد، زیرا آنها اجازه انتقال شمارش آرا را در شب انتخابات از طریق مودم فراهم می‌کنند، نوعی آسیب‌پذیری که هکرها می‌توانستند از آن سوءاستفاده کنند.

مسئول ایالتی و دادستان کل تگزاس پس از اطلاع از اینکه سیستم‌های رأی‌دهی دومینیون مطابق با استانداردهای پایه‌ای امنیتی نیستند، در سال ۲۰۱۳ و دو بار دیگر در سال ۲۰۱۹ از استفاده از این دستگاه‌ها اجتناب کردند.

از ونزوئلا تا ایالات متحده

طی مصاحبه‌ای در ۱۵نوامبر، جولیانی اطلاعات بیشتری را درباره سیستم‌های رأی‌دهی دومینیون ارائه داد. این شرکت و محصولاتش که در ابتدا برای انتخاب مجدد هوگو چاوز، رئیس‌جمهور سابق ونزوئلا، طراحی شده بود، نگرانی‌هایی جدی را طی چند سال گذشته مطرح کرده است.

نرم‌افزار مورد استفاده در دستگاه‌های رأی‌دهی دومینیون از اسمارت‌متیک است، شرکتی که تهیه‌کننده نرم‌افزار رأی‌دهی برای ۱۴ انتخابات ملی ونزوئلا بوده است. «ایرادات» غیرمنتظره‌ای در انتخابات میان‌دوره ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ فیلیپین مشاهده شد که آنها نیز از نرم‌افزار اسمارت‌متیک استفاده می‌کردند.

در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز شرایط مشابهی به وجود آمد. جولیانی در مصاحبه‌ای گفت: «در هر یک از ایالات [اصلی تعیین‌کننده نتیجه انتخابات] مستندات کافی در خصوص رأی‌های غیرقانونی داریم که بتوانیم نتیجه را در آن ایالت لغو کنیم.» او اضافه کرد که آرای پستی نامعتبر بودند، چراکه به جمهوری‌خواهان اجازه داده نشد بر شمارش آنها نظارت داشته باشند.

جولیانی همچنین گفت که کمپین انتخاباتی ترامپ به‌اندازه کافی شهادت‌نامه‌ از شاهدانی دارد که مشاهده اقدامات تقلبی را گزارش کرده‌اند و ازطریق آنها می‌تواند صدهاهزار رأی را باطل کند. «ما به‌اندازه کافی شهادت‌نامه از افرادی داریم که از ستادها بیرون رانده شدند و اجازه نظارت بر انتخابات بر آنها داده نشد، بنابراین در هر یک از این ایالت‌ها که او با اختلاف بسیار کم آن را از دست داد، احتمالاً با اخلاف ۲ تا ۳درصدی برنده خواهد شد.»

درحالی‌که کمپین انتخاباتی ترامپ برای درستی این انتخابات می‌جنگد، یک ونزوئلایی درخصوص آسیب سوسیالیسم به مردم هشدار داد.

دنیل دی مارتینو از ونزوئلا در مقاله‌ای با عنوان «سوسیالیست‌های ونزوئلا برای آمریکا می‌آیند» که در سپتامبر۲۰۲۰ در وب‌سایت دِ امریکن مایند منتشر شد، نوشت: «والدینم سابقاً درباره زندگی قبل از سوسیالیسم، چیزهایی را برایم تعریف می‌کردند. اینکه چطور مردم در ونزوئلا از اینکه از خانه‌شان بیرون بروند، نمی‌ترسیدند و اینکه چطور مشکل غذا و برق نداشتیم.»

با آغاز شورش‌ها و غارت در ونزوئلا، اوضاع به‌طرز قابل‌توجهی تغییر کرد. مارتینو نوشت: «اکنون ازطریق اسناد و مصاحبه‌ها با مأموران سابق ارتش که با چاوز کار می‌کردند، می‌دانیم که او بیش از یک دهه برای این کودتا برنامه‌ریزی کرده بود. او با گروه‌هایی کار می‌کرد که غارت را در سال ۱۹۸۹ رهبری کردند. ازطریق یک ژنرال سابق ونزوئلا نیز می‌دانیم که رژیم کوبا معترضان خشن را در جریان آن شورش مسلح کرد.»

مارتینو که شاهد بلایای ناشی از سوسیالیسم در ونزوئلا بوده است، نگران وضعیت ایالات متحده است، هم ازنظر جنبش‌های سوسیالیستی اخیر و هم ازنظر انتخابات فعلی. او توضیح داد: «آمریکایی‌ها باید به این هشدار توجه کنند، زیرا این آشکار می‌کند که، چون سوسیالیسم فقط از طریق صندوق‌های رأی می‌تواند وارد آمریکا شود، سیاستمداران سوسیالیست سعی می‌کنند شما را متقاعد کنند که آمریکا ملتی شیطانی است که فقط در صورتی که تحت کنترل باشد، مشکلاتش قابل‌حل است. از شما می‌خواهم هرگز به‌خاطر چند چیز بدی که باید رهای‌شان کنیم، از همه چیزهایِ خوب آمریکا دست نکشید. ما می‌توانیم و باید هر روز و هر روز از آمریکا محافظت کنیم.»

عدم نظارت

جولیانی گفت که تجربیاتی در شمارش آرا دارد. معمولاً دست‌کم دو بازرس، یک نفر از هر حزب سیاسی، حضور دارد، اما در این انتخابات، بازرسان حزب جمهوری‌خواه در برخی از ایالت‌ها از حق نظارت محروم شدند. طبق قوانین ایالتی، در صورتی که روند کار ناقص باشد، نتایج انتخابات نامعتبر است.

او گفت شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه به ۶۳۲هزار رأی بدون نظارت هیچ بازرس جمهوری‌خواه، به‌ویژه در فیلادلفیا، رسیدگی شده است. در دیترویت، حدود ۱۰۰هزار رأی ارسال‌شده در ساعت ۴:۳۰ صبح در شمارش آرا گنجانده شد. طبق گفته چهار شاهد ازجمله کارمند سابق دومینیون، آن آرا فقط حاوی نام بایدن بودند، بدون هیچ‌گونه اطلاعات دیگری. تنها توضیح این است که مردم دیدند بایدن در حال عقب‌افتادن است و فقط وقت داشتند این آرا را آماده کنند، بدون اینکه برای پرکردن سایر اطلاعات وقتی داشته باشند.

جولیانی گفت بسیاری از شهروندان عادی به‌دلیل سانسور اطلاعات از سوی رسانه‌های خبری از این موضوع اطلاعی ندارند.

ترامپ می‌گوید این انتخابات «بزرگترین سرقت در تاریخ آمریکا» بود

ده‌ها هزار نفر در ۱۱نوامبر در واشنگتن دی‌سی گردهم آمدند تا حمایت خود را از ترامپ، که وقایع اخیر را بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی در تاریخ ایالات متحده نامیده است، ابراز کنند.

ترامپ طی مصاحبه‌ای با نیویورک‌ پست در ۱۳نوامبر گفت که تسلیم نمی‌شود. او اظهار داشت: «این انتخابات دزدیده شد. آن ۱۰۰درصد یک انتخابات تقلبی و فریب‌آمیز بود، و همه این را می‌دانند.»

او در ادامه گفت: «اینطور بود که حدود ۷۴میلیون رأی به‌ دست آوردم و آن را از دست دادم؟ چنین چیزی غیرممکن است.»

او بار دیگر تأکید کرد که سیستم‌های رأی‌دهی دومینیون که در سراسر ایالت‌های اصلی تعیین‌کننده نتیجه انتخابات استفاده شدند، روابط عمیقی با حزب دموکرات داشتند. این شرکت در دولت )اوباما‌ -بایدن( به بنیاد خانواده کلینتون کمک و با آن همکاری کرد. آسوشیتدپرس نیز تأیید می‌کند که یک دستیار ارشد سابقِ سخنگوی مجلس نانسی پلوسی، یکی از لابی‌گران این شرکت است.

ترامپ گفت این انتخابات «بزرگ‌ترین سرقت در تاریخ آمریکا است.» او در تاریخ ۱۵نوامبر در توئیتی نوشت: «هیچ چیزی را نمی‌پذیرم. ما پیروز خواهیم شد.» عزم او برای انجام آنچه برای آمریکا درست است، مدت‌ها پیش در یکی از سخنرانی‌های او آشکار شده است.

ترامپ در سخنرانی خود در ماه مه۲۰۱۷ در دانشگاه لیبرتی گفت: «داستان آمریکا داستان ماجراجویی است که با ایمان عمیق، رؤیاهای بزرگ و اقدامات اولیه فروتنانه آغاز کرد. در قلب شما ارزش‌های خدمت، فداکاری و ازخودگذشتگی نقش بسته است. حالا شما باید در این دنیا پیشتر بروید و امیدها و رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. آمریکا همیشه سرزمین رؤیاها بوده است، زیرا آمریکا ملت با ایمان واقعی است. وقتی زائران در پلیموث فرود آمدند، دعا کردند. وقتی بنیانگذاران اعلامیه استقلال را نوشتند، چهار بار به خالق‌مان متوسل شدند، زیرا در آمریکا ما دولت را نمی‌پرستیم، خدا را می‌پرستیم.»

او در ادامه اظهار کرد: «با خودتان با وقار و افتخار رفتار کنید. بهترین‌ها را از خودتان بخواهید و از ایجاد وضعیت دشوار برای منافع مستحکم و ساختارهای ناموفقِ قدرت به‌هیچ‌وجه نترسید. راستی آیا این آشنا به‌نظر نمی‌رسد؟ هرچه تعداد بیشتری از مردم به شما بگویند آن غیرممکن است، که آن نمی‌تواند انجام شود، باید قاطعانه‌تر مصمم شوید که به آنها ثابت کنید اشتباه می‌کنند. با کلمه “غیرممکن” به‌عنوان چیزی بیشتر از یک انگیزه رفتار نکنید و تا زمانی که آمریکا به ارزش‌های خود وفادار باشد، به شهروندان خود وفادار باشد و مشتاق پروردگارش باشد، بهترین روزهای‌مان هنوز پیش روی‌مان هستند. مطمئن باشید.»

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان شده در این مقاله، نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

تحلیل داده جدید در ۳۵۳ شهر: تناقض ۱.۸ میلیونی بین تعداد آرا و شهروندان

ایوانکا ترامپ «سکوت تقریبا کامل» در برابر خشونت علیه طرفداران ترامپ را محکوم کرد

نماینده لیبرال پارلمان کانادا: هواوی نباید در سیستم ما جایی داشته باشد