Search
Asset 2

تد کروز: فیس بوک ممکن است در قبال مکاتبات و اقدامات مشترکش با دکتر فائوچی مسئول شناخته شود

ووهان تد کروز: فیس بوک ممکن است در قبال مکاتبات و اقدامات مشترکش با دکتر فائوچی مسئول شناخته شود تازه‌ترین یافته‌ها می‌توانند پیامد‌های جدی
سناتور تد کروز، جمهوری خواه، تگزاس(Stefani Reynolds/Getty Images)

سناتور تد کروز (جمهوری خواه، تگزاس) اذعان داشت کاربرانی که مطالب‌شان در مورد انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان (موسسه ویروس شناسی ووهان چین) توسط فیس‌بوک  سانسور شده است، می‌توانند از این شرکت شکایت کنند، زیرا مکاتباتی بین دکتر فائوچی و مارک زاکربرگ منتشر شده ‌است که در آن فائوچی از او درخواست کرده که پیام‌هایی از این قبیل را سانسور کنند.

کروز به ماریا بارتیرومو، مجری برنامه ساندی مورنیگ فیوچرز فاکس نیوز گفت: «تازه‌ترین یافته‌ها می‌توانند پیامد‌های جدی داشته باشند. مشخص شده است که فیس‌بوک  به نفع مستقیم دولت فدرال و در نقش سانسورگر دولت عمل کرده است. فیس‌بوک  از موقعیت انحصاری خود، با سانسور به نمایندگی از دولت، سواستفاده کرده است.»

کروز در پاسخ به بارتیمور که پرسیده بود: «آیا این شرکت‌ها هرگز در قبال سلطه، انحصار و اطلاعات نادرستی که به مردم آمریکا می‌دهند، مسئول شناخته خواهند شد؟» پاسخ داد: «خب، آن‌ها قطعاً باید مسئول باشند. متأسفانه، انتظار ندارم که دولت بایدن کاری انجام دهد. ماریا، این حقایق برای فیس‌بوک  خطرناکند، زیرا این بدان معنی است که هر کسی در آمریکا یا در جهان که اظهاراتش را طی سال گذشته منتشر کرده و توسط فیس‌بوک  سانسور شده است – اظهاراتی در مورد انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس‌شناسی دولتی ووهان –  دلایل محکمی برای شکایت علیه فیس‌بوک  دارد.»

ایمیل‌ها فائوچی، که اخیراً درز یافته‌اند، نشان می‌دهند که وی با مدیر عامل فیس‌بوک، مارک زاکربرگ، مکاتباتی داشته که پس از آن فیس‌بوک سیاست سانسور خود را درباره ماهیت «اطلاعات درست» و «اطلاعات غلط» تغییر داده است.

در ماه فوریه، این رسانه اجتماعی، در یک پست وبلاگی اظهار داشت که پست‌هایی را که شامل ادعاهای نادرستی درباره کووید۱۹ هستند، از جمله اینکه کووید۱۹ ساخته دست بشر است و واکسن‌ها خطرناک‌اند، حذف خواهد‌کرد. فیس‌بوک در آن‌زمان اذعان داشت که حساب‌ها، صفحات و گروه‌هایی را که این ادعاها را به طور مکرر به اشتراک می‌گذارند حذف خواهد کرد.

در تاریخ ۲۶ مه فیس بوک اعلام کرد که پست‌هایی که ادعا می‌کنند کووید۱۹ ساخت بشر است، حذف نخواهند شد. در بیانیه فیس‌بوک آمده است: «با توجه به تحقیقات مداوم در مورد منشا کووید۱۹ و با مشورت با متخصصان بهداشت عمومی، دیگر ادعای ساخت بشر بودن کووید۱۹ را حذف نخواهیم کرد.»

کروز در ادامه گفت: «فیس‌بوک به سادگی بیان می‌کند که شرکتی خصوصی هستند و در این قبال هیچ مسئولیتی ندارند. خب، وقتی آن‌ها به دستور دولت عمل می‌کنند، وقتی با فائوچی تماس می‌گیرند و می‌پرسند: “آیا باید این را سانسور کنیم؟” و فائوچی می‌گوید بله، و آن‌ها این اطلاعات را برای دولت فدرال سانسور می‌کنند – و سپس وقتی دولت نظر خود را تغییر می‌دهد و می‌گوید، اوه، اکنون می‌توانید در مورد حقایقی که از سال پیش عیان بودند صحبت کنید، و آن‌ها ناگهان سانسور را متوقف می‌کنند، به احتمال زیاد فیس‌بوک به عنوان یک آژانس دولتی فعالیت می‌کند و این امر مسئولیت حقوقی قابل توجهی را ایجاد می‌کند.»

مطالب دیگر:

 توئیتر حساب کاربری مشاور سابق کلینتون را به‌خاطر ادعاهایش درباره واکسن کرونا مسدود کرد

فائوچی و بانوی اول از کلینیک واکسیناسیون بازدید کردند؛ معترضین خواستار اخراج فائوچی هستند

کاهش تلفات کووید۱۹ در ایالت کالیفرنیا در پی تغییر روش آمارگیری

 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی