Search
Asset 2

ویکتوریا، بهترین شهر کانادا برای زن‌‏ها؛ ویندزور بدترین

ویکتوریا، بهترین شهر کانادا برای زن‌‏ها؛ ویندزور بدترین
ویکتوریا (Joan Delaney:The Epoch Times)
ویکتوریا، بهترین شهر کانادا برای زن‌‏ها؛ ویندزور بدترین
ویکتوریا
(Joan Delaney:The Epoch Times)

بنا بر تحقیقات جدید، شهر ویکتوریا بهترین شهر برای زنان شناخته شده است؛ حتی با وجود تفاوت درآمد بین مردها و زن‌‏ها!

مرکز سیاست گذاری کانادا تفاوت میان زن‌‏ها و مرد‌‏ها در زمینه‌‏های دسترسی به امنیت اقتصادی و شخصی، تحصیلات، سلامت و مقام رهبری را در بین ۲۵ شهر بزرگ کانادا بررسی کرده است.

به گزارش کنیدین پرس، نتایج تحقیقات نشان می‌‏دهند که ویکتوریا تنها شهری است که در آن تعداد زنان شاغل از مردها بیشتر است و زنان تقریبا نیمی از سمت‌‏های بالا را اشغال کرده‌‏اند.

اما حقوق زنها درمیانگین کل هنوز پایین‌‏تر است! تقریبا زن‌‏ها هفتادوسه درصد از درآمدی را کسب می‌‏کنند که مردها از همان کار به دست می‌‏آورند.

این عدد در شهر ویندروز با هفتادوپنج درصد، با اختلاف کوچکی بیشتر است.

تحقیقات نشان می‏دهند که تنها بیست و سه درصد از مقام های منتخب مردم و سی و چهار درصد از مدیران ارشد زن هستند و خانم‌‏ها به احتمال بالاتری در مقایسه با آقایان زیر خط فقر زندگی می‌‏کنند.

مرکز سیاست گذاری کانادا همچنین اعلام کرد که کاهشی در آزار‌‏های جنسی و جرایم خشونت آمیز در کانادا بوجود نیامده است و تمامی شهرها با این جرایم دست و پنجه نرم می‌‏کنند.

کیت مک‌‏اینتورف، محقق ارشد این سازمان گفت: «اعداد نمی‌‏توانند بیان‌‏گر واقعیت باشند. ولی در پوسته نشان دهنده مواردی است که توجه بیشتری از سوی سیاست‌‏گذاران و مدیران نیاز دارند.»

مطالب دیگر:

تورنتو چه خبر؟ کجا؟ کی؟

ملکه زیبایی کانادا خواستار آزادی زندانی کانادایی در چین

خلبان جوان ایرانی، در سانحه سقوط هواپیما در کانادا جان باخت

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی