logo_eet

سیدنی پاول: پنس باید نتایج آرای الکترال ایالت‌های مورد مناقشه را رد کند

پاول رئیس جمهور دونالد ترامپ پرونده‌های شخص ثالث انتخاباتی را مطرح کرده بود، از یکی از پرونده‌های حقوقی خود در جورجیا صرف‌نظر کرد، پرونده‌ای
سیدنی پاول، دادستان سابق فدرال(Otabius Williams/The Epoch Times)

سیدنی پاول از وکلای مدافع کمپین انتخاباتی ترامپ، در مصاحبه ۲۹ دسامبر با جین بیلی، مجری برنامه فشل‌پوینت، گفت که مایک پنس، معاون رئیس جمهور باید آرای کالج الکترال ایالت‌هایی که با چالش‌های قانونی روبرو هستند، را به دلیل ادعای تقلب رد کند.

پاول گفت که معاون رئیس جمهور، پنس باید از پذیرش نتایج گزینندگان ایالت‌هایی که تقلب قابل توجه در آنها صورت گرفته است خودداری کند.

معاون رئیس جمهور قدرت رد آرای الکترال ایالت‌های مورد مناقشه را دارد.

پاول در حال پاسخ به سوال بیلی در مورد اینکه آیا مسیرهای مناسبی برای دوره دوم ریاست جمهوری دونالد ترامپ باقی مانده است، گفت که معتقد است «به طور قطع ممکن است ترامپ ریاست جمهوری را برای دوره دوم حفظ کند.»

پاول همچنین در مورد یک دادخواست علیه پنس صحبت کرد که از دادگاه خواستار دادن اختیار منحصر به فرد به وی در رد یا تأیید آرای ایالت‌ها بود.

روز جمعه دادگاه این دادخواست را رد کرد و قاضی منطقه‌ای، جرمی کرنودل در حکم خود نوشت که شاکیان فاقد جایگاهی برای طرح دعوی قانونی هستند که می‌تواند پنس را در تأیید یا رد پیروز انتخاباتی مختار کند.

برخی از قانون گذاران جمهوری خواه گفته‌اند که قصد دارند به صدور گواهینامه آرای کالج الکترال کنگره در ۶ ژانویه اعتراض کنند. برای اینکه این تلاش عملی باشد، لازم است مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها و مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان برای رد نتایج انتخابات رأی دهند و اگر هیچ یک از نامزدها ۲۷۰ رأی لازم برای پیروزی را کسب نکند، به‌طور بالقوه یک انتخابات مشروط تحت ماده متمم ۱۲ اعمال می‌شود.

براساس سناریوی انتخاباتی مشروط، نمایندگان ایالتی در مجلس نمایندگان، از هر ایالت یک نفر، به رئیس جمهور رأی می‌دهند و هنگام شمارش آرای نمایندگان ایالتی، جمهوری‌خواهان در مجلس بیشترین آرا را دارند.

در این مصاحبه، از پاول سوال شد که آیا وی فکر می‌کند سناریوی احتمالی دوره دوم برای ترامپ احتمال دارد یا خیر، که وی پاسخ داد «من فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که او (مایک پنس) با درنظرنگرفتن گزینندگان غیرقانونی، خودش توانایی واقعی انتخاب رئیس جمهور را داشته باشد.»

پاول همچنین از رأی‌دهندگان در ایالت‌های میدان نبرد خواست تا از قانونگذاران ایالتی خود درخواست کنند تا جلسات اضطراری تشکیل جلسه داده و تأییدیه آرای الکترال بایدن را باطل کنند.

مسئولان انتخاباتی ایالتی و وزارت دادگستری ادعاهای کلاهبرداری و تقلب در انتخابات در مقیاسی قابل توجه برای لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را رد کردند.

مطالب دیگر:

تحلیل داده‌ها در جورجیا نشان می‌دهد ۱۷۶۵۰ رأی ترامپ به نام بایدن ثبت شده است

پنس از تلاش قانونگذاران برای اعتراض به آرای کالج الکترال در تاریخ ۶ ژانویه استقبال می‌کند

۱۱سناتور دیگر حزب جمهوری‌خواه به اعتراض به آرای کالج الکترال پیوستند

اخبار مرتبط