Search
Asset 2

مقامات عالی‌رتبه ایالات متحده حزب کمونیست چین را به‌خاطر تهدیدش علیه جهان آزاد محکوم می‌کنند

ویروس حزب کمونیست چین رودی جولیانی، شهردار سابق شهر نیویورک، گفت که رژیم چین عمداً مرزها را باز نگاه داشت تا خسارات وارده به جهان ناشی کرونا
رودی جولیانی، شهردار سابق شهر نیویورک (Tasos Katopodis/Getty Images)

 تا نیمه اکتبر بیش از ۴۰میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. ایالات متحده مانند بسیاری از دیگر کشورهای غربی، با مشاهده پنهان‌کاری و دروغ‌های حزب کمونیست چین بیدار شده است و شروع به بازنویسی استراتژی خود در ارتباط با چین کرده است. از شهردار سابق شهر نیویورک، رودی جولیانی، گرفته تا ژنرال بازنشسته نیروی هوایی ایالات متحده، سرتیپ رابرت اسپالدینگ، و سَم براون‌بَک، سفیر آزادی بین‌المللی مذهبی، مقامات توافق دارند که حکومت کمونیستی چین وارد یک جنگ سیاسی با جامعه بین‌المللی شده است و جامعه غربی لازم است که اقدام و توسعه دیکتاتوری رژیم چین را متوقف کند.

شهردار سابق شهر نیویورک: مقابله با «ویروس حزب کمونیست چین»

رودی جولیانی، شهردار سابق شهر نیویورک، در روز ۶اکتبر گفت که حزب کمونیست چین عمداً مرزها را باز نگاه داشت تا خسارات وارده به جهان مرتبط با ویروس کرونا را به بیشترین حد برساند.

در همان روز او در توییتر ویروس کرونا را با نام «ویروس حزب کمونیست چین» ذکر کرد. در جریان مصاحبه‌ای که جدیداً انجام شد، توضیح داد که استفاده از عبارت ویروس حزب کمونیست چین کمک خواهد کرد که حکومت کمونیستی را مسئول این پاندمی بدانیم. او در ادامه گفت: «وقتی آنها چین را قرنطینه کردند، می‌دانستند که این چقدر خطرناک است. آنها می‌خواستند مطمئن شوند که بقیه جهان به‌اندازه چین آسیب ببیند. انجام این کار اقدامی کاملاً نفرت‌انگیز است. اگر بخواهید می‌توانید آن را به‌عنوان اعلام جنگ درنظر بگیرید.»

او گفت که حکومت کمونیستی چین با مردم چین که خودشان قربانی این رژیم هستند، متفاوت است. جولیانی توضیح داد: «فکر کردم که بسیار بهتر است که آن را ویروس حزب کمونیست چین بنامیم، چراکه این مردم چین نیستند… اکثریت وسیعی از مردم چین خبری از آن ندارند. آنها حتی قربانیان آن هستند. آنها به همان اندازه ما قربانی شده‌اند.»

ژنرال بازنشسته نیروی هوایی: یک جنگ سیاسی
سرتیپ رابرت اسپالدینگ، متخصص امور چین و ژنرال بازنشسته نیروی هوایی ایالات متحده

سرتیپ رابرت اسپالدینگ، متخصص امور چین و ژنرال بازنشسته نیروی هوایی ایالات متحده، گفت که حزب کمونیست چین برای منافع خودش علیه ایالات متحده یک جنگ سیاسی را آغاز کرده است.

در اکتبر۲۰۱۹، اسپالدینگ کتابی را با عنوان “جنگ پنهانی: چگونه زمانی که نخبگان ایالات متحده خواب بودند، چین غلبه کرد” منتشر کرد. او در این کتاب نوشته است: «رسانه‌ها اغلب پیشنهاد می‌کنند که روسیه بزرگترین تهدید برای امنیت ملی آمریکا است، اما خطر واقعی در شرق‌تر از آن نهفته است… چین یک جنگ شش‌جانبه با اقتصاد، ارتش، دیپلماسی، فناوری، آموزش و زیرساخت آمریکا راه انداخته است، و آنها دارند پیروز می‌شوند.» با تحولات جدیدی که در چند ماه گذشته روی داد، اسپالدینگ متوجه شد که حزب کمونیست چین از رسانه‌های اجتماعی سوءاستفاده کرده است. او توضیح داد: «استفاده از فناوری مدرن برای کنترل ماجرا برای دردست گرفتن نفوذ اجتماعی، سیاسی و اقتصادی. این حقیقتاً یک سلاح جنگی عالی است.»

برای مثال درحالی‌که چین فیسبوک و توییتر را در چین ممنوع کرد، نفوذ خود به جهان آزاد را ازطریق وی‌چت و تیک‌تاک توسعه داد. وقتی جامعه بین‌المللی علیه رژیم حاکم بر چین اقدام کردند، اقدامی ریاکارانه انجام داد. او در ادامه گفت: «حزب کمونیست چین کاملاً دورو است و با گفتن “هی، چرا وی‌چت و تیک‌تاک را مسدود می‌کنید”، در پشتِ فایروال بزرگ، زمان زیادی را صرف مذاکره با ارتش آزادی‌بخش خلق کردند.»

سفیر آزادی مذهبی بین‌المللی: بزرگترین ناقض حقوق بشر
سَم براون‌بک از فوریه۲۰۱۸ سفیر ایالات متحده برای آزادی مذهبی بین‌المللی است.

سم براون‌بک، سفیر آزادی مذهبی بین‌المللی، بر اهمیت بشریت در مقاله اخیر با عنوان «بشریت نبرد برای آزادی مذهبی را خواهد برد، دلیلش اینجا است» تأکید کرد.

او نوشت: «مردمی که توسط وجدان و مهربانی هدایت می‌شوند، همواره لطف و برکت الهی را ساطع می‌کنند، گاهی با لبخندهای ساده و طبیعی و گاهی با هدیه عشق. به‌خاطر انسان‌دوستی است که آزادی مذهبی همیشه علیه دولت‌ها برنده خواهد شد و بازیگران غیردولتی به دنبال سرکوب و کنترل آن هستند.»

او در یک مصاحبه‌ جدید توضیح داد که این در ذات درونی بشر است که آزادی باوقاری داشته باشد. او در ادامه گفت: «ما می‌خواهیم آزاد باشیم و هیچ دولتی نیست که بتواند برای مدتی طولانی آن را سرکوب کند. با مشاهده اتفاقاتی که اخیراً روی داده‌اند، قطعاً در بیست سال گذشته، حقیقتاً دولت‌های هستند که این حقوق بشری و وقار بشری را به‌ویژه در آزادی مذهبی محدود می‌کنند.»

یک نمونه از آن حزب کمونیست چین است. او گفت که چین در جنگ با ایمان است و گروه‌هایی مانند بودائی‌های تبتی، اویغورها و تمرین‌کنندگان فالون گونگ را مورد هدف قرار داده است. او با افزودن اینکه اکنون گزارش‌های متعددی در تأیید وجود برداشت اجباری اعضای بدن وجود دارد، اظهار داشت: «طی سال‌ها، دنیا چشمش را بر آنچه فالون گونگ درباره برداشت اعضای بدن می‌گوید، بسته است.»

او خواهان حمایت بیشتری برای باور مذهبی شد و توضیح داد: «حزب کمونیست و کمونیسم به‌عنوان یک فلسفه، از ابتدا با ایمان مشکل داشته است. آن همیشه ایمان را آزار و شکنجه کرده است. اگر در مقابل این زورگو نایستید، آنها فقط ادامه می‌دهند.»

او گفت که به‌عنوان یک فرد کارهای بسیاری می‌توانیم انجام دهیم. در پایان گفت: «امیدارم مردم حقیقتاً در سطح شخصی در این موضوع درگیر شوند و آن را تبدیل به چیزی کنند که درباره‌اش آموزش دیده‌اند و با نمایندگان منتخب‌شان، مردمی که اطراف‌شان هستند، مشورت کنند تا آنها درباره این موضوع بنویسند، چراکه پروژه‌های حقوق بشر در سراسر جهان طی ۲۰ الی ۲۵ سال گذشته کاهش یافته است.»

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

داستانی از چین باستان: تقوای عظیم، نوش‌دارویی عالی است!

شکست حزب کمونیست چین در ارعاب جامعه غرب

 سرویس مخفی، تطابق تاریخ‌ سفرهای هانتر بایدن با ایمیل‌ها را تأیید کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی