Search
Asset 2

سیدنی پاول: پول کشور‌‌‌‌‌‌‏های کمونیستی نتیجه انتخابات را برعکس کرده است

پاول پول کشور‌‌‌‌‌‌‏های کمونیستی نتیجه انتخابات را برعکس کرده است «دونالد ترامپ، با اختلاف زیادی برنده این انتخابات بود و تیم قانونی‌‌‌‌‏شان
سیدنی پاول، وکیل دونالد ترامپ (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

سیدنی پاول، دادستان سابق فدرال و وکیل کارزار انتخاباتی ترامپ این روز‌‌‌‌‏ها با بیان سخنانی صریح در مورد تقلب آشکار در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سر و صدای زیادی به راه انداخته است. پاول روز ۱۹ نوامبر در کنفرانس خبری گفت که «دونالد ترامپ، با اختلاف زیادی برنده این انتخابات بود و تیم قانونی‌‌‌‌‏شان این موضوع را اثبات خواهد کرد.»

«میهن پرستان آمریکایی از فساد از سطح محلی تا بالاترین سطوح دولتمان کلافه‌‌‌‌‌‏اند … ما نخواهیم ترسید. عقب نشینی نمی‌‌‌‌‌‏کنیم. این خرابکاری را سروسامان می‌‌‌‌‌‏دهیم.»

پاول به توطئه‌‌‌‌‌‏ای فراملی اشاره کرد که شامل تاثیر پول کمونیست از کشور‌‌‌‌‌‏هایی شامل کوبا، ونزوئلا و احتمالا چین است که از طریق نرم افزار انتخاباتی در برعکس کردن نتیجه انتخابات سهم داشته‌‌‌‏اند.

روز یکشنبه گذشته نیز در مصاحبه خود گفت که تیم حقوقی رئیس جمهور سیلی از شواهد را مبنی بر بی نظمی و تقلب در انتخابات دریافت کرده است.»

پاول در مصاحبه با شبکه «فاکس بیزنس» درباره وجود شواهد کافی برای آغاز تحقیقات جنایی گسترده گفت: «در حال آماده شدن برای تغییر نتیجه انتخابات در چندین ایالت هستیم. من بدون داشتن شواهد کافی چنین ادعایی نمی کنم».

پاول در ادامه گفت که نرم افزار ثبت و شمارش آرا میلیون‌‌‌‌‌‌‏ها رای را از پرزیدنت ترامپ گرفته و آن‌‌‌‌‏ها را برای جو بایدن، نامزد دموکرات ثبت کرده است.

پاول در گذشته سابقه دفاع از مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق را داشته است، و با استراتژی خود توانست فلین را از تمامی اتهامات وی در وزارت دادگستری تبرئه کند.

پاول گفته است که یک افشاگر با شواهدی مبنی بر تنظیم نرم افزار انتخابات برای «تقلب» به وی مراجعه کرده است. این افشاگر با اشاره به تجهیزات انتخابات نرم افزاری و سخت افزاری شرکت‌‌‌‌‌‌‏های «دومینیون» و «اسمارت ماتیک»، ظاهرا نمونه‌‌‌‌‌‌‏هایی از این تقلب را «در کشورهای دیگر مشاهده کرده است».

پاول در این باره گفت: «ما آنقدر شواهد داریم که می‌‌‌‌‌‌‏توان آن را به یک سیلاب تشبیه کرد». او در ادامه از پاسخ به سوال ماریا بارتیرومو، مجری فاکس نیوز برای توضیح بیشتر درباره شواهد خودداری کرد.

«هر کسی می‌‌‌‌‌‌‏تواند با اتصال یک فلش یا حتی از کشورهای دیگر، مثل آلمان و ونزوئلا و به صورت اینترنتی نرم افزار خود را روی این دستگاه ها آپلود کند. افراد بدخواه با این کار می‌‌‌‌‌‌‏توانند به صورت لحظه‌‌‌‌‌‌‏ای رای گیری کنند، آرا را جابجا کنند، یا از راه دور به دستگاه دسترسی کامل داشته باشند».

پاول گفت: «ما توانسته‌‌‌‌‌‌‏ایم تا الگوریتم ریاضی مورد استفاده آنها از ابتدای انتخابات برای تغییر آرا به نفع جو بایدن را شناسایی کنیم».

پاول همچنین به تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۹ توسط سناتورهای دموکرات مانند ایمی کلوبوکار (مینسوتا)، الیزابت وارن (ماساچوست)، رون وایدن (اورگان) و سایر قانون گذاران دموکرات درباره سیستم های شرکت دومینیون، ES&S، و «هارت اینترسیویک» اشاره کرد. این افراد در تحقیقات خود درباره امنیت این سیستم‌‌‌‌‌‌‏ها ابراز نگرانی کرده بودند.

آنها در نامه خود به شرکت‌‌‌‌‌‌‏های مذکور گفتند: «ما درباره گستردگی سرمایه گذاری بخش خصوصی در چندین حوزه از اقتصاد کشورمان نگران هستیم؛ این شامل صنعت فناوری های انتخاباتی، یعنی بخش اساسی فرآیند دموکراتیک ملت ما نیز می شود. این امر صلاحیت انتخابات ما را تهدید می کند، و نشان دهنده اهمیت روز افزون سیستم های انتخاباتی قوی، بادوام و مقاوم در برابر حملات است».

پاول در ادامه مصاحبه خود گفت که تیم او «بی‌‌‌‌‌‏نظمی انتخاباتی غیر قابل توجیه» را در ایالت‌‌‌‌‌‌‏هایی مشاهده کرده است که ادعای استفاده از سیستم های معتبر را داشته‌‌‌‌‌‌‏اند.

در انتخابات امسال جمهوری خواهان توانستند حداقل ۱۱ کرسی در مجلس نمایندگان را به دست بیاورند، و کنترل کامل سنا در دست جمهوری خواهان است. برخی از جمهوری خواهان با ذکر این امر چگونگی کسب اکثریت آرا توسط جو بایدن را زیر سوال برده‌‌‌‌‌‌‏اند. علاوه براین، کسب بیشترین رای در تاریخ انتخابات ایالات متحده توسط جو بایدن (شامل آرای کسب شده در انتخابات ۲۰۰۸ توسط باراک اوباما) یکی از مسائل مورد توجه است.

پاسخ شرکت‌‌‏ها

آژانس امنیت سایبری روز سه شنبه در بیانیه خود اعلام کرد که با وجود چالش‌‌‌‌‌‌‏های قانونی و بی نظمی انتخاباتی در ایالات چرخشی، انتخابات ۲۰۲۰ «امن ترین در تاریخ آمریکا بوده است».

در متن بیانیه آژانس امنیت سایبری و زیرساخت (CISA) آمده است که: «انتخابات سوم نوامبر امن‌‌‌‌‌‌‏ترین در تاریخ آمریکا بوده است. هم اکنون و پیش از تایید نتایج نهایی، تمامی مسئولان در سطح کشور درحال بررسی مجدد فرآیند انتخابات هستند».

شرکت اسمارتماتیک در بیانیه روز یکشنبه خود گفت که هیچ رابطه‌‌‌‌‌‌‏ای با شرکت سیستم‌‌‌‌‌‌‏های انتخاباتی دومینیون ندارد. پاول پیش از این در مصاحبه اشاره کرده بود که دومینیون مدیریت اسمارتماتیک را برعهده دارد.

شرکت دومینیون در هفته‌‌‌‌‌‏های اخیر مرتبا وجود اشکال در سیستم‌‌‌‌‌‏های انتخاباتی خود را رد کرده است. این شرکت در بیانیه خود گفت: «در دوران پسا انتخابات سال ۲۰۲۰ حجم زیادی از اطلاعات نادرست درباره اسمارتماتیک و سایر شرکت هایی منتشر شده است که فناوری انتخاباتی مورد نیاز حوزه‌‌‌‌‌‏های رای گیری در ایالات متحده را تامین می کنند. ما این بیانیه‌‌‌‌‌‏های اشتباه را با گفتن این حقیقت رد می‌‌‌‌‌‏کنیم که اسمارتماتیک هرگز در شرکت ما سهم یا مشارکت مالی نداشته است».

دومینیون همچنین اتهام جابجایی آرای دونالد ترامپ به نفع جو بایدن در روز انتخابات (و پس از آن) را رد کرده است.

سخنگوی دومینیون در بیانیه‌‌‌‌‌‌‏ای به روزنامه دنور پست گفت: «شرکت ما به طور قاطع هرگونه ادعا درباره جابجایی آرا یا مشکلات نرم افزاری سیستم‌‌‌‌‌‌‏های رای گیری را رد می‌‌‌‌‌‌‏کند. سیستم‌‌‌‌‌‌‏های قابل اعتماد ما به شمارش دقیق آرا ادامه می‌‌‌‌‌‌‏دهند، و مسئولان محلی برگزاری انتخابات به صورت رسمی صلاحیت فرآیند را تایید کرده‌‌‌‌‌‌‏اند».

مطالب دیگر:

سیستم‌های رأی‌گیری مورد استفاده در انتخابات ایالات متحده دارای ارتباطاتی با چین کمونیست و ونزوئلا هستند

ترامپ: هیئت رای دهندگان شهر وین مورد تهدید و آزار قرار گرفتند

تحلیل داده جدید در ۳۵۳ شهر: تناقض ۱.۸ میلیونی بین تعداد آرا و شهروندان

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی