Search
Asset 2

ویدئو: سنجاب‌‏های راهزن با نمک شکلات‌‏های فروشگاهی در تورنتو را می دزدند!

سنجاب ها از فروشگاهی در تورنتو شکلات می دزدند (Screenshot via Youtube)
سنجاب ها از فروشگاهی در تورنتو شکلات می دزدند (Screenshot via Youtube)
سنجاب ها از فروشگاهی در تورنتو شکلات می دزدند (Screenshot via Youtube)
سنجاب ها از فروشگاهی در تورنتو شکلات می دزدند (Screenshot via Youtube)

سنجاب‌‏های تورنتو بیشتر از آدم‌‏ها شکلات دوست دارند! فیلمی ضبط شده از یک فروشگاه محلی شهر تورنتو نشان می‌‏دهد که سنجاب‌‏ها شکلات ها را دزدیده و به سرعت به خیابان فرار می‌‏کنند.

دو فیلمی که در یوتیوب گذاشته شده، نشان می‌‏دهد که این حیوانات از درب‌‏های باز فروشگاه مواد غذایی لوک وارد می‌‏شوند و شکلات‌‏ها را از قفسه پایینی که درست نزدیک درب خروجی است، بر می‌‏دارند. فردی که از این دزدان بانمک فیلم گرفت به تعقیب آنها پرداخت ولی نتوانست شکلات‌‏های دزدیده شده را پس بگیرد.

یکی از این ویدئوها نشان می‌‏دهد که یک سنجاب سیاه شکلات کیندر بونو را می‌‏دزدد. ویدئوی دیگر، سنجابی را با یک کرانچی نشان می‌‏دهد.

جنی کیم، که والدینش صاحب این فروشگاه هستند، متوجه شده است که آنها با یک خانواده از سنجاب‌‏هایی سروکار دارند که با این دزدی‌‏های موفقیت آمیزشان، خسارت‌‏ زیادی به بار آورده‌‏اند. وی تخمین می‌‏زند که از اولین باری که این دزدان در سال گذشته دیده شده‌‏اند، تاکنون حدود ۴۸ شکلات را از دست داده‌‏اند.

کیم به خبرگزاری سی‌‏تی‌‏وی گفت: «ما تا این حدش را متوجه شده‌‏ایم؛ احتمالا بیشتر دزدیده‌‏اند.»

فیلم های دزد های شکلات را اینجا ببینید:

یکی از اعضای این خانواده که فروشگاه را می‌‏چرخاند، در سایت ردیت، جایی که در آن سوالات مربوط به تورنتو مطرح می‌‏شود، نوشته است که: «در فصل پاییز هر دو سه روز یک بار سنجاب‌‏ها شکلات‌‏ها را می‌‏دزدند … بخاطر هزینه‌‏های برق، نمی‌‏توانیم درب‌‏‌‏ها را ببندیم و تهویه هوا و یا سیستم خنک کننده را استفاده کنیم. ما در تمام زندگیمان صاحب فروشگاه بوده‌‏ایم… ولی هرگز با چنین مشکلی مواجه نشده بودیم تا اینکه این سنجاب‌‏ها خودشان را نشان دادند.»

در پست اصلی و اولیه ای که در ردیت گذاشته شده بود، پست گذارنده از مردم کمک خواسته بود: «هر بار شکلات جدیدی برداشته می‌‏شود. سنجاب‌‏ها خیلی سریع‌‏تر از آنندکه بگیریمشان. ما سعی کردیم آنها را تعقیب کنیم؛ اما سریع‌‏تر از ما بودند و نتوانستیم بهشان برسیم. چند دفعه مشتریان و رهگذران سعی کردند همراه با ما آنها را دنبال کنند؛ اما به محض اینکه بالای درخت می‌‏رفتند، کاری نمی‌‏توانستیم بکنیم.»

پست کننده این ویدئوها گفته است که شاید از دست دادن چند تکه شکلات برای بعضی‌‏ها زیاد مهم نباشد و مثل از دست دادن مقداری بادام زمینی به حساب آید، ولی در واقع، این دزدی‌‏ها روی حساب و کتاب‌‏های خانواده‌‏شان، اثر نا مطلوبی گذاشته است. چرا که به عنوان مثال، یک تکه شکلات کیندر بنو، دو دلار است؛ در حالی که یک کرانچی یک دلار و هشتاد سنت.

از زمان شروع زمستان این خانواده خبر جدیدی از دزدی‌‏ها گزارش نکرده‌‏اند، شاید به خاطر این باشد که سنجاب‌‏ها به حد کافی خودشان را برای رویارویی با زمستان مجهز کرده‌‏اند. کیم در ادامه می‌‏گوید که قصد دارد در مدتی که سنجاب‌‏ها فعالیت ندارند بتواند از طریق ردیت در خصوص متوقف کردن این دزدی‌‏ها کمک بگیرد. البته وی می‌‏‌‏وید که هنوز هیچ راه حلی برای آن پیدا نکرده‌‏اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی